Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Szülőnek rendezett valaki...

Szülőnek rendezett valaki 60., esetleg 70. születésnapot nagyobb rokoni körben? Milyen költségekre érdemes számítani?

Figyelt kérdés
Kerek születésnapot tartott- e valaki szülőnek? Érdekelne az is, aki étteremben tartotta, ill. az is, aki helyszínt bérelt/esetleg otthon. Kb. 40 főről lenne szó. Gondolom a tervezés hasonló egy ilyen fős esküvőéhez, annyi különbséggel, hogy itt nincs mennyasszonyi ruha, zenekar, nagyobb díszítés sem szükséges. Mennyivel előtte foglaltatok asztalt , ha étteremben tartottátok? Mivel a mi esetünkben a nyári esküvő szezon kellős közepére esne, ezért az időpontfoglalás sem mindegy. Milyen étkezést javasoltok? Svédasztalos, hogy mindenki magának szedjen, vagy pincér által kihozott ételek? Torta, sütemények, sós sütemények? Miből mennyi, ill. engedi- e bevinni az étterem ezeket? Üdítőt lehet- e bevinni?

2022. márc. 16. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen ti akarjátok vinni az összes italt, akkor érdemesebb étterem helyett vmi rendezvényhelyszínt bérelni - és akkor vihettek amit akartok. A kaját meg rendelitek vmi catering cégtől....


Van, ahol iskolák is bérbe adják a nagytermüket ilyen eseményre, és az biztosan nem drága.

2022. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Mi étteremben voltunk, sajnos elég szűk a rokonság, így kevés emberrel, de még szerencse, mert a duplája lett a végösszeg annak, mint amire számítottunk (igen, az alkohol miatt).

Ha van rá lehetőség, jó időben egy kerti parti rendkívül hangulatos lehet, ráadásul töredék összegből ki lehet hozni, mint egy éttermes bulit.

2022. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kicsi a rokonság és 40. születésnapra tartottunk bulit. 18an voltunk összesen, így itthon tartottuk. Hozni kellett egy asztalt, de ha étterembe mentek ezzel nem kell számolni :D Mi egy étteremből rendeltünk 3db 6személyre szóló tálat (sokkal több étel van rajta mint amennyi 6személynek kell, ezért elég lett volna 2 is, de végül elosztogattuk a maradékot), darabja 14000Ft volt. A tortát én sütöttem itthon, 3emeletes volt és az is bőven elég volt, még maradt is belőle. A díszítés nagy részét Sheinről rendeltük (lufik, happy birthday lufik, feliratok, és a tortán lévő díszeket is innen vettük) de a kisebb dolgokat, mint szalvéta, egyszínű tálak, szívószálak party boltokból, kikből, pepcobol szedtük össze. A díszítés olyan 7000ft-ból jött ki. A nasik kb. 4000ft-ba voltak, az üdítők 6.000ft-ba kb. (volt minden, rostos levek, cola, tea, víz, fanta, sörök stb) Viszont az alkoholra számoljatok többet, nekünk az volt itthon szerencsére :). Szerintem ennyi a költekezés része, mi se gondoltuk hogy ennyi lesz ilyen "kevés" főhöz, de megére, hiszen meglepetés buli volt és nem is gondolta volna, hogy erre ér haza:) remélem tudtam valamit segíteni
2022. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez család függő. Apukám 60. szülinapján augusztusban bográcsolás volt nálunk, kb 30-35 ember. Kértünk kölcsön asztalokat, székeket, meg egy ilyen kerti pavilont állítottunk fel. Marha gulyás volt főtt krumplival, azt mi főztük, és salik meg torta/sütik amit megrendeltünk előre egy helyről.
2022. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a nagyi 70 szülinapján rendeztünk nagy partyt.

Ahogy már valaki írta, a helyi iskola ebédlőjében-bár ennek az volt a hangulata, hogy a nagyi is abba az iskolába járt még általánosba.

