Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Hányadikáig kell mondani...

Hányadikáig kell mondani annak akivel idén még nem találkoztál hogy Boldog új évet?

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ahogy a szulinapnal is + egy hétig raer még, úgy az újév nel is, annál később már gáz
2023. jan. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Én olyan harmadikáig szoktam mondani. Utána már nem
2023. jan. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első héten.
2023. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Vízkeresztig, vagy amit akartok...
2023. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vízkeresztig szerintem illendő, tehát addig szerintem az illem így diktálja, ha olyan viszonyban vagy az illetővel (legalábbis az én ismeretségi körömben). Ugyanakkor utána is lehet, figyelmesség. Nekünk vannak keleti ortodox keresztény ismerőseink. Nekik a karácsony jan. 07-én van, a vízkereszt meg jan. 19-én, szóval jó messze. Nekik például jan. 07-én a karácsonyi köszöntéssel együtt boldog új évet is kívánunk. Néha még február első napjaiban is mondom, ha olyannal találkozom, akivel azóta nem találkoztam.


Én valahogy így gondolom.

2023. jan. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zoltandudas válasza:
50%
Szó szerint értelmezve sokáig, mert az új év valójában már újabb, mint a régi év. Egész december 31-ig újnak fogható fel. Persze, az emberek januárban pár napig szokták így üdvözölni egymást. Szerintem erre nincs szabály. Pl. megkérdezed, ismerősödet:"vettél új autót?", aki közben fél éve vett egy 5-éves használt autót. Ilyen kérdés is előfordulhat.
2023. jan. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
8 napig érvényes.
2023. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7.

Az nem a születésnapi jókívánság?

2023. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Maximum 10-ke.
2023. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!