Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Hogyan készítik a tűzijátékot?

SzűcsGergely99 kérdése:

Hogyan készítik a tűzijátékot?

Figyelt kérdés

Hogyan készítik a tüzijátékot és mit kell tanulnom,hogy én is tudjak készíteni?

Illetve otthon is lehet készíteni telepeket akik értenek hozzá?



2014. dec. 31. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=hoPEDjHiIWM

Nem ajánlom hogy otthon barkácsolj egyrészt mert veszélyes lehet másrészt, mert tilos és súlyosabb esetben robbanószerrel visszaélésnek minősül amit börtönbüntetéssel "jutalmazhatnak". Tehát otthon ne barkácsolj, hagyd ezt a szakemberekre.

2015. jan. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha megcsinálod a képzést törvényesen csinálhatnál tűzijátékot. 1 követelmény van. Kell hogy legyen érettségid. [link]
2015. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már több éve készítek otthon rendes tűzijátékot. Elsősorban nyelveket tudni kell főleg az angolt.Ingen gyakorlatilag minden féle tűzijáték otthon is elkészíthető.Ezt igazából főleg internetről lehet megtanulni erős angol nyelvtudás mellett.Magyarországon magyaroktól jelenleg ezt a dolgot komolyabban nem lehet megtanulni. Egyrészt itt nincs nagyon több évtizedes kialakult kultúrája a készítésének. Magyarországon sehol nem tudsz olyan oktatásban részesülni hivatalosan ami maga a készítését neked értelmes módon megtanítja. Maga a tűzijáték készítést stabil angol nyelvtudás mellett internetről lehet elsajátítani több év alatt úgy hogy otthon illegálisan csinálod Magyarországon.A magyar pyrotechnikusok nem a készítéshez értenek hanem maga a felhasználáshoz,tároláshoz. Nem hivatalosan van kialakuló kultúrája egyre növekvő magyar kultúrája ennek a dolognak.De ez tudásban,információban sajnos le van maradva illegális jól hozzáértő körökben is több országhoz képest.Sufnis körökben tehát aki illegálisan csinálja és komolyabb dolgokat összerakott mind egytől egyig külföldi útmutatásokból tanulta meg.
2015. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PyroMágus ***** válasza:
Magyarországon készytőjie kb 3 embernek van :) nincs is képzés mert drága is nincs is kereslet nem is éri meg meg kell egy kémia diploma :)
2015. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod megtudni, hogy hogy működnek a tüzijátékok, akkor szerintem ez a legjobb oldal (vagyis nekem ez nagyon tetszik): [link]

Viszont szerintem otthon ne fogj hozzá tüzijátékot csinálni, mivel tilos (robbanóanyaggal való visszaélés), és súlyosan büntetik. :)

2015. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PyroMágus ***** válasza:
igy van :) pyromasterröl sokat lehet tanulni de én sem ajálom gyártását :)
2015. márc. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!