Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomi/tunéziai utazásnál...

Egyiptomi/tunéziai utazásnál miért kap el mindenki fosós-hányós vírust?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, hogy annak ellenére, hogy nagy odafigyeléssel betartják az oda utazók a "szabályokat" (nem iszunk csapvizet, nem mosunk fogat csapvízzel, nem iszunk jégkockás üdítőt, stb.), mégis elkapják a hasmenést, hányást.

Valaki tudja esetleg, hogy mi ennek az oka, hogy a magyarok 99%-a megfertőződik, és hogyan lehet TÉNYLEGESEN elkerülni odautazásnál?



2023. aug. 25. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Túl olcso szállást neznek..
2023. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Én pl már az utazás előtt két héttel elkezdetem probiotikumot szedni (majd végig az egész út alatt), és nem volt semmi bajom. Még jeges innivalókat is ittam.
2023. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Állítólag valami baktérium van jelen, amit nem képes a bél lebontani és az okozza. Van rá kint gyógyszer speciálisan erre, ami segít.

De egyénfüggő, hogy ki milyen érzékeny, ismerek olyat, aki semmit nem tartott be jóformán és nem volt semmi baja.

2023. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%

Én odakinn is mindig csapvizet ittam, és sosem volt bajom tőle.

Amit a kérdező leir, az a nyolcvanas évek útikönyvének BAROMSÁGA.

Hülyeség, érted kérdező??? Egymőásnak adjátok át.

2023. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

A dolog egyszerű, hosszú írásokat lehet róla olvasni, de én most csak röviden: Nem vagyunk hozzászokva. Az immunrendszerünknek nincs kész válasza. És nehogy azt gondolja valaki, hogy higiénés okok játszanak közre, hogy ott (mindegy, hol van az az ott) nem vigyáznak, nem törődnek ezzel.

Lakóhelyünkön is ezernyi káros hatás ér, amit észre sem veszünk. Elmegyünk Svédországba, Olaszországba, Ausztráliába, bárhová. És kisebb-nagyobb kellemetlenséggel járó tüneteket észlelhetünk.

És idejön hozzánk egy svéd, egy olasz stb., és ő is ilyent észlelhet magán.

2023. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Trópusokon az embereknek más a bélflórája.

Amit ők már megszoktak, neked "túl erős".

De ha Európába jönnek ritkábban velük is előfordul a hasmenés.

2023. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

Mert mi nem oda születtünk, nem alkalmazkodott a szervezetünk az ottani baciviszonyokhoz, nem alakult ki immunitás az ottani fertőzésekkel szemben, amihez a helyiek már alkalmazkodtak.


Ezért nem kell odamenni...


Sokan meg is bánják.

2023. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Ki az a mindenki? Kairoban a csapvizet ittuk (ihato) mashol is az utcan ettunk meg csak enyhe hasmenesunk sem volt.
2023. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Miután nullára lepontoztatok, és mellette előadtátok a tankönyvi szöveget őshonos flóráról (mindezt NULLA utazási tapasztalattal), azért őszintén érdekelne legalább egy hozzzászólásotok arról, hogy ti nem csak fotelutazók vagytok, hanem Antinalt szedtek hetekkel indulás előtt, és igy is összefossátok magatokat egy kinti paradicsomtól.

Ismételten leirom, rendszeresen - étsd nem izévente egyszer utazási irodával - utazom, és nincsen bajom kinti viztől, kinti gyümölcstől, paradicsomtól, salátától.

Ennyit értek... látjátok?

2023. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Mert AI ellátás van sok helyen, ami egy magyarnak azt jelenti, hogy mindent is meg kell enni, mer' ingyen van, aztán kész a gyomorrontás 😀


Viccet félretéve, tényleg máshoz van szokva a bélflóránk, de ez amúgy is egyéni, van akinek érzékenyebb, van, aki meg szinte bármit ehet.

Mi voltunk Mexikóban, Thaiföldön stb., utcai árusnál is volt, hogy ettünk, de nem lett semmi bajunk, viszont minden étkezés előtt (meg utána is persze 😊) "fertőtlenítettünk" valami tömény alkohollal 🙂

Egyiptomban még nem voltunk, így nem tudom, hogy ott is bejönne-e a módszerünk, remélem, hogy igen, mert tervben van 🙂

2023. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!