Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Elefántcsontpartra szerveznek...

Elefántcsontpartra szerveznek csoportos utazást?

Figyelt kérdés
Én még nem találkoztam vele, de lehetséges, hogy mégis van? Érdemes oda menni? Járt már valaki ott? Milyen az ország, milyen látnivalók vannak?

2016. okt. 17. 14:54
 1/2 Etelkaaa válasza:
100%

Magyar állampolgárok csak érvényes vízum birtokában utazhatnak be Elefántcsontpartra. A beutazás feltétele továbbá a sárgaláz elleni védőoltás nemzetközi oltási könyvel történő igazolása – ennek hiányában a beutazó köteles magát beoltatni a határon (repülőtéren) található oltóállomáson.

Az ország kiemelten maláriafertőzött terület, igen magas a HIV-fertőzöttség aránya, a hepatitisz és több trópusi betegség előfordulása.

A tömegközlekedés nem megbízható, a járművek általában rossz állapotban vannak, a járművezetők nem körültekintőek. A közutak elöregedettek, állapotuk nem biztonságos. Gyakoriak a súlyos, halálos kimenetelű autóbalesetek. Közlekedéshez a nagyobb szállodákban bérelhető autók használata a legbiztonságosabb. A főbb útvonalak mentén elegendő benzinkút található. A forgalmasabb közutakon éjszakai útlezárásra, a nagyvárosok közelében éjszakai ki- és bejárási tilalomra lehet számítani.


Javasolt oltások Elefántcsontpartra utazóknak:


Hastífusz

Hepatitis A (magas a fertőzésveszély)

Hepatitis B (magas a fertőzésveszély)


Malária ellen gyógyszer van. (Nagy a kockázata a fertőzésnek).


Javasolt oltás bizonyos területekre utazóknak:


Járványos agyhártyagyulladás

Kolera

Veszettség


Kötelező oltás, nemzetközi oltási igazolvány szükséges


Sárgaláz


Javasolt emlékeztető oltás:


Járványos gyermekbénulás


Elefántcsontparti Köztársaság budapesti tiszteletbeli konzulja:


Tiszteletbeli konzul: Bötkös James

Cím: Budapest Konzuli Képviselet 1051 Budapest, Vigadó tér 3.

Telefon: 06-30-950-5155

Fax: 980-0155

E-mail: consulci@mail.tvnet.hu

2016. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Elefántcsontpart egy csodálatos ország, szép nőkkel -tengerparttal, gasztronómiai szempontból is különleges.

Azonban tényleg nem az első országok közé tartozik Afrikába turisztikai szempontból.

Vízumot nem muszáj személyesen kérvényezd, pár éve bejött,hogy lehet elektronikusan is a snedai.com oldalon!

Abidjan egy nagy, büdös ,zsúfolt város , magas árakkal megspékelve.Én nem igen járkáltam az országban az akkori rossz közbiztonsági helyzetből kifolyólag.

Ha nincs helyi ismerősöd én nem ajánlom az ottani barangolást pláne a nagyvárosokon kívül...

2017. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!