Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mit főzzek lányom 1. születésn...

Mit főzzek lányom 1. születésnapjára, a lent felsorolt ételeken kívül?

Figyelt kérdés

Szükséges: leves és második

a tortát én készítem, házi csokitorta


jelen lesz após, anyós, sógor és családja


amit nem főzök: bableves, gulyásleves, zölborsóleves (volt a közelmúltban azért), marhapörkölt, tepsis hús és vadas.


nálunk sok a vendégség, és hát szeretnék valami finom menüt készíteni. Milyen a lasagne? Párom szerint hétköznapi.



2014. szept. 16. 11:27
1 2
 1/17 anonim válasza:
28%
Nekem ez az egyik kedvenc ételem. Az alkohol elpárolog főzés közben.
2014. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

A lasagnét mindenki imádja. Jó sok zöldséget el lehet "rejteni" benne darálva vagy reszelve, így tök egészséges is. Hétköznapoinak azért nem nevezném, mert tuti aki dolgozik annak hétköznap nincs ideje lasagnét főzni, hacsak nem éjfélkor vacsoráznak.


Levesnek jól illene hozzá valamilyen krémleves. Esetleg ragulaves.

2014. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Nekem a lasagne hétköznapi étel...Biztos, hogy kihagynám.


Tyúkhúsleves, csirkeaprólék-leves, aszalt szilva csirkemájjal, szalonnába tekerve, megsütni.


Krumplipüré sütőtökkel. Cigánypecsenye, apró fasírtgolyók, görög saláta.

2014. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
45%

Gyors és látványos sós süti: boltban veszel előre gyúrt leveles tésztát, feltekered virslivel, feldarabolod és be a sütőbe (esetleg rá szezámmag, lenmag, sajt) Frissen jó.


Kicsit macerásabb de nagyon látványos süti: dinnyét cakkosan kettévágod, kibelezed. Többféle gyümölcsöt + a dinnye belét (kimagozva) összevágsz és visszarakod. Rárakod a tetjét mint egy sapkát. Nagyon látványos tátalása a gyümölcssalátának.


Egyébként amiket írtál tök jó, csodálom, hogy ennyi időd van főzni egy 1 éves mellett.

2014. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

a férjem is a lasagne-t hétköznapinak tartja. Akkor ez kilőve. Én valami különlegeset szeretnék, mert annyi minden volt az elmúlt hónapokban, sokat összejárunk. Volt már pecsenye is (anyósom készítette), aszalt szilvás töltött baconos csirke volt nekünk 1,5 hónapja a férjem szülinapján

:)

:(

2014. szept. 16. 11:38
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen a résztvevők ízlése? Hagyományos, nehéz, magyaros kaják, vagy inkább könnyebb reformkonyha? Más nemzetek konyháival, ízeivel hogy állnak?
2014. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

[link]


1. vagyok. Ez lemaradt. :D

2014. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

magyaros és refomrkonyha talán. hús a lényeg.

valami jó húsos meglepetés, fene se tudja

2014. szept. 16. 11:51
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyszerű és finom: zöldségágyon csikrecomb és -mell.

Darabolt zöldséget nyersen beszórod a kivajazott tepsi aljára, aztán a csirkealkatrészeket ráteríted bőrrel együtt, majd némi olajjal/zsírral/vajjal meglocsolod, ízlés szerint fűszerezed. Aztán lefedve a sütőben kész van 30-40 perc alatt és nagyon finom lesz.


Az elkészítés meg kb 15 perc (amíg megmosod a húst és megpucolod, feldarabolod a zöldségeket).

2014. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Mindenképpen húsleves lenne a leves, vagy raguleves.

Másodiknak nekem nem az a bajom a lasagne-val, hogy hétköznapi, hanem hogy pont nem túl kiadós.

Én valamilyen sült húst készítenék, ami lehet többféle is, hogy tudjanak válogatni. És ahhoz mindenféle köreteket, salátákat.

De szerintem simán lehet a lasagne, ha szeretik.

2014. szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!