Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mit csináljak anyukámnak a...

Mit csináljak anyukámnak a születésnapjára? Többi lent👇

Figyelt kérdés

Szoval nem venni szeretnék mert azt már megtettem.Sütni szeretnék neki valamit de nincs ötletem hogy mit. Tortát azt nem szeretnék mert azt tavaj csináltam neki.

Tudtok valami jó receptet?

Én 13 éves vagyok anyukám meg 37 lesz



2015. dec. 1. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Tiramisu szerintem jó ötlet, ha szereti a kávét.

Nem kell hozzá sütnöd sem.


Hozzávalók:

-250g mascarpone, 3

- tojás, 3 evőkanál cukor,

-2dl hideg, erős feketekávé,

-2dl tej, 1cs.vaníliás cukor,

-1 csomag babapiskóta,

-3 evőkanál rum ,

-kakaópor.


Elkészítés:

A tojásokat szétválasztjuk, a sárgákat 2 evőkanál, cukorral és a vaníliás cukorral -elektromos habverővel- habosra keverjük. Hozzáadjuk a mascarponét és ízlés szerint a rumot és kemény, habos krémmé keverjük. A tojásfehérjét 1 evőkanál cukorral kemény habbá verjük, majd óvatosan a krémhez keverjük. (sokáig nem szabad keverni, mert a fehérje összeesik)

Az előre ekészített kávét a tejjel és kevés cukorral összekverjük, ízlés szerint rummal ízesítjük. A babapiskótákat tejeskávéba mártjuk (ne ázzon át teljesen) és egy négyszögletes tál alját kirakjuk vele egy sorban. Ezután a piskótára egy réteg mascarpone krémet teszünk, és kakaóporral meghintjük. Ezután újból egy sor beáztatott piskótát teszünk, és a rétegezést a fent leírt módon folytatjuk, amíg az alapanyag engedi úgy, hogy a tetejére krém kerül. A kész tiramisut 2-3 órára hőtőbe tesszük, a tálalás előtt a tetejét kakaóporral meghintjük.

2015. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!