Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Elaludtuk az éjfélt! (? ) :' (

Elaludtuk az éjfélt! (? ) :' (

Figyelt kérdés

Nálunk fix hagyománya van a szilveszter éjfélnek. A család akkor csillagszórót, gyertyát gyújt a karácsonyfán, egymást átölelve hallgatjuk a himnuszt, koccintunk, így kerülünk át együtt az új évbe, aztán virsli, majd alhatunk.

Idén a párommal ketten voltunk, egyáltalán nem ittunk, de nem tudtuk megvalósítani. Egész nap sütöttünk-főztünk ketten, majd kb 9 óra felé rettenetes fáradtság vett erőt mindkettőnkön, mondtuk, hogy picit ledőlünk, de beállítjuk az órát fél 12-re. Ebből az lett, hogy most ébredtünk... :-( Szinte a sírógörcs kerülget, elbaltáztuk a szilvesztert, mi ezt nem így szoktuk, sosem aludtuk még át, mi ezt úgy tartottuk,hogy azt nem szabad. Együtt, meghitten kerülünk át egyik évből a másikba, még számot is szoktunk vetni, most meg elrontottuk a hagyományt.

A részeg-igyunk-bulizzunk szilvesztereknek egyikünk se híve, nekünk ez intim családi ünnep, az új kezdete.

30/N



2016. jan. 1. 05:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2016. jan. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mit szeretnél? Mi a kérdésed? Én nem nézem le a szilvesztert, de ez is csak egy este a sok közül. (én se vagyok ivós) Emiatt ne kerülgessen a sírás
2016. jan. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok érzéketlennek tűnni, de az én véleményem szerint alaposan túlreagáljátok ezt a dolgot. Oké, persze, értem, hogy rossz érzés, hogy valami, ami nálatok már évek óta hagyomány, az most nem sikerült, de felnőttkéne úgy gondolom, ettől azért nem kéne, hogy a sírógörcs kerülgessen. Tragédia nem történt, az életetek nem fog összedőlni, amiért nem hallgattátok meg éjfélkor a Himnuszt. Az sem csorbult, hogy együtt, meghitten kerültetek át az új évbe, hiszen aludtatok (gondolom együtt), ami azért eléggé meghitt dolog.

Annak meg nincs jelentősége, hogy éjfélkor, vagy pár órával később koccintotok az új évre. Ettől még lehet ez az "új kezdete". (Bár én ezt csöppet erőltetettnek érzem, minden megy tovább folytatólagosan, attól függetlenül, hogy a naptár épp milyen számot mutat. De nem az én dolgom, hogy nektek milyen a világnézetetek, és milyen babonákhoz igazodtok.)

Az, hogy mikor ér véget az egyik év, és mikor kezdődik a másik, az csak egy mesterségesen megszabott szimbolikus dolog.

Ne fogjátok fel ezt ekkora tragédiaként! Aludtatok egy jót kettesben (mert ezt kívánta a szervezetetek), most felkeltetek, koccinthattok, ehettek, ihattok, aztán ha gondoljátok, még visszafekhettek aludni pár órát. :)

2016. jan. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Négyes válaszolónak igaza van. Köszönöm,hogy megnyugtattál,jót tett a lelkemnek.
2016. jan. 1. 06:46
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha pedig moderátor vagy,ne itt piszkálj,légy szíves."


- Már bocs, de felnőtt ember vagy, hol a modorod? Te vendég vagy ezen az oldalon?


Másrészt nem értem, mit totemizálsz egy hagyományt. Most reggel reggeli előtt meggyújtjátok a gyertyát, koccintotok, és kész. Számot vetni van 365 nap az évben, nem kell ennyit várni. Ehelyett pont úgy nyavalyogsz, mint az a több tucatnyi tini, akit idén nem hívtak meg szilveszterezni, és nem tudja, otthon mit csináljon.

2016. jan. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi szándékosan feküdtünk le, és pont lesz*rtuk az éjfélt ;) Hálás vagyok hogy a kisfiúnk se és mi se ébredtünk fel a durrogásra...

De azért 30 èvesen egy ilyenen kiakadni, meg sírógörcs... :D szerintem tré!


Búék!

2016. jan. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Jó isten, 30 évesen itt tartani... Koccintsatok az ebédhez és kész.
2016. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem hogy felétek ennek hagyománya van és hogy ti ezt akartátok meg minden, és tudom milyen pocsék érzés az ha nem úgy alakulnak a dolgok ahogyan elképzeljük őket.


