Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tunéziáról nyaralás szempontjá...

Leányzó27 kérdése:

Tunéziáról nyaralás szempontjából mit lehet tudni? Tapasztalat? Mire kell odafigyelni, vigyázni?

Figyelt kérdés
Tunézia
2019. aug. 13. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Csapvizet ne igyal es fogmosasnal se oblogess a folyo vizzel, hanem palackos vizzel, kulonben hasmenest okozhat. Nem azert mert annyira szennyezett, hisz a helyiek isszak es semmi bajuk, hanem a vizben levo bakteriumok/asvanyi anyagok mennyisegetol europai ember bele el van szokva.

Etteremben ha vizet rendelsz, csak ugy fogadd el, hogy ott helyben nyitjak ki elotted az uveget. Ha nyitott uveget hoz ki, ne fogadd el, mert elofordul, hogy csapvizzel toltik utan a palackot. Salatat ne egyel, mert a zoldseget is csapvizben mossak. Amugy nagyon vagany hely. Nekem tettszett.

Keszulj fel hogy a piacon ha csak ranezel valami portekara az elado eroszakoskodni fog, hogy vedd meg, es hiaba mondasz nemet, elkezd alkudozni.

En a nagy tomegben setaltam mikor egy arab ramszol rossz akcentussal: "szervusz vizibusz, utazik a kalauz" :D Azt mondja jo emberismero es messzirol lerott rolam hogy magyar vagyok... pedig egy afrikai baratommal voltam akivel angolul kommunikaltunk szoval el nem tudom kepzelni honnan vagta, hogy magyar vagyok :D

2019. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első jókat írt, pár dolgot tennék hozzá. 3 csillagos szállodát felejtsd el, 4* alá ne menj. Megfizethető az is, de sokkal normálisabb már a színvonal. Illetve lányként ügyelj arra, hogy ne legyél túl kihívóan öltözve, ha bemész a tengerparti sétányról oda, ahol a helyi lakosok élnek. Sőt, a nagyon turistás részek kivételével egyedül nőként ne is nagyon mászkálj. Azt nem tudom, arab országban jártál-e már, tudni kell róluk, hogy nagyon erőszakosak. Ha valamit el akarnak adni, képesek 100 métereken keresztül kísérni, miközben ordítva magyarázzák, miért lesz jó neked, ha tőlük vásárolsz :) Ettől nem kell megijedni, így szokták. Ha akarsz vásárolni, alkudj, ha nem, akkor legyél határozott. Egyébként szép ország, nekem nagyon tetszett. :)
2019. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!