Kaját rendeltük, sültes tálak+saláták, tortát, aprósütit rendeltünk, és plusz sütit a rokonok is hoztak.

Innivalót egy helyi kisboltból vettünk, a bontatlan piákat visszavette a végén.

A díszìtést magunk készítettük.

Fotós van a családban.

Zene laptopról ment, ehhez a suli adott hangfalat.

2022. márc. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hát figyelj, olyan különösebb rejtett költségekre nem kell számítani... Azt te tudod kiszámolni, hogy mit szeretnél, és milyen árszínvonalon.

Mi az ilyesmiket, mikor a Covid lehetővé tette, úgy oldottuk meg, hogy itthon találkoztunk, volt sós sütemény, kis szeletsütemények (minden házi, részben a rokonok hozták az ajándék részeként), meg italok. Aztán elmentünk étterembe, ilyen 18-20 fő körüli létszámban. Helyszínt bérelni ennyi főre nem kellett sehol, hanem csak összetoltak sok asztalt egy hosszú sorrá. Volt, ahol kis hátsó termet kaptunk meg. Pénzt ezért külön nem kértek, örültek, hogy ilyen sokan megyünk.

Kb. egy hónappal előbb lett lefoglalva a helyszín. 2 vagy 4 személyes vegyes tálakat rendeltünk, olyasmikkel, amiket jellemzően szeret a rokonság. Utána torta v. tortaszelet. Mikor volt egy cukrászdából hozott szép emeletes torta aranylakodalomra, vagy szülinapi torta 70. születésnapra, arra az étterem szervizdíjat számolt fel, és adták hozzá a tányért meg villát. Gondolom, vitt sós sütemény esetén is ilyesmi lenne a helyzet. Ha üdítőt vagy bort, stb., akarsz bevinni, általában megengedik, de arra is felszámolják kb. ugyanazt a hasznot (dugópénzt), amit a saját italaikra, vagyis csak ilyesmit érdemes vinni, mint saját bor v. sütemény. Hiszen erről szól a vendéglátóipar, hogy többért adni, mint amibe került.

Ebéd után a távolabbi rokonok hazamennek egyből, a nép fele még visszajön 1-2-3 órára a házhoz. Nálunk szokás a maradékból becsomagolni elvitelre, ezért eleve mindig több sütemény készül, meg ha az ebédből sok maradt meg (pl. húsok), abból is egy vacsorára valót elvisznek, ne hajigáljuk ki.

Mikor a Covid miatt nem lehetett étterembe menni, akkor kb. ugyanez volt, csak az ebédet házhoz rendeltük, kihozták egyszer használatos tálcákon.

De ez mind a saját családi szokásunk, lehet, hogy nálatok más lenne a megszokott és a rokonok által elvárt, pl. svédasztal. Csak az többe kerül, ugye, mert nem lehet úgy kiszámolni, hogy miből mennyi fog fogyni, ezért mindenből többet kell készíteni (meg kifizetni).

Régebben mindig házi ebéddel voltak az ünnepek, kb. 8-10 éve szoktunk át az éttermekre, mióta a SZÉP-kártyáról el kell tüntetni valahogy a pénzt. A falusi rokonok, ahol csak a szomszéd településről lehet kaját hozatni, többnyire még most is otthon készítik a teljes ebédet.

2022. márc. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mi is mindig rendelünk, ha itthoni ünnepség van. Én biztos nem idegesítem magam azzal, hogy ennyi emberre főzzek. Sütit is veszek, tortát is. Én mondjuk asztalt tuti foglalnék, főleg nyáron, az a biztos. Marmint, ha nem itthon tartanám.

A dekort magam szoktam keszíteni, sosem dobom ki a lampionokat, feliratokat, lufikat...van itthon. Nekünk 2-3 sörpad elég kint az udvaron. Anyukám 70. szülinapját tartottuk étteremben, asszem 15 fő volt. Csak a tortát vittem én, mindent ott vettünk. Előre foglaltam és előre megrendeltem az etelt.

2022. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!