Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Pünkösdkor tényleg ajándékot...

Pünkösdkor tényleg ajándékot kell adni a fiúknak? Mármint akik május 1-jén kosarat adtak?

Figyelt kérdés

A barátomtól kaptam kosarat, anyum meg mondta h pünkösdkor úgy szokás hogy akkor a lány ad ajándékot annak a fiúnak akitől a kosarat kapta.. azt mondta parfümöt, pólót ilyesmit.. én parfümre gondoltam.

Szerintetek? Ti mit szoktatok?



2013. máj. 7. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Én még nem hallottam ilyen szokásról, és a kosárról sem május 1-én, de ha nálatok így szokás, akkor vegyél valamit.
2013. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
12%

Én sem hallottam ilyen szokásról. Még az ünnepek sem stimmelnek - pünkösd inkább a húsvéttal, május 1. meg inkább a nov.7-tel.

Mit jelent a kosár? Ajándékkosár vagy kidobott? Mert ha kidobott, akkor tudod milyen ajándékot adnék neki?!

2013. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Pünkösd majd csak 19.-én lesz! Akkor sem kosarat szokás a lánynak adni, hanem májusfát állítani az ablaka alá.
2013. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én sem hallottam még róla, de nagyon érdekel.

Milyen kosarat kaptál? Mi volt benne? Milyen tájegységen élsz?

2013. máj. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

5-ös köszönöm a cikket, megtaláltam benne.


"...A legény annak a lánynak küldött egy tálat kaláccsal és borral, aki tetszett neki. Ha a lány viszonozta az érzelmeket, akkor ő is hasonlóan telerakott tálat küldött vissza..."


De tényleg érdekelne, hogy ez melyik országrészben volt gyakorlat, mert én Baranyában erről sosem hallottam (falusi vagyok).

2013. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

borsodi vagyok és én is falusi :)

17/L

nálunk úgy szokás, hogy a fiú annak a lánynak ad kosarat amiben virág van... ezt a viragboltokban lehet megvenni.. akit vàlaszt magának.. ugyan az mint a fa.. van aki a fát van aki a kosarat adja..

és anum mondta h pünkösdkor az a lány aki kapott ilyet az ajándékoz valamit a fiúnak :) ez a pünkösdös része új nekem is :)

2013. máj. 8. 16:39
 8/10 anonim válasza:

[link]



Én is borsoi vagyok,mifelénk így néznek ki a május kosarak.viszont nekem is ujdonság hogy a fiúnak is adni kell pünkösdkor :) eddig 4 év alatt én sosem adtam neki.

2013. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Ha lány vagy, akkor valami más ajándékot kéne adnod neki...

Kivéve, ha buzeráns az illető, akkor mehet neki a parfüm.

2013. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
milyensok borsodi van :D az élet habos oldala.. :D amúgy 3. májusfát május 1.-jén szoktak állítani..
2013. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!