Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ha december 31-én este 7-től...

Ha december 31-én este 7-től dolgozom január 1. reggel 7-ig, akkor hány órára jár az ünnepi bérpótlék?

Figyelt kérdés
Úgy tudom dec 31 nem ünnepnap. De hivatalosan én aznap dolgozom, január elsején pedig szabadnapos vagyok.
2018. dec. 24. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Nullától hétig bármi lehet, nem ismerjük a munkáltató szabályozását, mit tekint egy napnak. Ha reggel hattól másnap reggel hatig tekinti egy napnak, egy órára jár. Ha éjféltől éjfélig, akkor hét órára. Ha héttől hétig, akkor nem jár

Tv szerint héttől muszáj mszi másoknak tekinteni, de te akkor hazamész, tehát a nulla is lehet szabályis.

2018. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sehány órára nem jár mivel hivatalosan nem az ünnepnapon dolgozol. Ez az előző napi műszakhoz tartozik. Elseje pedig elméletileg nem szabi hanem fizetett ünnep. Nálunk is így van. Ha éjszakás héten ünnep esik nem kapunk arra a 6 órára ünnepi pótlékot.
2018. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

2, sikerült jó sok hülyeséget leírni...


Szó nem volt szabiról.

Fizetett ünnep csak órabér esetén van, havibéres munkavállaló esetén nincs (csak az osztószámot csökkenti).

És de, dolgozhat ünnepnapon, lásd fent, mit tekint egy napnak a munkáltató.

2018. dec. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Légyszives olvasd el a kérdést újra mielőtt okoskodsz nekem H hülyeségeket írok

"január elsején pedig szabadnapos vagyok."

Köszi

2018. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jah meg azt mondtam hivatalosan nem az ünnepen dolgozik mert az nem az aznapi műszak hanem az előző. De szólj ha baj van a szövegértéssel
2018. dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szabadnap. Nem szabadság. Nagyon nem ugyanaz.


És képzeld, lehet úgy meghatározni egy munkanapot, hogy este hattól másnap este hatig tart, és nem a kezdő, hanem a befejező dátum naptári napjának tekintik...


Sőt úgy is meghatározható, hogy a munkanap Reggel hattól másnap reggel hatig tart; a műszakok meg ehhez képest csúsznak és nem hatkor, hanem hétkor kezdődik, adott is pótlékos lehet.


Bár kb úgysem érted, ha a szabadnap nálad egyenlő szabi és még fel vagy háborodva...

2018. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg szabadság is előfordulhat ünnepnapon, de ez már kérdés... Ha a kérdezőnek aznap lenne munkavégzési kötelezettsége, akkor arra a napra is kiadható lenne szabadság
2018. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valóban szabadnapos vagyok január elsején, mivel vendéglátásban dolgozom. Nálunk ez sima szabadnap, ha aznap nem dolgozom. És az első műszak reggel 7-kor kezdôdik, utána 8 óránként valtjuk egymast. Csak most az unnepeken kell 12 orazni.
2018. dec. 26. 11:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Fizetett unnep tehat tenylegesen jan.01 00:01-től jan.01 reggel 7:00 ig fizetett unnepkent kell elszamolni az MTA szerint.Vagyis 7 ora kerul elszamolasra.
2018. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

MTA... Az.


És az mt szerint pont nem kötelező reggel hétig munkaszünetnek tekinteni.

2018. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!