Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tunézia valóban majdnem...

Tunézia valóban majdnem olyan, mint Egyiptom?

Figyelt kérdés
Melyik országhoz hasonló Tunézia? Aki volt már mindkét helyen, mondana véleményt? Melyik ország jobb nyaralás szempontjából és miért??
2011. júl. 28. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Tunézia a legeurópaibb Afrikai ország, Egyiptom iszlámosabb, fejletlenebb, ráadásul most elkergették a Nyugatbarát Mubarakot és közigazgatási instabilitás van, lehet, hogy militarista iszlám kormány lesz, mint Iránban, nem épp egy életbiztosítás.
2011. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyan Tunéziában még nem voltam, de a Vörös tenger közismerten a világ egyik legszebb tengere, én biztosan oda mennék inkább újra.
2011. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit szeretnél csinálni. Egyiptomban több a látnivaló, Tunéziában inkább a tengerparti szállodák valamelyikében érdemes pihenni, ill. néhány kiránduló program itt is akad, pl. Tuniszba, Karthagóba, az El-Dzsemi amfiteátrumba, stb. Nyáron a hőség miatt nem jók ezek az országok, inkább május ill. ősszel javaslom.
2011. júl. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nagy Sándor Norbert válasza:
Igen, csak Tunézia Tunézia, Egyiptom meg Egyiptom
2011. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindkét helyen voltam már nem egyszer. A város, az emberek viselkedése ugyan olyan. Egyiptomban több az érdekes dolog, ami a fakultatív programok keretében tudsz megnézni. De ezen kívül egy és ugyan az.:D
2011. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dr.pszicho válasza:
Mindegyik jó! Mindenhol kényeztetnek az euródért, vagy dollárodért!
2011. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát... Egyiptom szerintem jobb nyaralás szempontjából. Az első ok a sok látnivaló. Két hétig voltam ott, és így is alig tudtam pihenni. Luxor, Gizai piramisok, Dzsószer fáraó piramisa, Királyok völgye, Kairó (főleg Egyiptomi Múzeum, múmiák terme), Giftun sziget... Amik most csak hirtelen eszembe jutnak.

Ezzel ellentétben Tunéziában nincs ennyi látnivaló. Ott lényegében kötelező látnivalók nincsenek is, csak amiket érdemes megnézni (pl. Tunisz, El Jem).

Ha aktív üdülésre vágysz, Egyiptomba mész, ha pihenni akarsz, Tunézia. Egyiptomban Hurghadát ajánlom, Tunéziában pedig Sousset, bár Monastir is gyönyörű. Sousset és Hurghadát én már úgy ismerem, mint a tenyeremet.:)

A hasonlóság köztük, hogy arabok lakják (így amint kiteszed a lábadat a szálloda területéről, azonnal kapod a kocsidudálásokat, szólingatásokat) és forróság van (Tunéziában könnyebb elviselni). Ja meg persze, hogy egy kontinensen vannak.:) xD

Amúgy Tunéziában sokkal bunkóbbak az arabok, ha pl. a sousse-i medinában sétálsz, és meghallják hogy magyar vagy, és lány (és még nézel is ki vhogy) rögtön "kicsi szívem", "pici mazsola" stb. lesz a neved és néha még táncra is perdülnek veled. De ruhapróbánál a tapizásokat, valamint alkudozásnál a "one night, one euro" beszólásokat sem lehet elkerülni. A városi strandon Tunéziában megint csak bunkóbbak a srácok.

2011. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és Tunéziában (Sousse) ha az utcán sétálsz, a helyiek gyakran megállítanak, "cicc-cicc"-eznek vagy követnek. Egyiptomban ez nem ANNYIRA divatos. Ott inkább feleségül akarnak venni vagy tevéért megvenni.:) Szóval csak kultúráltabbak az egyiptomiak.:)
2011. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!