Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ha szilveszterkor sokan...

Ha szilveszterkor sokan ellenzik a petárdát a kutyák miatt, akkor...?

Figyelt kérdés
Akkor arról nem kellene beszélni, hogy évente kb 4000 kutyatámadás történik az országban? Tehát a kutyások miatt ne legyen tüzijáték, de az évenkénti több ezres esetszám az megmarad. Nem kéne ezen a területen is keményen szabályozni a dolgokat, és tenni valamit ez ellen?

2020. dec. 10. 22:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Az igazi kutyások kutyája senkire sem támad, nem csavarog stb... Azoknál nem csak van a kutya, hogy megegye a maradékot.
2020. dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Én személy szerint utálom a kutyákat. 7 éves voltam, amikor megtámadott egy kb 80 kilós kuvasz, csak mert útban voltam. Néhány karmoláson és harapáson kívül nem lett nagyobb bajom, de ez örökre megmaradt bennem.


Én sem szeretem, hogy a házunk elé van sz@ratva a kutya, hogy csak úgy az utcán mászkálnak a kutyák, vagy hogy póráz nélkül sétáltatják őket.

Nálunk van 3 macska, alapból kint vannak, de szilveszterkor bejönnek egy külön helyiségbe a lakásba. Szerintem ugyan ezt meg lehetne csinálni a kutyákkal is.


Minden esetre én nem fogok nagy lövöldözés tartani, de 2-3 petárdát tuti fellövünk.



Amúgy az emberek csak a kutyákra tudnak gondolni? Nem gondolnak a vakondokra, macskákra, denevérekre, nyulakra... Nekik is rossz.

2020. dec. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Lena7 ***** válasza:
91%

Szerintem azéŕt ezek a kutyatámadások 3 okból vannak.

-kóbor kutya

-felelőtlen gazdi, aki póráz nélkül sétáltatja az utcán a kutyáját

-kapun kiszőkős/nyitott ajtón melógós kutya


Egy felelősség teljes gazdi nem hagyja csak úgy, hogy kimenjen a kutyája a telkéről és "majd úgy is haza jön".

De igazából nem firtatom tovabb ezt a témát, mert igazi kisregényeket lehetne erről írni és nem is szeretném, hogy vita legyen belőlle.


Nekem a cicusaim végig szokták aludni a tüzijátékot.

Nemkellnek fel rá.

(Persze olyankor behozom őket a házba, nehogy bajuk legyen például az udvarunkba bedobott petárdától stb)


A kutyám már sokkal rosszabbul viseli. Ő már 13 éves és a világ életében félt tőle. Hiába hozom be a házba, hiába simogatom, nyugtatom, látszik rajta, hogy ideges és fél.

Szerintem a kutyákat jobban megviseli, de ez csak az én tapasztalatom. Lehet, hogy eddig csak olyan macsekokat fogtam ki, akiket nem zavar annyira a tüzijáték, viszont abban egyet értek, hogy mas állatokra is rosszhatással van.


Akár a nyuszikra, denevérekre stb.

2020. dec. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
vérbeli kutyások ----- jajj tűűűzijáték róóóssszzzz :@
2020. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
😡🤬😡🤬😡🤬😡😡 róóóóóóósz
2020. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
3 2 1
2020. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Kb ott veszett a dolog amikor a beteg emberek"gyerekükként" néznek a dögjükre...

Kb ezek a "kutyák" azok amik életképtelen kis szarok, és mindentől fosik.

Ez az én véleményem.

Az összes ember aki emberszámba vesz egy kutyát, szimplán beteg.

2020. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

7


Van kutyám, macskám, (kertesház,macsek bent él kutyus kint) szeretem őket, de teljes mértékben igazat adok neked.


De arra készülj hogy szanaszét leszünk minuszolva :D

2020. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy tűzijáték (!) és nem petárda, az már évek óta tiltott, venni és eladni is.
2020. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek a 7-essel. Van, állat, szeretjük, de nem eszik az asztalnál, nem alszik az ágyban meg nem egy ember.
2020. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!