Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomi/tunéziai utazásnál...

Egyiptomi/tunéziai utazásnál miért kap el mindenki fosós-hányós vírust?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, hogy annak ellenére, hogy nagy odafigyeléssel betartják az oda utazók a "szabályokat" (nem iszunk csapvizet, nem mosunk fogat csapvízzel, nem iszunk jégkockás üdítőt, stb.), mégis elkapják a hasmenést, hányást.

Valaki tudja esetleg, hogy mi ennek az oka, hogy a magyarok 99%-a megfertőződik, és hogyan lehet TÉNYLEGESEN elkerülni odautazásnál?



2023. aug. 25. 17:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%
Ez valami magyar specialitas, mas orszagokbol mindenki ugy megy egzotikus helyekre, es Egyiptomba is, hogy eszik, iszik es nem fosik. Rossz helyen vagy rosszul csinalnak valamit.
2023. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt más a baktérium flóra, azokhoz a baktériumokhoz nem szokott az itthoniak szervezete, másrészt rosszabbak a higiéniai viszonyok (csapvíz tisztasága, hogyan dolgozzák fel a húst, milyenek az éttermek konyhái, stb., stb.), harmadrészt a legtöbb magyar zabálni megy all inclusive sállásra, és mértéktelenül, nem figyelve semmire zabál.
2023. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"nagy odafigyeléssel betartják az oda utazók a "szabályokat"


Mégse tartják be azt annyira. Én egyetlenegyszer fostam ott, úgy, hogy 4x voltam.

2023. aug. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Vki emlitette az Antinal-t, kinti patikaban lehet kapni, ha azt szeded szinte bizonyos hogy nem lesz semmi bajod. En szedtem, persze betartottam a főbb szabalyokat, palackozott vizzel mostam fogat, stb. Nem is volt semmi gond, a nyaralas nagyon jol sikerult Egyiptomban. Viszont vmit megis csak megbolygatott az Antinal, mert utana itthon tobb het volt, mire minden a regi lett, ami a wc-re jarast illeti..
2023. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

14, Jól kicsesztél magaddal az antinállal,azt szigorúan csak tünet esetén szabad elkezdeni szedni. Nem csak a rossz, de a jó bacit is kiírtja a szervezetből.


11x voltam, 1x szaladt át rajtam egy kis fosika, a pizzára amit tett szószt a nő,valami vizes,híg lötty volt, tuti attól. Tisztított vízből van a jégkocka és a saláta, gyümölcs is mosva.

2023. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Lehet igen, h kicsesztem magammal, de olyan remsztorikat hallottam ismerosoktol, volt olyan,aki a piramis toveben osszefosta magat, annyira nem birt uralkodni magan szegeny.. hat.. igy utolag, ha valasztani kell, inkabb az ami velem volt, mint ez a kinos baleset :D
2023. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16. Igen,ha igazán a "fáraó átkát " kapod el, azt nem tudod kontrolálni, az átszalad rajtad egy pillanat alatt. Minden más, többszöri wc-re menés, hígabb széklet csak az "idegen" fűszerektől, olajtól és több zöldség félétől van. Reméljük mkit elkerül , mert tuti elrontja a nyaralást. Van olyan ismerősöm, 1x volt, kórházba is került, azt mondja soha többet nem akar oda menni, nagyon rossz emlékei vannak így.
2023. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 sellolany válasza:
Kétszer voltam Egyiptomban, háromszor Tunéziában, SOHA nem volt semmi bajom! Pedig olcsó szállást veszek igénybe, eszem-iszom rendesen, alkoholt nem fogyasztok.
jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én a héten voltam Egyiptomban , és sajnos megtalált ez az egyiptomi hasmenés.. majdnem kiszáradtam annyira durván erősen ment a hasam.. konkrétan mintha pisiltem volna
jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!