Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért eszünk virslit szilveszt...

Miért eszünk virslit szilveszterkor? Mi a szimbóluma/jelentése?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 17:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%
google ba keresd a házid
2013. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Milyen házit?? Engem csak érdekelt...és ott is kerestem de nem találtam
2013. nov. 20. 19:49
 3/15 gyori válasza:

Manapság sokan esznek virslit szilveszter éjfélkor, de ennek semmilyen hagyománya nincs a népi étkezésben: a virsli evés a német étkezési kultúra hatása.


A régi, paraszti hagyományban nem szerepelt a virsli. Akkor a disznótorosból megmaradt ételeket fogyasztották újév napján. A virsli már inkább városi, polgári szokás

2013. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi hagyománya nincs, azért eszünk virslit, mert hamar kész van, és laktató. :)
2013. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Mi nem eszünK virslit :)

u.i.:

Vajdasági vagyok

2013. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kikicsoda válasza:
Tudja a fene. Tényleg kilószám veszik szilveszter előtt, de én akkor se eszem. Talán mert könnyű , egyszerű tálalni. Szerintem csak nagyobb bulikban eszik, nem hinném, ha 3-4 családtag együtt van, akkor virsliznek.
2013. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Mi szűk családi körben is virslit eszünk szilveszterkor.. hogy miért? nagyon egyszerű.. szilveszterkor/újév napján nem szabad szárnyast enni, mert az "elkaparja" a szerencsét. Viszont bármit, ami malacból készült ,így pl. a sertésvirslit is illő enni, mert a malac "előtúrja" neked a szerencsét. Na mármost ugye nem mindenki csinál magának szilveszterkor sült malacot -helyes kis almával a szájában-, a virsli a legolcsóbb és legegyszerűbb fogás (tudom tudom, ki tudja mit darálnak bele :/ )a lencse fogyasztása pedig "gazdaggá" tesz az újévben. :) remélem tudtam segíteni!
2013. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Meg mert azért is, mert a forralt borban is meg tudjuk főzni, ha már mocsár segg részegek vagyunk :D ( házibulinkban megtörtént)


Amúgy meg valószínű a gyors elkészítés, tálalás, fogyasztás és az utána való mosogatás miatt.

2013. nov. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A sült malac szájába citromot tesznek,nem almát.
2013. nov. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

9-re

Szoktak almát is :)

Mindkettővel találhatsz régi recepteket.

De valójában pedig azt, amit szeretnél, bármit: hallottam már narancsról, de lehet birs, vagy bármi más, ami méretben megfelel, és passzol a sülthöz.

2013. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!