Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Az ingyen szállás Tenerifén...

Az ingyen szállás Tenerifén tényleg nem kamu?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Elalhatsz a híd alatt.

Egyébként miről beszélsz?

2009. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
[link] erre gondoltam.
2009. okt. 15. 13:34
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Én hasonlóról hallottam, nem pont ide, de hasonló volumenü helyröl volt szó.

A tájokoztatás arról szolt, hogy el kell menni egy helyre, elöadást tartottak, és lehetett vásárolni, namármost nagyon drága dolgot kellett azért megvenni, hogy te ezt megkapjad.

Gondolom hasonló dolog ez is.

Jelen esetben amiröl én tudok 250 ezerét kellett vásárolni ( különböző matrac, párna, takaró stb...)

2009. okt. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

És akkor most mi is a cég neve? Mert az nem szerepel a honlapon. Ettől én azonnal bizalmatlan lennék.


Az ilyeneket úgy szokták csinálni, hogy azt mondják ingyen van a szállás. De vele repülsz (a repülőjegy drágább mint a menetrendszerinti) a kajáért fizetned kell (az drágább mintha étteremben ennél) és vannak kötelező programok (pl hajókirándulás szörnyen drágán) A végén többet fozetsz, mintha befizettél volna egy utazási irodában egy 1 hetes utat all inclusive

2009. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éve Gran Canarián voltunk, és ott az utcán megállítottak minket az egyik utazási iroda alkalmazottjai, hogy egy ilyen lehetőséget nyertünk. Be is szállítottak minket taxival az utazási irodába, ahol az első furcsa dolog az volt, hogy várni kellett, amíg az illetékes ügyintézőnek ideje lett ránk, ugyanis előttünk mások is "nyertek" ... :) De addig kaptunk kávét, beszélgettünk az utcán minket felszedő alkalmazottal. Ránk került a sor, az illetékes csűrte-csavarta a szót, idegen nyelven is jó volt a beszélőkéje, vége nem volt, hanem mi kezdtük unni, hogy nem azért jöttünk ide nyaralni, hogy egy teljes napot az utazási irodában töltsünk, így egyre több kérdést tettünk fel, amiből aztán kezdett minden világosodni...

A szállás (állítólag) tényleg ingyenes, mert ezek olyan szállodák, amik arra mennek rá, hogy ott muszáj étkezned is. (Gondolom, nincs főzési lehetőség, és olyan helyen van a szálloda, hogy valamiért jobban megéri ott enni mint a sarki közértbe, már ha van ott közért vagy sarok egyáltalán, nem egy településektől messzebbi szálloda.)

Mivel az egyik végzettségem utazásszervező (bár nincs még eddig gyakorlatom benne), érdeklődtem, ez hogy lehet, olyan drága ott az étkezés, vagy miből hozzák be a szállás árát? A lényeg, hogy ha szervezett útra mész bárhová, az utazásszervező összeállít egy "csomagot", ami tartalmazza: 1.szállást, 2. étkezést, 3. utazást...stb. Ebből az utazásszervező olcsóbban kapja meg az utazást a normál repjegynél, mert sokat vesz (pl 50 helyet foglal le), ugyanezért a szállást, étkezést is. Így ő még amellett, hogy maga is nyer rajta, olcsóbban adja Neked, mintha Te vennél 1 főre repjegyet, egy ebédet, egy főre szállást. A Te kérdésedben szereplő és a mi akkori "nyereményünk"-ben viszont bár látszólag minden ingyenes, ha csak a repjegyet megveszed, már ugyanott vagy anyagilag, mintha egy normál

útra befizetnél.

Úgy emlékszem, a szállodák valami kapcsolatba vannak a repülőtársasággal, hacsak nem ugyanaz a tulaj, így lehetséges, hogy a szállodának is megéri. Folyt köv.

2009. okt. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Folyt: Nem tudni, hogy az ügyintéző igazat mondott-e, de ő azzal magyarázta, hogy ezzel akarnak fellendíteni, népszerűsíteni bizonyos szálláshelyeket. Egyre bizalmasabb kapcsolatba kerültünk, kiderült róla, hogy osztrák származású, és kérdésünkre, hogy miért olyan sok ott a külföldi letelepedő, kiderült, hogy ott nem muszáj állandó lakcímmel rendelkezni, ezért gyakorlatilag utolérhetetlenek a külföldi hatóságoknak... és érdekesség, hogy ő sem járt otthon 20-30 éve... Na, csak kicsit utánagondoltam...
2009. okt. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
72%

[link]

Ez megbízható, ismerősömék csinálják, kapcsolatban vannak egy 4 vagy 5 csillagos szállóval. A szállás ingyen van, a többit nem tudom. Vannak információk az oldalon.

2009. okt. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy átbaszás. Ne menj bele.
2010. jan. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egyik angol nyelvű közgáz könyvem így kezdődik: nincs olyan, hogy ingyen ebéd. Ebben az esetben, nincs olyan, hogy ingyen szállás. Ha hivatalosan ingyenesnek is írják le, hidd el, megfizettetik veled az árát máshol. Még jóval többet is...
2010. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves minden eddigi hozzászóló!


Mi voltunk párommal az ingyenes szálláson!


Úgy érzem, hogy olyan hozzászólok szólaltak meg addig,akik csak hallottak valakitől valamit, de maguk nem voltak még...


Ezért elmondom a konkrét, nem is olyan régi tapasztalatomat!


Mi májusban voltunk a tenerifei ingyenes szálláson! Minden korrekt volt, egyik legjobb nyaralásunk volt! Mi a www.free-tenerife.hu oldalon találtunk rá a dologra, és el is utaztunk a segítségükkel!


Valóban mi fizettük a repülőjegyet ( aminek a beszerzésében amúgy segítettek, és sikerült így kedvezőbb áron hozzájutni,mintha egy utazási irodában vettük volna meg!70.000 Ft/fő áron kaptunk (illetékkel együtt) charter gépre jegyet!)


Az étkezést is mi magunk álltuk, viszont nem volt kötelező befizetni az Apartmanhotelben félpanzióra ( amúgy 138 Euro lett volna/fő a 8 napra..szerintem nem vészes). Mivel az apartmanunkban teljesen felszerelt konyha volt, ezért könnyen összedobtunk magunknak bármilyen kaját.


A szállásért nem kellett fizetnünk egyikünknek sem.

fejenként kb. 400 Euróból jöttünk ki a kaja, szállás és repülőjegyet nézve! Nem tudom ez drágának számít-e egy kanári-szigeteki nyaralást nézve...Nekünk megérte!


Nyílván, Bulgáriába, Tunéziába el lehet jutni töredékéért, de azért az nem a Kanári-szigetek!


Ja, igen az ingyenes szállásért cserébe meg kellett hallgatnunk egy előadást egyik nap..kibírtuk! A teraszon ülve egy üdítő mellett beszélgettünk egy magyar ottani alkalmazottal,aki tök normális volt! Elmondta, amit akart, elbeszélgettünk, majd elköszöntünk!


Szóval röviden ennyi! Én azóta ajánlom minden ismerősömnek, akik közül páran már el is mentek,és mennek is a jövőben!


Remélem hasznosnak bizonyul az infóm!

2010. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!