Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ti elutaznátok most Egyiptomba...

Ti elutaznátok most Egyiptomba (Sharm El Sheikh / Hurghada)? Biztonságos?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Épp most tervezgetem a hurgadai utamat. Hónapok óta terrortámadásokkal riogat a konzuli hivatal de semmi sem történt. Mondjuk én jövő év elején addig sokminden történhet de olyan biztosítást kötök ami fizet ha mégse mennék. De nem hiszem hogy erre szükség lenne.
2019. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Mi megyünk szinte minden évben, ezek az üdülőhelyek nagyon védettek. Hurghada nagyon proli hely, ennél sokkal jobb Sharm, de a legjobb Port Ghalib - Marsa Alam környéke.
2019. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Kettes, sajnos az altalános biztonsági helyzet romlott az elmúlt hónapokban. Szóval hiába védettek az üdülőkörzetek, elkerülhetetlen a helyi hírek napi szintű követèse.
2019. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szamo77db válasza:
43%
Én nem mennék oda semmi pénzért a jelenlegi helyzetben.
2019. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
64%

Sziasztok,

mi 1 hete jöttünk haza, Kairóban is voltunk a piramisoknál.

Sharm-el-Sheikhben voltunk, minket a hotel illetve a tenger annyira lekötött, hogy a városba be sem mentünk.

Ugyanígy kezdtük el tervezni, hogy menjünk/ne menjünk..

Most voltunk először, és GYÖNYÖRŰ a tenger és az élővilág!!! Ha valaki amiatt nem mer menni, mert a veszélytől fél, akkor maradjon a hotelben.

De azért nem elmenni, mert egyesek azt mondják, hogy veszélyes, az butaság.

Gyönyörű az élővilág, és ezt mindenkinek látni kell!!

Ha félsz, vagy nem érzed biztonságosnak, akkor maradj a hotelben illetve a hotel strandján.

Bízom benne, hogy szép nyaralásod lesz, bárhogy is döntesz :)

2019. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%

Én Hurghada-ba fogok menni nemsoká. Nekem a képek alapján egyáltalán nem tűnik proli helynek (Sea Star Beau Rivage 4* hotelbe megyünk, ami szerintem gyönyörű).


#2-es, szerinted miért proli?

2019. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
#6 Nem én vagyok a kettes, sőt, ő is le fog pontozni, mert Sharmról, Marsa Alamról stb. ugyanez a véleményem, de Hurghada nem az épületek miatt proli (azok tényleg pöpecül meg vannak csinálva), hanem az odautazók mentalitása miatt. Egyiptom az egyik legrégebbi kultúrájú ország, rengeteget tud nyújtani, akár az ókor érdekel valakit, a Királyok völgye, a luxori templom, a piramisok, akár a kopt kultúra, akár a muszlim Kairó, a mecsetek, a Citadella stb., erre az emberek kilencven százaléka azért utazik oda, hogy megnézzen egy ötcsillagos szállodát belülről, kiposztolja az úszómedencét facebookra meg instára, és az említett kulturális kincseket legfeljebb egy fakultatív kirándulás keretén belül nézi meg (ami abból áll, hogy buszozik öt órát, eltölt az adott helyen egy órát, majd buszozik vissza is öt órát). Ha valaki imád búvárkodni, és azért megy oda, azt még megértem, de amikor valaki csak azért megy oda, mert vízben akar ázni, és Egyiptommal jobban lehet menőzni, mint Olaszországgal, az prolimentalitású.
2019. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
73%
Én is inkább sharmot ajánlanám hurghada helyett. Nem kifejezetten a prolisaga miatt, de sharmon a naama bay környékén levő szállodából legalább ki lehet menni és sétálni egyet a városban, míg hurghadan ezt annyira nem ereztem. De lehet h mindig csak rossz szállodát vagyis környéket választottunk
2020. márc. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!