Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért keverik össze a petárdát...

Miért keverik össze a petárdát a tűzijátékkal?

Figyelt kérdés
Üdv! Soha nem petárdáztam (zöld, cigi nagyságú rúd, ami meggyújtva robban), de szilveszterkor szoktam tűzijátékozni (sikoly, rakéta, telep, sárkánytojás stb.). Az oldalon és máshol is olvasom és hallom, hogy sokan összekeverik a két pirotechnikai terméket. Pl. mondtam egy rokonomnak, hogy veszek tűzijátékot erre elkezd ordibálni, hogy "a petárda illegális". Meg itt az oldalon is olvasni, hogy fél a kutyám a petárdától mit tegyek, söt a híradóban minden évben elmondják, hogy tilos a petárda de utána elmondják, hogy lehet petárdát venni :D Megjegyzem, hogy itt a környékünkön senki sem petárdázik csak tüzijátékozik (régen petárdáztak csak amikor még legális volt). Szóval miért keveri össze sok ember a két terméket?

2013. dec. 26. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert tudatlanok.


A pályaudvaron álló 5 vasúti kocsira is rámondják, hogy "vonat" a vasutasok viszont tudják, hogy a vonat egy forgalmi definició, és feltételei vannak, mikor hívhatsz egy szerelvényt vonatnak.

Ugyanez a helyzet. Az egyszeri embernek vonat vonat tökmindegy mit és hogyan lát. A petárda-tűzijáték ugyanez: robban+szilveszter= petárda. Mindegy hogy az valójában tűzijáték.

2013. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazad van! Nagyon vosszantó amikor évente egyszer kultúráltan tüzijátékozok kb másfél órát és rámaggatják a "petárdázó hülyegyerek, suhanc" jelzöt.
2013. dec. 27. 00:06
 3/10 vyrob ***** válasza:
94%
azért a petárdát is lehet kulturáltan használni és semmivel sem veszélyesebb mint egy legális tüzijáték :) tiltjuk de minek hogy az eu röhöglyön rajtunk .mert egész euban mon kivűl szabad használni :) amugy szerintem a média szórakozik az összekeveréssel .
2013. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is lehet kultúráltan használni, de sajnos illegális. Egyébként a média nemcsak összekeveri a kettöt de ködösít is pl. minden évbe azt mondják, hogy minden tüzijátékot vissza kell vinni január 5-ig (aminek nem adják vissza az árát) de azt nem említik meg, hogy az 1-es, 2-es kategóriájút nem kell visszavinni és egész évben lehet használni.
2013. dec. 27. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én lakom Pécs-Vasas (falu) egy érdekes kis hely,itt mindenki a 4 éves kisgyerekektől az idős emberekig mindenki tudja a kettő közt a különbséget,és mindenkinek van mind kettő,akit meg zavar a petárda hangja arra a sok hülye gyerek rálő jobb esetben egy sikolyt a rosszabb emberekre meg mondjuk egy telepet,de itt nincsenek ilyen problémák.De hogy válaszoljak a kérdésre ez azért van mert tanulatlanok az emberek:pl miért cigányozzák le a székelyeket és még rengeteg ilyet tudnék mondani,és igen az előttem lévőnek teljesen igaza van,mind a kettőt szilveszterkor használják és mind a kettő robban.
2013. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocs,az lévőnek-et többesszámba akartam írni
2013. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pyro Matrix ***** válasza:
100%
Na... ez azért van (feltehetően)meet ezt vagy egy olyan ember mondja akinek a gyerek korába Java an petárdáztak meet legal is volt olcsó volt,vagy olyan ember mondja ski sz** t se tud erről.
2013. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pyro Matrix ***** válasza:
100%
Bocs a hülye t 9 elcseszte az üzim.
2013. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én is falra tudok mászni tőle hogy a híradóban bemondják hogy petárdázás miatt sérült meg stb...következő hogy petárdázni idén is tilos.
2014. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bemondják a híradóban, hogy indul nemsokára a petárdázás fél perccel később pedig már azt mondják, hogy a petárda használata illegális.A tudatlanság terjeng
2023. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!