Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » A Magyar házi készítésű...

A Magyar házi készítésű petárdák, tűzijátékok homemade pyro hogy ragadhatdtak le ilyen dedós szinten?

Figyelt kérdés
Épp keresgéltem a youtubeon Angol és Magyar nyelven.12 éves gyufáspistikék verik a nyálukat a vacak gyufapetárdáikkal.Se egy normális flash poros petárda.Se egy igényes házi készítésű tűzijáték.Külföldön összetudnak rakni bitang házi petárdákat.Régen volt valami kis fejlődés.Házi füstbombák,igényesebb petárdák.De ma már sokkal jobb adottságokkal is az egész Magyar Homemade Pyro teljesen le van amortizálódva.A pyrocenter is haldoklik pedig régen ott nagy élet volt.Szerintetek ennek mi az oka,vagy okai?

2018. jan. 2. 14:01
1 2 3
 1/29 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
100%

“keresgéltem a youtubeon ”


Magyarországon a pirotechnikai termékek házilag történő előállítása robbanóanyaggal való visszaélésnek minősül, és 2-8 év börtönbüntetéssel súlytható.

Mindezek mellett, ki az a hülye (már bocsánat) aki ezt kockáztatva kiteszi yt-ra az alkotását? Kb olyan, mintha az illető kiállna az utcára, és elkezdene kiabálni hogy “Hahó, épp most készítettem otthon 5Kg flash powdert!”.

Aki komolyabban csinálja, mint a taknyospityuék, azok nyilván tisztában vannak a dolog (jogi) veszélyei el is, és nem fogjak szétkürtölni egy ország előtt, hogy mit csinálnak a sufniban.

A pyrocenterről meg újabban szintén semmi jót nem hallani. Az adminok elhanyagolják, és (főleg emiatt) ismét egy tök jó felület, ha le akarod magad csukatni.


Én meg úgy vagyok vele, hogy inkább nem is csinálom. Nem éri meg, mert ha elkapnak, azt is kinéztem belőlük, hogy a nyakadba varrják, hogy ezzel te terrorcselekményt akarsz elkövetni. Kinek hiányzik ez?..

Külföldről minden beszerezhető, ha úgy nézed, akkor nagy kockázat, a semmiért.

Persze tudom hogy jó móka, mert az, de egyszerűen nem éri meg csinálni, ha meg valaki csinálja, végképp nem fogja megosztani sehol, hiszen ki akarná a szabadságát kockáztatni?

2018. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
16%
A petárdázás és tűzijátékozás a prolik szokása. És a proli nem a szegény embert jelenti, hanem a kultúra nélkül embert, aki lehet akár gazdag is.
2018. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Én csak azt nézem megy az APC fórum a pyroforum.nl.Külföldön van egy színvonal.Ha beírom angolul a keresőbe„homemade firecracker” kidob pár normálisabb dolgot.A környező velünk szomszédos balkáni országoknál szintén sok jó házi cuccot lehet látni.Ha magyarúl íróm be egyszerűen csak piti gyufáspistikék vackait látom.A hollandok megcsinálták a saját nyelvükön és működik.A pyroprojektek.org valami kibontakozóban van.Csak ott is látom hogy az igénytelen gyufáspistikék végett minden nagyon megszigorodott.Én azt nem értem hogy másutt sokkal nagyobb gondok vannak és még sincs ilyen alacsony színvonal.Ha azt vesszük a pirotechnikai elegyek házilagos készítése csak szabálysértés.A Németek,Angolok ahol a legnagyobb migránsos gond van nyomatják ezerrel.


Tényleg kíváncsi vagyok minden véleményre ki hogy látja hogy akkor ez nálunk miért nem működik?Illetve szerintetek hogyan lehetne ezen változtatni.

