Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Tettetek idén újévi fogadalmakat?

Tettetek idén újévi fogadalmakat?

Figyelt kérdés

Manapság divat lett nagyon fikázni magát a kifejezést is, mint újévi fogadalom, jelszóval "Nem a dátumon múlik, hogy változtatsz-e", "Februárig talán kitart" stb.


Igaz is, hogy nem kell megvárni 2025-öt, hogy változtass valamin jó irányba. Ugyanakkor én ezt nagyon nagy csúsztatásnak érzem... Nem gondolom, hogy bárki is, az ne változtatna korábban, ha kellően elszánt, hanem megvárná a következő évet, mert "akkortól szokás". Ugyanakkor új esztendő, új lehetőségek. Ez egy remek alkalom egy épp megérett elhatározás elkezdésére, ami pozitívan befolyásolja az életedet. Szilveszterkor az ember mindig úgy érzi, hogy valami beteljesedett, hisz valami a végéhez ért. Újévkor épp az ellenkezőjét érezzük: valami új lehetőség, amibe a korábbi tapasztalatokat, sikereket, eredményeket tovább tudjuk vinni, de új jó dolgokkal is gazdagodhatunk. Valami nagyon fiatal még, szinte el se kezdődött. Szintén nem hinném, hogy legitim a "Februárig talán kitart", ha valaki tényleg elhatározott. Nekem eddig nagyrészt beváltak.


Én a fenti okok miatt tettem fogadalmakat:

-Idén rágyúrok a nyelvekre. Még a mostaninál is jobbra fejlesztem a német, az angol és a kínai nyelvtudásom, és esetleg hobbi szinten másra is ami érdekel.

-Nyelvvizsgázás.

-Továbbra is tartani a kitűnő tanulmányi eredményeim, érettségi, versenyek.

-A kötelezőnél sokkal erősebben nekimegyek a matematikának, természettudományoknak és a történelemre, mivel úgy érzem, hogy nagyon gyatra és csenevész mennyiség az, ami a sima tantervben van.

-A sport, egészséges életmód komolyabb beépítése az életembe.

-A társas kapcsolataim bővítése. Új barátok, ismerősök szerzése és egyéb kapcsolatok építése, ezáltal nyitottabb, közvetlenebb személyiség.

-Jobb időbeosztás.

-Megpróbálok egyszerre komoly és humoros ember lenni.

-Próbálok jobb emberré válni minden téren, esendőségeim, hibáim, gyengeségeim, helytelen gondolataim/cselekedeteim javítani. Szeretnék mindenki felé szeretettel és békével fordulni, feladni a stresszt és az indulatokat különböző eszközökkel.

-Hobbikra, családra több időt szakítok mondjuk a médiában nézegetett hülyeségek (mivel lehet jóra is használni) idejének rovására.


Ti tettek? Ha igen, akkor mit?



jan. 12. 00:46
 1/6 A kérdező kommentje:

*Ja, meg:

-Körültekintés.

-Megtanulom, hogy ki az, akinek valóbban adni érdemes a véleményére, és ki az, aki igazából csak toxikus ember az életemben.

jan. 12. 00:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem
jan. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem
jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem
jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!