Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Aki járt már Egyiptomban a...

Aki járt már Egyiptomban a piramisoknál, tudna válaszolni erre a kérdésre?

Figyelt kérdés

Sok dokumentum filmben láttam hogy a riporter felmászik a piramisokra.


Ez igaz? fel lehet mászni akár a tetejére is? Nem balesetveszélyes? Nincs kordonnal lezárva/vagy tiltja valami tábla a felmászást?


Másik kérdés: Kell belépőt fizetni, hogy megnézd a piramist belülről? Kérhetek idegenvezetőt?


Köszi a válaszokat!


2011. jan. 24. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam a piramisoknál szigorúan tilos volt felmászni rájuk. Ha be akarsz menni a piramis belsejébe külön belépőt kell váltani és nem volt bent idegenvezetés. A múmiaterem (100 LE), a piramis belépő (30 LE ), Bárka Múzeum (45 LE).
2011. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mi voltunk belépőjegyet kellett fizetni,ha beakartunk menni,és szigorúan tilos volt felmászni rá..nem is lett volna rá lehetőség,mert voltak biztonsági őrök is..Én nem emlékszem,hogy van külön magyar idegenvezető,de olyan van aki angolul,vagy németül beszél..de magyar idegenvezetőt nem láttam...
2011. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
49%
szerinted egy ókori emlékműre csak úgy lehet mászkálni?
2011. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
akkor biztos a filmkészítőknek volt rá engedélyük, de gondolom körbejárni, közel menni hozzá, fényképezni lehet nem?
2011. jan. 24. 19:52
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Kedves előző nem tudom hány hozzászóló.

A Khepos piramisra igenis fel lehet mászni, mivel novemberben mi is felmásztunk!

Jó nem a tetejéig, de 10-15métert tuti másztunk mi is, és az a többi turista is, aki még ott volt akkor.

Körbe van egyébként kerítve az összes piramis, és minden sarkán áll egy őr hatalmas gépfegyverrel, egyedül a fent említett piramisnak az egyik oldalára lehet csak felmászni.


A Kheops és a Mükerinos piramisba lehet bemenni, természetesen külön jegyet megváltva, de a Kheops látogatása már évek óta limitálva van, (talán 500fő/nap)

oda mi sem jutottunk be, csak a Mükerinosba. Bár inkább csak élmény volt, h később elmondhatom, h jártam a piramis belsejében, igazából nem volt ott sem festett fal, sem hieroglifák. A Khepos viszont szépen díszített, oda érdemes bemenni, csak előbb kell jegyet venni kb 2 héttel a neten.

Ha utazási irodán keresztül mész Egyiptomba, és náluk mész kairói fakultatívra, akkor lesz idegenvezetőd. Egyéni szervezésben pedig nem biztos h javaslom:)

2011. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
hát én tavaly előtt voltam kivolt rakva a tábla h nem lehet de én felmásztam az első "kőre" :D nagyon izgiii volt
2011. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most egy éve voltunk, akkor sem lehetett felmászni. A kordonon belülre is csak egy fénykép erejéig engedték be a turistákat.
2011. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
na ez akkor tök jó :D
2011. febr. 8. 13:39
 9/11 anonim ***** válasza:

amúgy lehet, hogy azért írják sokan, hogy nem lehet felmászni rá, mert nagyon sokan nem mennek el a Kheopsz másik oldalára.

Mikor mi mentünk a kb 60főből csak mi(2fő) találtuk meg, és másztunk fel rá.

Bár sajnos a jelenlegi helyzetben nem hogy felmászni nem lehet rá, hanem meg sem lehet közelíteni:(

2011. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 2000-ben voltam, akkor még mészhattál bátran. 2001-2002-ben találták ki, hogy nem lehet mászni, csak a Khepos piramisra.


De az igazság az, hogy ha van elég pénzed, akkor azt csinálsz bárhol bérmit amit csak akarsz Egyiptomban.


Szerintem a filmesek zsebből kifizetik az ilyeneket

2011. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!