Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mi értelme van az újévi...

Mi értelme van az újévi himnusz hallgatásnak?

Figyelt kérdés

Újév éjfélkor Magyarországon valamiért hagyomány a Himnusz hallgatás.


Ennek mi értelme? Minek egy örömteli buliba egy siralom éneket belerettyinteni?

Azt megértem, hogy Március 15-én vagy Október 23-án esetleg október 6-án levetítik de egy boldog ünnepbe minek? Hogy fér ez bele?

Éjfélkor nem a pezsgőnek, tűzijátéknak kellene durrannia?


Már mikor kicsi voltam is utáltam mert éjfélkor rohantam volna ki nézni a tűzijátékot de anyámék himnusz előtt sose engedtek ki én meg ott toporzékoltam :DD



2020. dec. 31. 21:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
Én se szeretem. Olyan ironikussá vált napjainkban
2021. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%

Én nem mondom, hogy nem szeretem, de én is nézném inkább éjfélkor a tűzijátékot.

Ettől függetlenül nálunk a családban is berögzült szokás, és anélkül nem lenne szilveszter a szilveszter.

Visszaszámlálás, Himnusz éneklése, pezsgő kipukkasztása, koccintás, majd miközben nézzük (esetleg lőjük) a tűzijátékot, közben felhívjuk a rokonokat, barátokat.

Egyébként, azért szokták énekelni a Himnuszt újévkor, mert rögtön az első sorban benne van, ami az újévhez szükséges.

"Isten, áldd meg a magyart!"

(oké, tényleg lehetne vidámabb, de akkor tessék, lehet menni írni egy új, vidámabb Himnuszt)

2021. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

A vidámabb himnuszról:

Sok országé indulószerű, a miénk ima. Tónusa nem volt siránkozó eredetileg. A trianoni tragédia után változott meg, s lent valóban lehangoló.

Mistanában többen visszatértek az eredetihez. Tévéfelvételek is az eredetigez jobban közelítőből készülnek mostanában.

Nem tudom, más országokban kialakult-e a szilveszteri himnusz.

A magyar rádió már nagyon régen a himnusszal zárta a műsorát.

Innen eredhet a szilveszteri is, került át a tévébe is.

Ott is minden adászáráskor elhangzott.

Szilveszter éjjel ehhez társult még a Szózat is.

2021. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
48%
Nem degradálni szeretnélek,de azt megkérdezhetem hogy ismered Magyarország történelmét? Szerinted az Usának miért nem "siralom enek" a Himnusza? Itt ok-okozat összefüggés van,jelen esetben az ok a történelem és az okozat a Himnusz.Kérdésedre válaszolva:Azért mert ez a hagyomány,a hagyományokat ápolni,tisztelni és óvni kell! Ha én megértem 14éves létemre szerintem nem nagyon megerőltető felnőtt fejjel
2021. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az égvilágon semmi. Újévkor az egész világ együtt ünnepel, még ha időeltolódással is. Tehát nem nemzeti, kizárólag magyar ünnepről van szó. Mi is a világ népességének részei vagyunk, tehát érthető az igény, hogy vidáman, mosolyogva, tűzijátékot csodálva, konfetti/lufiesőben pezsgővel koccintva szeretnénk köszönteni az új esztendőt egy erre alkalmas dal kíséretében. Én már gyerekként, és később kamaszként bulikban is kellemetlenül éreztem magam a Himnuszt állva hallgatva, szerencsére a családom is hamar leszokott erről az erőltetett, sajátosan magyaros és megosztó aktusról. Szeretem a hazám, de ezt a hagyományt nem érzem magaménak és nem is szeretném képmutatóan, kényszer hatása alatt ápolni.
2021. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%
Én még gyerekként pont ezért utáltam meg a magyar szilvesztereket, mert a csattanó, az az újévköszöntés itthon elég bizarr. Emlékszem, ahogy a házibulikban álltak a komolytalan fiatalok a Himnusz alatt, csak elhülyéskedték az egészet, így semmi értelme nem volt. Családi körben is nevetséges volt az együtt ácsorgás, aztán ahogy lement a "gyászinduló", csendben koccintottunk. Mióta ezeket mellőzzük, Himnusz nélkül pont úgy lépünk át az új esztendőbe, ahogy az előtte lévő órák teltek: vidáman, ahogy egy laza hangulatú óévbúcsúztatóhoz illik, hisz ez a csúcspont.
2022. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én még senkit nem hallottam szilveszteri buliban Himnuszt énekelni, meg eleve így indítani az új évet tudathasadás és nem is életszerű. Én ha magam szervezek ilyen eseményt, eleve kizárt a himnuszozás, vagy ha megyek valahová, akkor feltétel, hogy ne kerüljön sor erre a merev, nem szívből jövő képmutatásra. Évbúcsúztatón hadd ne legyen már komolyság meg tévesen értelmezett illem vigyázállàsban, mint egy iskolai ünnepségen!
2023. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A magyar úgy látszik ennyire különc nép, hogy nem érzi át az új esztendőbe való átlépés önfeledt pillanatát, ehelyett fegyelmezetten, erőltetett komolysággal tölti az első percet önfeledt mulatozás helyett egy eleve megosztó himnusz kíséretében, amit nem is szeret mindenki hallgatni, nem hogy énekelni. Ez csupán egy erőltetett konvenció, ami hozzájárul ahhoz, hogy sose fog kikecmeregni a lelki posványból a magyarság.
2023. júl. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!