Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Járt valaki Marokkoban, mint...

Járt valaki Marokkoban, mint egyéni utazó?

Figyelt kérdés
Szeretnék februárban 2 hetet tölteni Marokkoban,egyéni utazoként szervezném meg az egész utazást.4 évvel ezelőtt már beutaztam egyedül Iránt,onnan gazdag tapasztalokkal tértem haza.Nem sok jót halottam a marokkoiakrol,nektek mik a tapasztalataitok velük kapcsolatban???

2013. szept. 24. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Én még nem jártam se Marokkóban, se Iránban, de amiket én olvastam ezen országokról, azt kell, hogy mondjam, hogy Iránhoz képest Marokkó sétagalopp lesz!


Marokkó Afrika legfejlettebb és legbiztonságosabb országa, valamint a legliberálisabb muszlim ország Törökország után.


Én azt hallottam, hogy a marokkóiak elég szegény emberek, viszont nagyon barátságosak, azonban sok olyan is van, aki nem fél átverni téged egy kis plusz pénzért!


Marokkó közbiztonsága jobb, mint Egyiptomé és a többi Észak-Afrikai arab országé, de történtek már pár éve robbantások olyan túristás helyeken is, mint a Marrakesh-i Souk főpiac.

2013. szept. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rokonom reggel utazott el. Jövőhéten érkezik haza, gondolom tart élménybeszámolót, amit feltétlenül megírok ide!
2013. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
Én öt éve jártam meg Marokkót, barátokkal, egyéni szervezésben. Csak csatlakozni tudok az elsőhöz, az ország be van rendezkedve a turistákra, könnyű szállást találni, a külföldijárta városokban sokan tudnak angolul. Általában nagyon barátságosak, de az európai turistát sokan hajlamosak kétlábon járó pénztárcának tekinteni, próbálkoznak a megállapodást utólag módosítani, rosszul adnak vissza, de kimondott lopással vagy más bűncselekménnyel nem találkoztunk. Szép ország, csak ajánlani tudom.
2013. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen,én is ilyesmikről hallotam,sok marokkoi probálkozik átverni a turistákat.Meg hogy az eladok olyan rámenősök a turistákra mint Törökországban,számomra az megint olyan fárasztó.

2013. szept. 25. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:
helló, én is szeretnék Marokkóba menni februárban/márciusban! esetleg lehet hozzád csatlakozni, vagy mindenképpen egyedül szeretnél menni?
2013. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jártam Iránban és Marokkóban is. Ne számíts olyan fokú vendégszeretetre mint Iránban(mondjuk Iránnál kedvesebb helyen én még nem jártam) és árak tekintetében sem olyan kedvező mint Perzsia.


Ugyanakkor klassz hely Marokkó, azzal együtt hogy sok a turista én mindenhol találtam olcsó(hátizsákos) szállást és a kaja is finom.


Közlekedés jó, ami engem meglepett hogy a csomagért a buszon külön kellett fizetni 1-2dirhamot(nem sokat)


A helyiekkel nem volt semmi problémám, Egyiptomban sokkal többen akartak lehúzni.


Írj nyugodtan ha van konkrét kérdésed.

2013. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen nem-sok-jót hallottál, az én elvárásaimat mindenesetre felülmúlták (előző év szeptemberében voltam tizenkét napot a barátommal). A testi épségemet sosem éreztem fenyegetve, a fehérek után kuncsorgó rámenős gyerekek meg szerintem a hasonló fejlettségű országokban mindenhol standard tartozékok. Marrakechben egyébként van külön turistarendőrség, akiknél lehet őket jelenteni. Akikkel aztán tényleg dolgunk is volt (szállásadó, vendéglátó, boltos stb.), azoknak a többsége messzemenően korrekt és nagyon barátságos volt. Ami engem nagyon meglepett, az az, hogy mennyire sokan beszélnek folyékonyan három-négy európai nyelven (plusz arab plusz marokkói ami csak arabszerű de nem az plusz esetleg még valamelyik szülő törzsi anyanyelve). Nem mondom, hogy nem volt olyan, aki megpróbálta egyben a haverja/unokaöccse bizniszét is lendíteni, miközben "kiszolgált" minket, de ezek elég átlátszó próbálkozások, ha utaztál már a fejlett országokon kívül egyedül, és még örömöd is lelted benne, akkor nem hiszem, hogy az ilyesmi helyzetek gondot jelentenének neked.

Ha gondolod, esetleg ajánlhatok pár hostelt, ha nem baj, hogy nem a létező-legolcsóbbak, hanem inkább olyan tipikus fiatal nyugateurópai/északamerikai nemsokatköltős deazértegyszintalánemmenős (közepes backpacker) árkategóriásak.

Minden jót! (Ja, és az ország maga gyönyörű szép, de ezt nyilván már máshonnan kiderítetted).

2013. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi nyáron voltunk teljesen egyéni szervezésben Marokkóban, két hétre. A www. vaskarika.hu honlapon ha beírod a Marokkó keresőszót, megtalálod 4 részes utazási beszámolómat, "Fapadossal Marokkóban" cím alatt. Érdemes és okos gondolat egyénileg utazni, sokkal többet fogtok látni!
2014. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!