Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ma tényleg nem szabad csirkét...

Ma tényleg nem szabad csirkét és halat enni, csak disznót és tényleg nem szabad mosni, takarítani?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Babonák csupán.

Azért nem szabad baromfit enni, mert hátrafelé kaparja a szerencsét.

A malac viszont előre túr.

Takarítani, mosni stb,azért nem szabad, mert amit Újév napján csinálsz, azt fogod csinálni egész évben.

2014. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg babona..

Nem csirkét nem szabad enni, hanem szárnyasokat (csirke, kacsa, liba, galamb stb) mert elszáll a pénzed, szerencséd.

Halat azért nem, mert elúszik. Disznót azért lehet enni mert a malac kitúrja a szerencsét, előkaparja..:)

2014. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek csak babonák.

Újév napján a babona szerint nem szabad szárnyas húst és halat enni, mert elviszi a szerencsét. A szárnyas hátrakaparja, az előző év felé, míg a hal elúszik vele. A sertés viszont előre túrja, az újévre, ezért szoktak sertést enni ilyenkor.


Mosni nem csak azért nem szokás, mert akkor egész évben mosol, hanem azért sem, mert nem szokás ilyenkor kiteregetni a ruhákat. A kiakasztott ruha azt is jelenti, hogy valaki meghal az évben.

2014. jan. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szárnyast nem ettem, viszont kocsit mostam. Egyszerűen ekkor volt rá időm. Ez is mosásnak számít? Ki is porszívóztam, utána kiraktam a szivacsot, rongyot száradni. Akkor most meg fogok halni? :S Vagy ez nem számít ruhának?

2014. jan. 2. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!