Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Miért van az, hogy Marokkó...

Miért van az, hogy Marokkó egy főre jutó GDP-je ötször kisebb, mint Magyarországé, de az ország infrastruktúrája kb. Dubai szintű?

Figyelt kérdés

Három-négysávos autópályák, országot átívelő teljesen kiépített komplett autópálya rendszer, sehol egy darab kátyú, gyönyörű széles TISZTA utcák, sehol egy szemét, esténként rendesen kivilágított Full LED-es közvilágítás, tömegközlekedés világszínvonal, mindenhol a legújabb buszok, legújabb vonat, legújabb villamos. Egészségügy kb. a magyarral van egy szinten.

Mindent folyamatosan újítanak, sokkal több építkezést láttam, mint itt…

Az ottani emberek újabb, jobb autókkal járnak, mint a magyarországiak. Ha nem is nagy különbséggel, de jobban élnek.


Akkor ez mégis hogy?



2021. júl. 7. 12:45
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Villanyoszlopokat még a kisebb városokban, mellékutcában is nagyon ritkán láttam
2021. júl. 7. 12:48
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Úgy, hogy eléggé durván csúsztatsz és/vagy a turisták kedvéért városrészeket hiszed az egész országra nézve átlagosnak.


Ötször akkora az ország, mint Magyarország, mégis nekünk több autópályánk van (igaz csak 150 km-nyivel).


Legújabb buszok, lámpák, stb.-re a magyarázat végtelenül egyszerű: korábban semmi nem volt, így egyszerű volt a kor legújabb termékeit beszerezni, amikor 5-10-15 évvel ezelőtt végre jutott rá pénz. A mi 40 éves szakadt infrastruktúránk meg 40 éve szolgál.


Ezért van az is, hogy egész Európa legnagyobb átlagos letöltési sebessége Romániában van.

2021. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Marokkóban hatalmas vagyoni külömbségek vannak. A marokkói átlagember, akiről beszélsz, nagyobb valószínűséggel kecskepásztor, mint autóval és modern állással rendelkező, relatíve gazdag ember. Gondolom te is kelet-Magyarországi vagy. A Dunántúlon sokkal több embernek van újabb autója és jól fizető állása. Na de Marokkóban ennél is nagyobbak a vagyoni külömbségek.
2021. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

A kérdésed pontosan rávilágít arra, miért érdemes utazni.

Például mert hazatér az ember, és utána elgondolkodik. Például innentől pontosan tudod, miért ne szavazz korrupt szemétláda pártra, és miért ne válassz meg jelenlegi kormánypárti tolvaj gazember fideszes f.ssszopót.

És ez nem meollébeszélés, testvérem.

Kevesen értik meg ezt a magyarok közül. A többség otthon ül és kussol.

2021. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
voltál nyaralni egy hetet, és láttad a tengerpartot? És ennek alapján extrapolálsz az egész országra?????
2021. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A #3 jól írja...


A kérdező meg utánaolvashat, hogy mi a valós helyzet. Ne az általa látott pár km-nyi "kirakat" alapján próbálja elképzelni az egész országot.

2021. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, ilyesmit is olvasgass...


[link]

2021. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Milyen tengerparton egy hetet? Még a nem turistás Oujda-ban is jártam. Bejártam kb. az országot. Szerinted ha csak turistás helyeken jártam volna, akkor mennyire lenne mérvadó a kérdés?


Ezt az olvasgatósdit meg hagyjuk, Magyarországról is ugyanilyet lehetne írni.


Az igazi csúsztatás az amit írsz. Marokkóban annyi kecskepásztort láttam, amennyi itt van vidéken. Nagy cucc.

2021. júl. 7. 13:18
 9/22 A kérdező kommentje:
Akármennyire hihetetlen az ottani átlagember ugyanúgy dolgozik…nem kecskepásztor
2021. júl. 7. 13:20
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
Most akkor észt osztani jöttél ide?
2021. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!