Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Komolyan van, aki tudja...

Komolyan van, aki tudja értékelni ezeket a Valentin napi szívecske alakú ételeket, sütiket, tortákat?

Figyelt kérdés

Én nő létemre falba verném legszívesebben a fejemet tőlük.

Egyrészt nyálas, és nem romantikus. A romantikus az az, amikor elvisz a párom tavasszal egy gyönyörű helyre, a természetbe, és leteríti a pokrócot, meg előveszi a hátizsákból az ennivalót és a pohár bort! Példának kedvéért.


Másrészt nem értem, hogy ha valaki meg akarja lepni a kedves párját, akkor miért csak ennyire telik? Szerintem főzni, kedveskedni a másiknak, a kedvenc ételét, vagy valami különlegeset elkészíteni - ez nem kellene, hogy évi egy alkalomhoz kötődjön, én legalábbis heti 1x legalább érzem úgy magam, hogy leülünk gyertyafény mellett vacsorázni valami különlegeset (akár ő, akár én főzök).


Csak számomra ellentmondásos, hogy sokan amellett vergődnek, hogy ez a szerelem ünnepe, és ilyenkor ki akarnak tenni magukért, de nem futja többre, mint egy mindennapi gesztus?


(Félreértések elkerülése végett: én nem ünneplem, hülyeségnek tartom).



2013. febr. 2. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van. De sokan Amerikát majmolják ezzel.
2013. febr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Akkor ezek szerint te a karácsonyt sem ünnepeled, mert az a szeretet ünnepe, és nem csak akkor lehet szeretni a másikat, és ajándékozni.


A valentin nap pont ilyen nem csak akkor kell szeretni, de jó valamire készülni és akkor felköszönetni a másikat.


Pl minek szülinapozni, vagy névnapozni vagy akár melyik más ünnepet tartani, ha egész évben lehet a másikra gondolni.


Pl nekem van 2 gyerekem. mi csak ünnepekre veszünk nekik játékot, ajándékot. ekkor nagy az öröm, bontogatják és iszonyatosan örülnek neki. van egy nagyon jó barátnöm, ök minden héten szinte vesznek a gyereknek valamit csak úgy. karácsonykor a gyerek kibontotta majd félre tette, és mondta hogy aha. ennyi.

vagy is szükségünk van ünnep napokra ahol még közelebb kerülünk a máikhoz.


Mi férjemmel a mai napig nagy szerelemben vagyunk, hiába van 2 gyerek ez csak erösítette a kapcsolatot. minden nap csókolozunk, ölelkezünk, össze bújunk... azt hogy szeretlek is tuti minden nap mondjuk, mert így érezzük. mi nem tartjuk a valentin napot, de azért mondjuk egymásnak hogy boldog valentin napot, ezen a napon elsödleges a szeretet. ennyi.


én nem vagyok a valentin nap ellen, ahogy a karácsony ellen sem, és a névnap, születésnap ellen sem.

2013. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ÜNNEP fogalma általában egy, a hétköznapoktól megkülönböztetett időtartamot jelöl, amelynek határai előre ismertek az érintettek számára...

Az ÜNNEPEK bearanyozzák a hétköznapjainkat, ilyenkor félretesszük a bajainkat és szeretettel fordulunk egymás felé...


Miért baj az, ha eggyel több ünnepnapunk van, amikor szerethetjük egymást?!... :-))


Mi ünnepeljük a Valentin napot is, Halloweent is, sőt (annak ellenére, hogy nem vagyunk vallásosak) a Húsvétot és a Karácsonyt is!... Megünnepeljük Anyák Napját és Apák Napját is... A Gyermeknapot és a Nők Napját is!...


A SZERETET és a SZERELEM sosem "nyálas", vagy ha te ezt így érzed, akkor még soha nem voltál igazán szerelmes!...

2013. febr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akinek a férje szereti az édességet, az ilyenkor is örül egy tortának, de persze máskor is. Annak meg kell ragadni minden alkalmat a tortasütésre, és hát ilyenkor a szivicske alakú az igazi, húsvétkor a nyuszi alakú, karácsonykor a hóember alakú és így tovább. :)

Mi meg a bort nem tartjuk romantikusnak, mert nem szeretjük, a gyertyát meg azért nem szeretjük, mert féltjük a lakást a leégéstől.