Nézd megértelek mert mi felénk is van családi hagyománya ennek, a barátnőm is akivel 2 éve vagyunk együtt és fél éve velünk él nálunk a szüleimnél ő is jónak tartja ezt mert azóta van normális, jó szilvesztere mióta velem van. Nálunk a hagyomány az hogy pontban éjfélkor bontjuk fel a pezsgőt és koccintunk, majd nagykabát ki az udvar közepére és egy helyben forgással nézzük a sok gazdag úriembert aki méregdrága tűzijátékozással köszönti az új évet. Ez nem rossz mert legalább nem a mi pénzünk megy el. Mis csak pezsgőt ittunk meg a barátnőmmel alapból keveset szoktunk inni ha megyünk valahova tehát mi sem ittuk talajra magunkat.


Lényeg az hogy mi tavaly 2014-15 ös váltást hagytuk ki a barátnőmmel. Akkor kettesben szilvesztereztünk náluk, nekik is volt egy fajta hagyományuk hogy koccintás és egy perc ölelkezés stb... Na a szülei akkor elmentek egy buliba így a barátnőm emiatt szomorú volt mert a nővére is inkább elment meg az öccse is haverjánál volt. Akkor mi kettesben szilvesztereztünk aztán este 10 óra fele megkívántuk egymást és picit hancuroztunk, a barátnőm beállította a telefonját hogy időbe ébredjünk ha bealszunk, nem aludtunk be csak pár percre aztán 23:20 kor néztünk a telefonra akkor még láttuk van idő bőven utána még elvoltunk egymással és mi pont át szerelmeskedtük magunkat az új évbe, mert arra figyeltünk fel hogy sokan tűzijátékoznak hirtelen és ránéztünk a telefonra 00:05 volt XD A barátnőm picit szomorú, volt de az örömünk megvolt és akkor már nem vittük túlzásba a hagyományozást, nem is öltöztünk fel csak bontottuk a pezsgőt köszöntöttük egymást és még egy picit elvoltunk és ennyi.


A mostanin is jobbára filmet néztünk majd koccintás, utána szüleim elmentek aludni mi meg még nem oltunk álmosak így fél 1 kor felöltöztünk meleg ruhába és elmentünk egy picit sétálni igaz 30 perc után meguntuk mert állítólag volt valami utcabál de nem volt kedvünk addig elmenni. Utána hazajöttünk és alvás.


Nem kell túlzásba vinni a szilvesztert mert a szilveszter sem már akkora ünnep inkább a gazdagoké akik puccos helyeken méregdrága holmikba villognak csak hogy lássák hogy ők milyenek közbe meg mind hülye. A másik meg a sok fiatal akiknél az a buli ha leisszák magukat és ennyi, ha megkérdezném őket nem tudnák mi a jó a szilveszterbe csak az alkohol ugrana be nekik. Én sosem szerettem szilveszteri buliba járni egy normális társaságban sem voltam. A barátnőm sem szereti mert 3-4 éve majdnem megerőszakolták egy szilveszteri buliban.

2016. jan. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok érzéketlen lenni, de örülj neki hogy csak "ennyi" volt a probléma, hát én a helyetekben akkor azokat az órákat amik elmaradtak most pótolnám be! Akár vissza is állíthatjátok az időt és tegyétek amit tettetek volna...jó, tüzijátékot szerintem ne...


Nekem is van férjem és mi is főztünk toroskáposzta volt és ettünk is együtt, de csak ennyi, semmit nem törődik velem ő az egyik ágyon tv-t néz én meg a másikon gépezek, aztán persze aludni egy ágyba aludtunk és még a családom is bunkó volt hozzám...nekem ez volt eddigi legrosszabb szilveszterem életemben, de még az a szerencse, hogy van 1 barátom és 1 haverom akik gondoltak rám és kívántak boldog új évet nekem...legalább ennyit kaptam én is meg az állatkáimat (hörcsögök) megsimogattam mert meg voltak ijedve a tüzijátéktól. :(


32/N

2016. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=DeiCQWqAmG4 Hallgasdd meg ezt a számot és ne bándd hogy nem úgy történt ahogy tervezted, mert így is jó volt csak máshogy jó. :)
2016. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!