Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mennyi időn belül illő köszönt...

Mennyi időn belül illő köszönteni valakit?

Figyelt kérdés

Az idei születésnapom az elé gázosra sikeredett. Június 27-én volt a 25. születésnapom.

Nem vágyom nagy ajándékokra egyáltalán, de a szó ingyen van azt hiszem. Vagy legalább egy szál virág...

De a testvérem azóta ígérgeti, hogy majd felköszönt. Már augusztus van. Csak én gondolom úgy, hogy ez már nagyon erőltetett és gáz? Inkább ne venne semmit, csak felköszöntött volna akkor szóban és le van zárva. De az hogy ennyivel utána még azzal hiteget hogy majd felköszönt már... szerintem nagyon illetlen.

Szerintetek mennyi idővel a születés- vagy névnap után illik legkésőbb felköszönteni egy családtagot?



2016. aug. 1. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Amint lehetséges.

Testvéredet mi akadályozza? Talán máshol él? Nem találkoztok rendszeresen?

2016. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy városban lakunk és nem is mondanám, hogy túlzottan elfoglalt. Többször is találkoztunk már azóta. Pont ezért találom sértőnek...
2016. aug. 1. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Így valóban illet volna már megköszöntenie.

Szerintem most már fura is lenne ennyi idő után.

2016. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen... Sőt, azóta volt is egy kis családi összejövetel. Akkor is meg lehetett volna ejteni. Mégis hogyan kellene reagálnom? Nem akarok vele rosszban lenni, viszont nagyon megbántott ezzel. Te mit tennél? Elképzelhető, hogy tényleg akar ajándékot adni majd, mert többször felmerült hogy mit vegyen...
2016. aug. 1. 18:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 nap a határ
2016. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy bocs, hogy ezt írom, de elég nagy ge.i testvéred van...
2016. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne tedd szova neki csak majd ha nekinis lesz nevnapja vagy szulinapja akkor te is csinald azt mint o aztan majd megerzi o is amit te. Velem azz csimaltak hogy felkoszontott nagynenem facen aztan masnal egesz nap egyutt voltunk, szemelyesen nem koszontottek fel csak igergette h majd ad vmi ajandekot. Mivel kozeli rokonrol volt szo elvartam vna h szemelyesen is felkoszonton mert h facen felkoszontott az szamomra semmi..es igergetett hogy kapok valamit. Nem varom el sose senkitol az ajandekot, momdtam is neki dr mivel utalom az ures igereteket ezert az o szulinapjan ugyanezt csinaltam annyi kulonbseggel hogy en elmentem hozza egy uveg pezsgovel felkoszonteni.
2016. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Viccesen azt mondják, hogy 8 nappal előtte vagy utána :)

Figyi, lehet rendelt neked valami ajándékot és nem érkezett meg időben. Lehet hogy hónap vége van neki és a fizut várja.

2016. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, nem rossz ötlet ez az ugyanazt vele, amit ő velem.

Egyébként már azóta 2szer volt fizetés, és az is biztos, hogy nem rendelt nekem semmit, mert kérdezgette hogy mit vegyen. Úgyhogy ez úgy gondolom biztos nem mentség, meg a pénz sem. Egy tábla csokival ha felköszönt időben (300ft) azt többre értékeltem volna, mint azt hogy ennyi idővel utána vesz nekem akármit is.. :(

2016. aug. 2. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!