Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Nyugat-Afrikában mennyire...

Nyugat-Afrikában mennyire veszélyes egyedül utazni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 21. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerűbben is öngyilkos lehetsz.
2020. ápr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon. Ugye bőrszínedből adódóan eléggé egyértelmű, hogy nem vagy oda valósi.
2020. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire. Ghana biztonsagosabb mint Magyarorszag. Benin, Togo szinten oke. Burkina Faso most nem biztonsagos. The Gambia es Senegal szinten biztonsagos. Mali veszelyesebb a tobbi meg ilyen olyan utana kell olvasni. Amug ha itt kerdezed sokra nem mesz mert itt a tobbseg idiota azt sem tudjak hol van Nyugat Afrika.
2020. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Az attól függ, melyik pontján. A dzsungelt például nem ajánlanám. Vannak ott sivatagos, szavannás részeik is, na azt se. A városok, az más.
2020. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Második válaszoló vagyok, nem tudom hogy a többiek voltak-e már valaha Afrika bármelyik pontján de én igen, több helyen is. És első kézből mondom hogy ők a fehér embert a jóléttel azonosítják és azt gondolják hogy ki vagy tömve pénzzel (még ha nem is). Ezért bárhol megjelensz ott mindenkinek csak egy gondolata van: elkérni, elvenni tőle minden értéket, ami nála van. Ezzel nincs is túl nagy baj amíg szépen kérik, és megértik ha azt mondod hogy nem. Na de az anyuka akinek a gyereke az éhenhalás küszöbén áll az érthető módon nem annyira ért a szép szóból. És akkor ezek még mindig csak azok az emberek akik kérnek, nem azok, akik erőszakkal akarják elvenni, ami nálad van. Nem jó érzés, amikor körülnézel az utcán és áll körülötted 150 fekete és mindegyik úgy néz rád mintha egy nagy adag KFC csirke lennél ők meg nem ettek volna hetek óta. Ha pedig még helyismereted sincs és egyedül vagy, akkor ezekből eléggé félelmetes szituációk is ki tudnak kerekedni.


Nyilván ez sok mindentől függhet, hova mész, kikkel találkozol, te magad milyen vagy, etc., de Afrika az nem a tipikus "elmegyünk túrázni" és sétálunk egy szépet, megnézünk pár oroszlánt meg zsiráfot jellegű túra. Minden tekintetben nagyon kemény, felkészült, tapasztalat utazót kívánó út.

2020. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3. -s vagyok en is jartam Afrikaban egyenileg tomegkozlekedessel utazva. Reszben eg,etertek az elottem szoloval de az hogy ketlabon jaro ATM-nek neznek az nem csak Afrikara jellemzo hanem Azsiara is. Tenyleg klodulnak de ez sem altalanos pl Eritreaban nincs koldulas. A koldulast el kell viselni es kezelni kell tudni, a legtobb esetben nem lessz agresszio vagyis sok orszagban annyi eselyed van hogy kiraboljanak mint pl itt. Zsebtolvajlas mas arra figyelni kell de ezek opportunista esetek konnyu elkerulni. Es azzal is egyetertek hogy alaposan fel kell keszulni Afrikara. Azt pl soha ne lassak hogy nem tudod hol vagy es hova mesz, ez esetben hatarozottan el kell indulni egy iranyba es kozben gondolkodni. Par szo a nyelvukon csodakra kepes. Etiopiaban fegyveres katonak fogtak meg mert olyan hidon setaltam (vizilovat mentem nezni) ahol nem kellett volna, par szo amharikul es mindenki nevetet es mehettem.
2020. ápr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

A 3-as, azaz 6-os hozzászólónak van igaza, a többiek nem tudják mit beszélnek.

Én is voltam tömegközlekedéssel Nyugat-Afrikában, semmilyen problémám nem volt. Egyedül. Ez volt az első utam egyedül, azóta úgy gondolom csak így érdemes menni.

2020. ápr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ápr. 24. 07:11


Létezhet olyan is, hogy másnak a tiedtől eltérő tapasztalata volt.


Elhiszem hogy mindenki volt már mindenhol egyedül, és amúgy mindenkinek minden ismerőse motorral járta be Afrikát és soha semmi baja nem lett sőt minden faluban meg is vendégelték az helyiek, átadták neki a falu kincseit és szobrot faragtak az emlékére, de ettől még lehet, hogy mással meg nem ez történt. Plusz ugye mi sem vagyunk egyformák, ami neked teljesen jó és elfogadható színvonal az nekem lehet hogy gettó, vagy fordítva. Amit te biztonságosnak érzel azt lehet hogy én nem, vagy fordítva.


Úgyhogy szerintem hagyjuk nyugodtan ezt hogy akinek ugyanaz volt a tapasztalata mint neked az okos, akinek nem az meg nem tudja miről beszél. Mindenki a saját tapasztalatát írja le és segíteni próbál.


És akkor arról már nem beszélek hogy valószínűleg ha te egyedül vágtál neki Afrikának tömegközlekedéssel, akkor nem a gyakorin kezdted az út tervezését! Hanem alapvetően egy életképes figura vagy aki képes ilyesmikre, feltalálja magát és megvan a magához való esze. Így pedig különösen igaz, hogy más lehet hogy nem úgy éli majd meg, ahogy te.

2020. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolso, azert nyugtass meg hogy te sem gondolod komolyan hogy az elso valaszolo kommenje realis tapasztalatokon alapul
2020. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát az biztos nem:D
2020. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!