Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ha szilveszterkor nagyobb...

Ha szilveszterkor nagyobb házibulit tapasztaltok ti be fogjátok jelenteni a rendőrségen?

Figyelt kérdés

A szomszédom óriási bulit tervez és megmondom őszintén már tavaly is meggyűlt vele a bajom. Kárt okoztak a kertemben és olyan szinten ordibálnak állandó jelleggel hajnal 4-ig,hogy a saját hangomat se lehet hallani, nemhogy bármit nyugodtan csinálni.

Most ugyebár ezt 5-ig kellesz hallgatnom a szabályzat miatt.

Már a korábbi években is gondoltam rá, hogy fel kellene jelenteni őket de azzal voltam, hogy ilyenkor a rendőrség úgyse foglalkozna velük hanem megindokolnák azzal, hogy máshol is buliznak, ki kell bírni. Ráadásul magamat se akartam lejáratni.


Viszont idén nyugodtan fel lehetne őket jelenteni mert 20-an szinte fixen lesznek és az önmagában szabálysértés.


Ti mit gondoltok? Szerintetek lesz értelme jelenteni?

Valamint arra vagyok kíváncsi, hogy ti bejelentenétek ha nagyobb házibulit tapasztaltok?

Kicsit szégyellném is magam miatta mert bár a rendőröknek most kötelező ezzel foglalkozni de biztos vagyok benne, hogy közülük is sokan ellenzik ezt a tiltást és megnéznének maguknak, hogy milyen keserű életem lehet ha mások szórakozását elveszem. Nem tudom mi tévő legyek, teljesen tanácstalan vagyok.

Nem lenne gondom velük ha normális ember módjára viselkednének de szó szerint szétrepednek a falak a zajtól.



2020. dec. 28. 14:18
A kérdező szavazást indított:
Jelentsd őket nyugodtan, én is jelentém és fogok is jelenteni ha hasonlót tapasztalok
Hagyd a francba! Egyszer egy évben kibírod
112 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Bulizni lehet ésszel is. A hangzavar még csak-csak elmegy (de hajnali 4-ig??) viszont azt, hogy az én birtokomon kárt okozzanak, azt nem tolerálnám.
2020. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nagyon ész nélkül csinálják, akkor feljelenteném őket, korlátozástól függetlenül is.


Ha viszont elviselhető szinten lenne a dolog, meg amúgy nem tartanak nagy bulikat akkor azt az egy estét kibírnám valahogy.

2020. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%

Alapból nem érdekelne, de ha valaki a szomszédból üvöltene és petárdákat lőne rám, akkor nyilván hívnék segítséget, korlátozásoktól függetlenül.


Azért nem mindegy, hogy irigy vagyok, mert a szomszéd nője zöldebb, vagy veszélyben érzem magam.

2020. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1 Akkor az történt, hogy matt részegen behajintottak a kertembe egy petárdát és enyhe tüzet okoztak. Szerencsére én magam is el tudtam oltani.


Akkor átmentem és durván ordítoztam vele de igazából másnap kellett neki egy emlékeztető mert semmire nem emlékezett. Akkor egy darabig haragba voltunk de aztán nyáron kibékültünk. Most azonban átkopogott, hogy úgy készüljek idén is tartanának bulit.

Én ott szó szerint ledermedtem az ajtóban. Megígérte, hogy kultúráltabban fognak viselkedni de ezzel az a bajom, hogy egyben azt is megígérte, hogy petárdázni se fognak csak arra nem gondolt, hogy láttam az ablakból, ahogy átveszi a futártól a pyrotechnikát. Szóval ennyire megbízható.


Mindegy, lehet nem foglalkozok vele de ha megint kár keletkezik akkor viszont szemrebbenés nélkül rendőrt hívok.

2020. dec. 28. 14:45
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd a kamerát készenlétben, ha mégis berepülne hozzád valami. Az ilyen nem játék, komoly kár, sérülés is lehet belőle.
2020. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Simán jelenteném az ilyet. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az én életem milyen, az ilyesmi tűrhetetlen. Amúgy is: annak milyen az élete, aki csak ilyen módon képes szórakozni?
2020. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha kárt okoznának nekem, korlátozásoktól függetlenül jelenteném őket.

Önmagában csak a bulizás miatt nem, Szilveszterkor belefér. Ettől függetlenül nen értek velük egyet, hogy ennyien összejönnek most, de csak ezért nem jelenteném őket.

2020. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
Csak ne tepjek le az eresz csatornat! :)
2020. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Azért a tűzijátékot ne keverd a petárdával. :)
2020. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Ez előzmények tudatában azt mondom hogy simán, persze csak akkor ha tényleg zajonganak, viszont ha nagyon gci akarsz lenni és revansot venni akkor zajongás nélkül is bejelentheted őket ha többen vannak mint 10 fő :)


Egyébként tűzijátékozni így is lehet, magánterületen szabad, légyszives TŰZIJÁTÉKNAK hívd ezeket a dolgokat és ne PETÁRDÁNAK, két külön dolog a kettő, az utóbbit beszerezni és használni is büntetendő.

2020. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!