2018. jan. 2. 16:45
 4/29 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom nálunk még nincsen ennek igazán kibontakozott kultúrája.A pyroprojektek.org ból lehet lesz valami ha többnyelvűre változik.Egy komolyabb dologhoz össze kéne hozni egy aktív értelmesebb csapatot.Ez pusztán ahogy én látom pusztán MAGYAROKBÓL nem fog jelenleg megtörténni.A pyrocenter.hu fénykorában fel fel bukkantak ilyen emberek.Egy ismerősöm mondta hogy a MAGYAR olyan nyelv amit csak nálunk értenek meg.Valószínűleg jobban megérné egy többnyelvű fórum például.Sok országban nincs is adott nyelven pirotechnikai fórum.A pyrocenter.hu hamarosan elfog tünni mint a vegyészfórum.A pyrocenter.hu fórumszoftvere már elavult és az adminisztrátorok sem tudnak már vele mit kezdeni.
2018. jan. 2. 17:17
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, de talán jobb is így. Balesetek így is vannak, mi lenne akkor, ha szilveszterkor mindenki "bitang házi petárdákkal" mászkálna?
2018. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
A kulcsdolog az hogy magyar nyelven nincs értelmes munkáját bemutató aktív közösség.Ha a nagy youtubon sem látod akkor egy kisebb fórumon mint a pyroprojektek sem fognak nyüzsögni.Hogy nálunk miért ennyire alacsony a színvonal elérhető magyar szakirodalom mellett na az a jó kérdés?!Egy oldal fentartásához meg látogató kell és nem kevés.Ha látogató sincs akkor pénz sem lesz miből.Egy oldalon mint a pyrocenter meg a tagok termelik a látogatókat.Hozzá jön hogy a legmodernebb eljárásokkal kell lépést tartani.Ehhez meg már egy pyrocenter.hu hol van?!Az angol fórumok azért mennek mert lassan mindenki beszéli az angolt.Többnyelvű fórumra meg nem volt példa.Ha a cél hogy magyarúl is legyen bizony reális elképzelés hogy többnyelvű fórumként az ilyesmi jobban menne.Legyen Magyar aki ezt megoldja nem mondom, de ez nagy munka.Nem akarlak elkeseríteni de egy értelmes ezirányú tiszta magyar közöség létrehozása jelenleg úgy néz ki hogy működésképtelen.Ha látogatói igény van is rá,magyar minőségi közösség ami magyar látogatókat termel ezirányban az nincsen.
2018. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Jake Paul ***** válasza:
65%

A petárdázás és tűzijátékozás a prolik szokása. És a proli nem a szegény embert jelenti, hanem a kultúra nélkül embert, aki lehet akár gazdag is.???


Mindenki hülye meg proli aki nem osztja az ostoba nézeteidet mi hülye gyerek! Mátyás király is proli volt akinek az esküvőjén tűzijátékkal ünnepeltek először magyar országon? Inkább az a proli ez esetben te vagy az aki hisztizik és bírálja más emberek szórakozását és hobbiját! Lehet például ha megkérdeznénk valakit a te szórakozásodról akkor meg az lenne a proli szokás mi okoska! ;)

2018. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

A pyrocenterből és a gyakorikérdéseken és Piro&robbantás-technika - Index Fórum ban leadott válaszok alapján ezt ki lehet következtetni.Javarészt kontárokról és pisis gyerekekről van szó.Van egy szűk réteg tehetség.Őbelőlük meg nem lehet összerakni egy profi MAGYAR fórumra valónyit.Sem amatőr vegyészet sem amatőr pirotechnika terén.Angol nyelven mint az APC fórum,sciencemadness ez jobban megy.Az angolt mindenki megérti.Ott jobban összelehet szedni egy válogatott csapatot.Aki meg jobban hozzá tud nyúlni őket az idősebb korosztályból lehetne összeszedni.Bennük meg már nincs meg az hogy ilyesmiről irkáljanak.Főleg kis hazánkban.


Ezt már többen megpróbálták és eddig mindenki belebukott!Legalább is akik egy színvonalas fórumot szerettek volna.

2018. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
Vannak akik csinálják. Youtube ha valaki felrak valami értelmesebbet a gyufánál vagy törlik vagy korhatáros lesz. Piro&robbantás-technika - Index Fórum és Pyrocenter csak a figyelmet hívja fel magára aki oda irkál. Nálunk volt olyan a szántóföldre kijöttek a tűzszerészek. Halottam hogy beszélgettek hogy a főnökük másodszorra küldi ki őket mert nem találtak semmit. Aztán másfél évre rá TEK től kijöttek civilruhások mentek be környező házakhoz és kérdezgették ismer e valaki olyat aki pirotechnikával foglalkozik a környéken. És nem is környékbeli rendőrök hanem Budapestről jöttek. Hogy valaki petárdázik a környéken és ki mit tud. Környékbeliek mesélték mentek be a házakhoz érdeklődni hogy szerintük a környéken lakhat olyan aki ilyesmivel foglalkozik.
2022. nov. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem aktuális, de szerintem az is az oka, hogy az alapanyagokat itthon baromi nehéz beszerezni az alufólián meg a kálium-nitráton túl. Amcsiban a tüzijáték készítés egy konkrét hobbi, árulnak hozzá mindent, de itthon pl oxidizeteket nem lehet kapni.
2023. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!