2013. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom az ünnepekkel - ünneplem a karácsonyt, szülinapokat, névnapokat, hiszen országunkban ez egy több évszázados hagyomány.


Ellenben nem ünneplek Halloweent, hiszen van farsangunk, és nem ünneplek Valentin napot Bálint napon sem.


Valóban, az ünnep egy olyan nap, mely kiemelkedik a hétköznapok közül, és ahogy valaki írta "bearanyozza" az életünket. Viszont az olyan ünnepek, melyeknek itt nincsen semmilyen gyökere, eredete, hagyománya, és lelkileg semmilyen mértékben nem kötődök hozzá, nem váltanak ki belőlem érzéseket. Ennyi erővel átvehetnénk még 600 ünnepet a világ különböző kultúráiból, hiszen az ünnep az jó, és egymást szeretni kell. A bökkenő ott van, hogy kultúra és kultúra között többek között a hagyományok IS húzzák meg a válaszvonalat.


A másik: van különbség a csak ünnepeken és a minden héten ajándékozás között. Szerintem egyik sem jó megoldás. Ha járok valamerre, és meglátok valamit, amiről az jut eszembe, hogy "ó, a testvéremnek ez hogy tetszene!",akkor igenis megveszem, mert meg akarom lepni, és nem kötöm ezt ünnepnaphoz. Az a vaskalapos szemlélet, hogy ajándék csak ünnepkor jár, ugyanúgy elszomorító, mint az, amikor minden héten kap valamit az ember, és ahogy leírtad: elvész a meglepetés, ünneplés öröme.


Sokan párhuzamot vonnak a karácsony és a valentin jelentése között, hiszen mindkettő egyfajta módon a "szeret" ünnepe. Nekem erről az a véleményem, hogy a karácsony funkciója több ennél: nyilván megajándékozza az ember a hozzátartozóit, és meghitt, ünnepi hangulatban töltik el azt a pár napot, de ehhez hozzáadódik az is, hogy ilyenkor gondolunk azokra a hozzátartózóinkra is, akik olyan távol élnek tőlünk, hogy kevés alkalom jut egy évben a meglátogatásukra pl. Magyarán egyfajta családösszetartó szerepe van (ahogy más, hagyományos ünnepeknek is; nem véletlenül névnapokkor, születésnapokkor gyűlik össze a család). Természetesen a családi kapcsolatok fenntartását sem szabad "csak" ezekre az ünnepekre korlátozni, de az tagadhatatlan, hogy 10-15 fős társaság találkozásánál döntő szempont lehet az ünnepek időpontja, mert könnyebb hozzájuk igazodni, és ilyen indokkal könnyebben találnak rá időt is sokan.


A valentin nap ilyen szempontból céltalan:

Aki minden nap együtt van a párjával, és jó a kapcsolatuk, az normál esetben ahogy írtam, gyakran meglepi a párját, és nincs szükség egy ünnepre, ahol meg "kell" mutatni, hogy szeretik egymást.

Aki pedig nincs minden nap együtt, annak minden találkozás ünnep.

Azoknál, akiknél meg egyébként sem jó a kapcsolat, gondolom nem kell részleteznem, miért értelmetlen ez a nap.


A véleményem csak az, hogy ha engem meg akar lepni a szerelmem, akkor azt azért tegye, mert gondolt rám - és ne azért, mert kényszeresen ott lebeg a feje felett, hogy valentin nap van, most bizonyítani kell.


Valaki írta, hogy nincs a nyálas és a romantikus között különbség. De van. Egy kérdésben olvastam, hogy a lány szívecskés díszítésű levest, szív alakú húst szív alakú körítéssel, szív alakú tortával készített a barátjának erre a napra. Hát ez minden, csak nem romantikus. Puszta nyál.

(ez valahol olyan, mintha azt mondanád, a művészet és a giccs - olcsó, értéktelen, művészinek tűnni akaró tárgy - között nincs különbség).

2013. febr. 2. 11:55
 6/6 anonim válasza:
Nincs ezzel semmi baj, mindig jó ha találunk egy alkalmat egy kis meglepire! Ha ez épp a Valentin nap, akkor az, ha egy szimpla péntek akkor az! A lényeg, nem kell túl komolyan venni, egy kis apróság épp elég!
2013. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!