Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Elefántcsontpart vs Guinea vs...

Elefántcsontpart vs Guinea vs Angola vs Gambia?

Figyelt kérdés

A COVID 19 miatt a TAP Portugal felajánlotta, hogy a 2020 novemberére lefoglalt Budapest-Sao Paulo járatot bármikor lemondhatom, és helyére megkapom VOUCHER formájában a pénzt.

Arra gondoltam, hogy ha már az Istenség is így akarta, akkor választhatnék valami mást helyette.


A TAP repül ezekbe a városokba is ,és kb ennyi pénzért vagy még kevesebbért tudnám lecserélni.


Melyik a legbiztonságosabb, legjobb a tengerpart ,stb.


Abidjan, Conacry-ba, luandába,vagy bandzsul,ba.


Kérem ne írj ,ha:

-nem jártál legalább két ,a fent említett országban

-irígy vagy

-rossz indulatú vagy,

-megjegyzed, hogy ha elmegyek lelőnek stb.

-rávágod, hogy kamu(semmilyen bizonyíték nélkül)


köszönöm


2020. ápr. 25. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy helyen voltam, de azért írok. Nem írtad, mit szeretnél csinálni? Van tapasztalatod fejlődő országokban utazás terén? Ez azért fontos.

Plusz az sem biztos, hogy olcsóbb lenne cserélni a jegyet, ugyanis

ezek közül három országba kell vízum, amit a reptéren sem lehet felvenni, előre kell kiváltanod. Elefántcsontpartra sárgaláz oltás is kell, így már rögtön kb. vízummal együtt 40 ezres költséggel számolhatsz.

Hotelek vannak és szép partok is, de ezek jellemzően nyugati turistákra szakosodott, őrzött resort jellegű szállodák, eléggé drágán. Vannak egyszerűbb szállások is, de a biztonsági helyzet vsz. nem lenne túl megnyugtató. Egyik országba se ajánlott egyébként a beutazás.

Luanda a Föld egyik legdrágább városa, már ha nyugati színvonalon nyaralnál. 100-200 euró könnyen lehet egy egyszerűbb szálloda ára éjszakánként.

A helyzet Gambiában a legstabilabb tudtommal, és oda vízum sem kell. De ha megnézed, elég rövid a tengerpartja.

Nem írtad, mikor mennél. Télen (amikorra szólna a jegyed) Afrikában az Atlanti-óceánban nem tudsz igazán fürdeni, 18-20 fokos vízre számíthatsz. Ez nyílt óceán, nem Adria.

Természet érdekel?

2020. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Télen mennék, december elején és januárig.

Brazilba, Argentinába, Ecuadorba, Thaiföldön már voltam


Igen, pont azt néztem hogy mi az isten az a 200 eurós éjszakai ár egy hotelben, ami mellesleg 3 csillagos, brazilba annyiért már ki is nyalnak .na mindegy.


Tengerpart érdekel, gasztronomia,gyümölcsök,nők

2020. ápr. 25. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy az elso is irta Gambia a legbiztonsagosabb. A masik harom nem igazan. De en azt nem ertem hogy a novemberi brazil utadat miert torlod? En abba a regioba akarok szeptemberre atfoglalni.
2020. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mozambik portugál gyarmat volt, oda biztos repül a TAP (Maputo), amit esetleg Dél-Afrikával kombinálva (az közel van oda) izgalmas nyaralást hozhatsz össze.

Utóbbi némileg veszélyes hely, de Elefántcsontpart meg ezek rosszabbak, plusz látnivalókban sem tudom, mennyire bővelkednek.

Télen hideg a Guineai-öböl vize, 19 fokos óceánban nem tudom, mennyire élveznéd a fürdést. Mozambik déli féltekén van, ott ilyenkor melegebb van, sokkal szebb a part.

Angola is, de az drága és érdektelen ország.

2020. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

GAMBIA+SZENEGÁL

Biztonságos és meseszép ország Szenegál,hatalmas élmény és kedvesek a helyiek,van látnivaló stb.

Csak ajánlani tudom.Kezdő Afrika járóknak ajánlott.

Kis kedvcsinálónak:

https://www.youtube.com/watch?v=mNdl65YAIVg&t=2154s


Angolába az megy aki meg akar gazdagodni mivel egy tipikus olajállam,ehhez mértem drága is minden.

Szép Luanda főleg a part de nem éri meg kivéve ha gazdag akarsz lenni és odaköltözöl.


Guineában nem jártam de jókat hallottam az országról és videók alapján nagyon szép hely.


Elefántcsontpartról semmit nem tudok.

2020. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Gambia Szenegállal kombinálva valóban nagyon jó lehetőség

Amúgy nem kötekedés,ne vedd annak de ha voltál már Brazíliában miért mennél oda mégegyszer?Tényleg nem rosszindulat csak én tuti nem bírnék 2x menni ugyanoda :D

2020. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Mozambikba menj ha van rá lehetőség,egy földi paradicsom,a világ legszebb tengerpartjaival és iszonyat nyugodt hely
2020. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is Mozambikot javasolnám, sokkal biztonságosabb és érdekesebb a felsoroltaknál, ráadásul a TAP Lisszabon-Maputo járata mostanság 300 euró alatt megoldható oda-vissza. A vízum akár a reptéren is felvehetö. Nagyok a távolságok, de van tömegközlekedés és afrikai összehasonlításban egész hatékony. Maputoból könnyen át lehet menni akár Dél-Afrikába is, ott a Kruger és a Drakensberg a közelben és Európához képest olcsó az autóbérlés. Tudom, Dél-Afrika nem a klasszikus Afrika, de ennek ellenére abszolút megéri, mert hihetetlen változatos.

Guinea is érdekes lehet, viszont elvileg brutál fejletlen az infrastruktúra és egy 100 kilométeres útszakaszt sokszor 6-7 óra alatt lehet megtenni egy olyan személyautóban, amibe hét utast és pár tyúkot/kecskét is betuszkolnak.

Gambia tengerparti része charteres turistagettó az ilyen helyekre jellemzö lehúzásokkal, az ország belseje pedig nem túl érdekes, 2-3 nap elég rá, esetleg Szenegállal kombinálva megér egy utat.

2020. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, annyit hozzátennék, hogy a repjegyeket átnézve már nem találtam a májusi 300 Euro körüli árakat, ennek ellenére továbbra is ajánlom, hogy nézz utána Mozambiknak is.
2020. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Angola - pusztán a mérete miatt!

2. Elefántcsontpart

3. Guinea, Gambia holtversenyben - Gambia könnyebb terep, de Guinea szebb.

2023. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!