Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Pénz személytelen ajándék lenne?

Pénz személytelen ajándék lenne?

Figyelt kérdés
Születésnapra egy bonbont adtam a hugomnak, és raktam bele egy 10e ftot rá írtam, hogy vásárlási utalvány, alig akarta elfogadni. Születésnap után mindig meg szoktuk beszélni, hogy tök felesleges ajándékokat kapunk a családtól, és az adományboltban kötnek ki a holmik, ezt akartam megelőzni ezzel. Egyébként babát vár hamarosan szül.

2021. aug. 11. 11:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim válasza:
95%
Személytelen de mindig jól jön. Én örülök ha azt kapok.
2021. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim válasza:
93%
Mi mindig megbeszéljük, hogy pénznek örülnék-e jobban vagy tárgynak. Kicsit személytelen a pénz, de szerintem sok esetben a legjobb megoldás. Én mindig örülök a pénznek, az tényleg mindig jól jön.
2021. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
37%

Én sosem szerettem pénzt kapni. Nem csak személytelennek, hanem fantáziátlannak is tartom. Nyilván egy távoli rokontól oké, de közeli családtagtól azért többet várnék.


A pénz ugyanis nekem azt sugallja, hogy az illető lusta volt arra, hogy utánajárjon, mit szeretnék, mire van szükségem, és azt megvegye, helyette odaadja az árát, hogy szerezzem meg magamnak. Ha családtagról van szó (és jó kapcsolatban vagyunk), akkor nyilvánvalóan ismernie kell annyira, hogy tudja, épp melyik könyv után ácsingózok, vagy perpill szükségem lenne egy turmixgépre mert a régi elromlott, esetleg imádom az illatgyertyákat, és gyűjtöm a különlegesebb darabokat. Most csak hirtelen írtam valamit, ami eszembe jutott.


A lényeg, hogy testvérnél, szülőnél, férj/feleségnél szerintem nagyon nem oké, ha valaki "csak" pénzt ad. Jelen esetben pl hugod babát vár, finoman kipuhatolhattad volna a párjától, hogy mi hiányzik még a gyerekszobából, és azt vettél volna neki, biztosan jobban örült volna. Persze ez egy kis utánajárást igényel, de az ajándéknál nem pont az lenne a lényeg, hogy szívből, szeretetből adjuk?


De persze ez csak az én véleményem, én sosem szerettem pénzt kapni ezek miatt, plusz nekem hiányzott az az izgalom, amikor bontogatom a csomagot, hoyg vajon mi lehet benne.

2021. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
14%

Mennyi idős a húgod? Ha gyerek, akkor nyilván valami játéknak örülne, ha fiatal felnőtt, vagy tini, akkor meg adhatsz neki KP-t. (Előtte azért beszéld meg a szülőkkel, mert tőlem pl. még tiniként is mindig lelejmolták anyámék a lóvét, sose engedték meg, hogy több KP legyen nálam, mint 1000 Ft, pedig nem voltam egy költekezős fajta.)


Annak meg semmi értelme, ha adsz a gyereknek kp-t, aztán édesanyád meg abból vesz magának hajfestéket, vagy új rúzst.

2021. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
76%

#3, persze, ezt is meg lehet érteni, de azt ugye ne, várod el senkitől, hogy még munka után kezdjen el neked ajándékot kutatni, meg kikérdezni a párodat, hogy melyik illatgyertya hiányzik a készletből? Tudod hányszor néztem végig, ahogyan a szüleim szaladoznak egyik üzletből a másikba, mert nem tudják, hogy mit vegyenek pl. a saját testvérüknek? Mert az egy dolog, hogy ekkor és ekkor szeretett olvasni, vagy focizni, de ha mondjuk nem laknak a közelben akkor praktikusabb, ha pénzt ad egy 14 évesnek akárkije, minthogy visszaemlékszik, hogy 10 évesen szeretett kosarazni, akkor vegyünk neki egy kosárlabdát. Én is nagyon jó kapcsolatban vagyok a nagyszüleimmel/szüleimmel, mégis mindig megkérdezik tőlem, hogy mit szeretnék, nem fogják fecsérelni az idejüket azzal, hogy bejárják az üzleteket keresve a megfelelő holmit nekem.

A kérdésre válaszolva: igen, lehet, hogy kicsit személytelen a pénz, de van olyan helyzet, amikor jobban tudunk örülni neki, mint a századik ízléstelen nyakláncnak, vagy akráminek, amit soha nem fognk használni.

2021. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
86%
A pénz jó ötlet főleg kamasz-és idősebb ünnepeltnek. Kamasznak képtelenség az ízlését eltalálni, a pénz meg egyébként is mindig jól jön.
2021. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
28 éves.
2021. aug. 11. 11:33
 8/49 anonim ***** válasza:
82%
Akkor a legjobbat választottad amit lehet.
2021. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
15%
Legközelebb majd erőltesd meg magad egy picit jobban, mert igen, személytelen, láthattad, hogy nem örült neki.
2021. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
81%
Babát vár? Akkor pláne jó ajándék, a kicsiknek rengeteg minden kell. Ennyivel könnyebb lesz nekik.
2021. aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!