Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Marokkó vagy Egyiptom? 2 hét...

Marokkó vagy Egyiptom? 2 hét nyaralás

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Igen.
2020. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Igen
2020. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
A Marokkó vagy Egyiptom? kérdésre miért válasz az Igen?
2020. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem
2020. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
6%
Nepál
2020. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Marokkó!
2020. ápr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Szorfozni akarsz vagy turistagettoban dagonyazni? Te neked kell tudnod.
2020. okt. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
81%

nagyon értelmes emberek gyülekezőhelye ez az oldal...

egyébként minden mást figyelmen kívül hagyva, én Egyiptomra szavaznék, nagy rajongója vagyok az ókori történelmének.

2020. okt. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiptomra szavaznék. Az ókori egyiptomi kultúra a piramisokkal szerintem sokkal érdekesebb, mint az észak-afrikai berber (az is érdekes természetesen), illetve az Atlanti-óceán 18-20 fokos nyáron is, A Vörös-tengerben pedig lubickolhatsz a 30 fokos vízben, és sznorkelezhetsz elképesztően szép színes halak és korallok között.
2020. okt. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából mindkettőt egyformán tudom ajánlani, mindkettő ugyanolyan érdekes kulturálisan. Marokkó egy berber-arab ország, sok szép városssal, van hol sétálni, közben gyönyörködni a városban( Marrakesh, Fez, Chefchaouen, Ourzazatze erődített falva stb.), tehát itt egy utazásnál érdemes nem csak egy városban tartózkodni, hanem mást is meglátogatni, pl. Fezből érdemes elmenni kirándulni Chefchaouenbe, Marokkó kék városába. Egyiptomban jóval kevesebb óvárosi hely van, ahol el lehet sétálni, viszont az ókori és az iszlám Egyiptom kultúrális emlékei felülmúlják Marokkóét, van pár város, ahonnan viszonylag sok ilyen emlék megközelíthető( Kairó, Luxor, Alexandria). Természeti kincsekkel mindkét ország egyformán megáldott, például Marokkóban az Atlasz hegység tájai, míg Egyiptomban a Nílus delta menti tájak és oázisok a szépek, szép sivatagi tája mindkét országnak van. Nyaralás szempontjából is sokat tud nyújtani mindkét ország, mivel kb. ugyanazon az éghajlaton fekszenek, mindkettőnek van tengerpartja. Ha nagyon muszály lenne választanom, talán Egyiptomot választanám, azon belül Kairót. Megtisztelő érzés lenne elmesélni a barátaimnak, hogy láttam a Piramisokat (meg persze mást is), ami a világ egyik leghíresebb látványossága.
2021. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!