Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Milyen ajándékot illik venni...

Milyen ajándékot illik venni sógornak 60. születésnapra?

Figyelt kérdés
Születésnapi ünnepség egy étteremben ebéd . Ezt csak azért írom le hogy én úgy hallottam hogy minimum annyit illik adni amennyit az ember fogyaszt. Viszont nem tudom hogy egy ilyen helyzetbe mi az elvárás mit illik adni vagy mekkora összegben ?

2021. aug. 31. 09:53
 1/9 anonim válasza:
77%

Én esküvőknél tudok erről a mércéről, hogy minimum annyit bedobnak menyasszonytáncba vagy adnak nászajándekba.

Szülinapnál nem hallottam még.

Mi lenne, ha megkérdeznéd őket, minek örülne az ünnepelt? Ha nagyobb ajándékot adnak, és megengedik, abba is bepótolhatsz.

Nalunk volt, hogy komolyabb telefon és okosóra volt az ajándék, amit többen álltunk vagy wellness program (ok, most covid miatt ez más).

2021. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg a testvéredet, ő biztos tudja minek örülne. Sokan csinálják, hogy ilyenkor egy nagy dolgot kap az ünnepelt és akkor abba mindenki belead. De mi nem tudhatjuk a ti családotokban mi a szokás.
2021. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy közösen adott ajándék tényleg jó ötlet. Érdemes a többiekkel megbeszélni.

Ha nincs rá lehetőség, akkor szerintem valóban illik a fogyasztásod árát visszaforgatni ajándékként.

Akinek örülne. Én pl könyvnek örülnék jelen pillanatban.

Nem vagyunk egyformák.

A klasszikus bor/édesség kombón szerintem érdemes túllépni, főleg, ha nem nagy pia rajongó.

2021. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Valami kis tárgy is lehet, valami komolyabb ital, még ha nem is iszik, kitenni polcra vagy hasonló.
2021. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:
82%
MI faliórát vettünk valakinek 50. szülinapra és nagyon tetszett neki, és örült.
2021. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
68%
Ne gondolkodj nagyban.
2021. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Egy üveg névre gravírozott, de olcsóbb bor, és ennyi.
2021. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Ja igen, a lepontozóknak:

Milyen az már, hogy MEGHÍV a szülinapi bankettjére, és még fizessem is ki a fogyasztásomat (ahogy itt fentebb írva van)?

Ha én meghívok valaki(ket) ilyesmi jellegű ünnepségre, evidens, hogy nem várom el azt, hogy beszálljanak.

#7

2021. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért vagy lepontozva, mert nem fizetnéd ki a vacsorádat. De ha már elmész ingyen zabálni, akár vehetnéd a fáradságot, hogy olyan ajándékot vigyél aminek az ünnepelt örül. Hihetetlen ez a "vigyünk valami szart, oszt jó'van" hozzáállás. Ha meg annyira nem érdekel a születésnapos, hogy erre rászánj egy fél órát, akkor ne menj el az ünnepségre álszenteskedni.
2021. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!