Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért lettek ilyen drágák...

Miért lettek ilyen drágák itthon a tűzijátékok?

Figyelt kérdés
Pl a KO is már csak 3db.-os és egy konténernél 900ft,ja és nem is olyan jó mint volt. Régen 4 db.-os volt szebb is és olcsóbb. De ez van a telepekkel is. Nagyon drágák. Inkább kimentem szlovákba.

2017. dec. 29. 18:25
 1/8 Csongor444 ***** válasza:
71%

Mert a sok hülye nem tervez előre és nem tudja mihez viszonyítani az árakat ezért megveszik a jó drága cuccokat és ezért emelik az árakat évről évre...

Amúgy itthon is van olcsón jó csak keresni kell...

2017. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
100%

Egyrészt sok rajta az adó...

A másik dolog, hogy a magyarok nagy része nem ismer más beszerzési forrást, kénytelen a konténereknél megvenni. És “úgyis megveszik” alapon brutális árakat szabnak.. kb annyit kérnek amennyit nem szégyellnek.

Nyilván az a célja, hogy 3 nap alatt minél több hasznot hozzon neki..

Ha nem lenne ennyire leszabályozva, csak ésszerű keretek között, mint a környező országokban, akkor sokkal jobban megérné árusítani, és megvásárolni is..

2017. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van egy bolt ahol még szerintem ott is drága, de ott egész évben lehet kapni. De ezek a konténerek. Hihetetlen, hogy ennyire hülyék az emberek, hogy ennyi pénzt kiadnak érte. Ha valaki közel lakik a határhoz még szerintem akkor is olcsóbban jön ki ha taxival megy érte. De komolyan mikor oda mentem kérdezték, hogy mit kérek. Én elkezdtem mondani, hogy mi kellene, mondott egy árat, mondom ez akkor nem kell. Mikor a 3.-at kérdeztem, hogy mennyibe kerül és mondta az árát, na ott fordítottam hátat és elköszöntem. Ennyire hülyék vagyunk Magyarok? Komolyan nem értem az embereket. Facebook az mindenkinek megy, de hogy szét nézzen kicsit a neten és utána járjon annak, hogy amit itt meg vesznek abból máshol 3-at tudnának venni...
2017. dec. 30. 12:37
 4/8 anonim válasza:
35%
Mert nem létfontosságú, rengeteg baleset van miatta. Én még 3szorosára is felemelném. Félreértés ne essék, nem lenne bajom a tüzijátékkal, ha a sok nyomorék kitudná várni a december 31 éjfélt, és fél óra alatt lezajlana, nem ùgy mint most, hogy szilveszter elott 4nappal már lovoldoznek, es utana szilveszter utan meg 2 napig.
2017. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó az 1-2 pirotechnikai osztály egész évben fel lehet használni.
2017. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha akarok egész évben lövöldözök legálisan. Az igaz, hogy otthon a kertben vagy az udvaron, mert kint az utcán már nem legális. Volt olyan év, hogy Októberben vásároltam egy telepet boltból Magyarországon!és akkor kezdtem. Fel löttem a kertben! Ennyi a lényeg... Ha otthon csinál valaki egy szülinapi bulit szerintem a szomszédokat jobban zavarja a zene mint max. 5 perc tűzijáték
2017. dec. 31. 07:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Várjál már. Csak Nekünk Magyaroknak nem létfontosságú? A szomédos országokban azt eszik, hogy ilyen olcsó náluk? Ez azért drága, hogy nehogy már jól érezze már magát a magyar... De ez nem csak a tűzijátékra igaz. Más országokban lehet cigizni bárhol. Itt meg be fóliázott börtönökből árulják meg azt is hatalmas áron. Mondjuk a cigi máshol is drága, de ez a fóliázgatás.... Tudja mindenki milyen egy gyerek! Vagy ezt a politikusok nem tudják? A gyerek úgyis azt csinálja amit nem lehet. Na most ezzel a fóliázással akkor azt érték el, hogy még az is dohányozni fog aki, ha nem lenne ez a nagy fóliázgatás lehet hogy soha nem cigizne. Milyen Ország lettünk? Mikor Netadót akart Viktor akkor mindenki megemelte a valagát és kiment tüntetni... Most meg, drágul a kenyér... Nem baj minden éven drágább. Drágul ez, az... Senkit nem érdekel! A K@rva net miatt egyből megszólalt a nép. Lett is eredménye!nem tudom pontosan de valami 8% lesz most az áfája.. Ezek vagytok......nem magyarok
2017. dec. 31. 07:27
 8/8 anonim válasza:
59%

Más országokba lehet normálisabbak az emberek (nem véletlen hallok olyat, hogy külföldön kint merik hagyni a több millás autókat). Itt meg mivan? Más kapujában lövöldözik az utcán a tüzijátékot, szilveszter előtti napokban. Tisztelet a normalisabb embereknek.

"Más országokban meg lehet cigizni bárhol". Itt legalább nem lenne szabad (senki sem tartja be szinte, sajnos). Talán azért találták ki, mert aki nem dohányzik, az nem akarja a büdös füstöt szagolgatni.

Ez meg, hogy mostmár boltban nem adják ki.. Na bumm, máshol kell megvenni. Emlékszem, mikor kicsi voltam (13-14), és az általános iskolásoknak kiadták az újságosnál.. Így azért kevesebb gyerek tud cigarettazni, hogy már nem adhatják ki (bár akkor sem lett volna szabad, de elvolt intézve annyival, hogy "apukám küldött le.."

Ha már a net adónál tartunk..

Mi van azzal, akinek autója van? Fizet csomó, csomó adót, és az utak...... hányinger.

2017. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!