Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Szerintetek mit szólnak majd...

Szerintetek mit szólnak majd a szomszádok a tűzijátékhoz?

Figyelt kérdés

Egy több személyből álló társaságba tartozok, így én be vállaltam, hogy idén szilveszterkor én készítem a "baráti köri" tűzijétékot.

Természetesen a törvénynek megfelelően csak dec.31.én 18:00 után lenne a kezdete, és csak olyan tölteteket használnánk amit egyszerű államopolgárként lehetséges. Emellett tartanánk a törvény által megadott 1000 grammos hatóanyag-tartalmat.


Ezek mellett, szerintetek jogosan reklamálnának a szomszédok szileszter estéjén?



2018. nov. 4. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük a szomszédaidat, s hogy mennyire lazulnak Szilveszterkor. Ha mindent szabályoknak megfelelően csináltok, akkor jogi lépéseket nem tehetnek.

Viszont a véleményüknek hangot adhatnak, akkor is, ha az nincs jogi szempontból alátámasztva. És te is elmondhatod a magad véleményét nekik.

2018. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval, ha mindent keretes körülményeknek megfelelően csinálok de ők mégis kihívják a rendőröket, akkor az ellenőrzés után újból a nullán vannak, de ha esetleg átkiabál, hogy "fejezd már be", akkor gyakorlatilag felelősség nélkül visszakiabálhatom, hogy "biztos hogy nem". Jogilag helyesen fogalmaztam?
2018. nov. 4. 22:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az a baj a szomszédokkal, hogy a rendőr hazamegy. Ti meg ott maradtok egymásnak.

Kérdésed alapján eddig sem volt béke közöttetek, szóval mindegy, hogy durrogtattok-e, vagy sem.

Ha meg eddig nyugi volt, miért kezdene most óbégatni?

2018. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát őszintén, eddig is nyugi volt közöttünk, csak eddig még sohasem durrogtattunk egyet sem. Bár őszintén én nem attól félek, hogy átjön, mert hát jöjjön, de ha már a rendőr szólna nekünk az már aggasztana...
2018. nov. 4. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen a környezeted? Ha csak velük kapcsolatban vannak kétejeid, akkor bevásárlás előtt kérdezz rá.

Nem kell túlgondolni

Elég futólag megemlíteni a dolgot

amikor gyébként is váltoto pár szót.

2018. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt tüzijáték valamelyik évben, de mi előre szóltunk a szomszédoknak.

Egyetlen kisgyrekes család morgott kicsit, de aztán átvitték a gyerekeket a nagymamához, és ők is odajöttek hozzánk.

Nem volt semmi probléma így, hogy időben elmondtuk nekik.

Te ezt nem tudod megtenni?

2018. nov. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj át a szomszédokhoz , kedvesen meséld el nekik, hogy idén tüzijátékkal készülsz megünnepelni az új év kezdetét, és hívd át őket egy éjféli pezsgőre tüzijátékkal.
2018. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mellett, a kulturált megoldás az, hogy átmész, elmondod, mi lesz, kb. mikor, és hogy örömmel látjátok őket a tűzijáték idejére egy pohár pezsgőre, az újév köszöntésére. Ennyi.
2018. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre eddig is gondoltam.
2018. nov. 5. 18:02
 10/10 Csongor444 ***** válasza:

Emberek. Hallgassatok ide! Tegyük tisztába a dolgokat. Ne csak a médiából informálódjunk! Egyrészt kedves kérdező 2011 szeptembere óta ENGEDÉLY NÉLKÜL EGÉSZ ÉVBEN felhasználhatsz 1-es és 2-es kategóriájú tűzijátékokat a magánterületeden. És ebbe nem köthet bele senki ha mindent a jogszabálynak megfelelően csinálsz, este tíz óra előtt még csendháborításnak sem minősül. Szilveszterkor viszont más a helyzet, még 3-as kategóriájú termékeket is használhatsz este 6 és másnap reggel 6 között. És ezenfelül mindhárom kategóriát szintén engedély nélkül használhatod KÖZTERÜLETEN is dec.31. Este 6 és jan.1. Reggel 6 között. Szilveszterkor nem 1, hanem 3 kilót birtokolhatsz tűzijátékból.

Szóval ha még ezek után is bárkire kihívják a rendőrséget mondjuk azért mert pl: június 26-án tűzijátékozott az lesz ami velünk is történt: szomszéd kihívta ránk a rendőröket ők pedig kinevették ez miatt...

Tömören: egy büdös szó nélkül, akárkiknek az értesítése nélkül fellőhetsz némi tűzijátékot ahogy kedved tartja (a jogszabályokat betartva természetesen). Szilveszterkor meg pláne.

2018. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!