Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hogy váltsam valóra az afrikai...

Hogy váltsam valóra az afrikai álmom?

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas álmom hogy kijussak Afrikába. Pl.:Kenya,Kongó,Namíbia.Nem tudom hogyan kéne valóra váltani.Olvastam hogy vannak önkéntes munkák.Az milyen?Vagy milyen más mondja van hogy kimenjek?Kérlek csak normális válaszokat írjatok.

Köszönöm előre is:)


2014. febr. 2. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ird be googleba hogy voluntary work Africa.
2014. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem voltak ismerőseim 12 hónapra. Azt nem tudom melyik országban, de előtte portugálul kellett tanulniuk kb 1 évig.


A nyelvtudás alap. Aztán még tesztelnek is, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e az önkéntes munkára, meg azokra a körülményekre.

2014. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na most ez hülyén hangzik, de a legegyszerűbb módja a kijutásnak, az, hogy el kell indulni. Mert általában úgy veszem észre, hogy ez a legnehezebb, utána már minden jün magától.
2014. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia. Hasonló cipőben járunk :) Én is nagyon szeretnék eljutni... és maga az önkénteskedés is vonz. Rengeteg szervezet van, akik ilyennel foglalkoznak, szóval keresgélj a neten, de ami nagyon fontos, hogy vannak kamuk is, akik elvisznek hónapokra egy másik európai országba, aztán ott ingyen dolgoztatnak, amíg meg nem unod, meg rá nem jössz, hogy sosem jutsz el Afrikába, szóval ha találsz egyet, érdemes leinformálni, beszélni olyanokkal, akik már voltak, stb. A legjobb EVS programmal kimenni, mert ott az utazás 90%-át az unió állja...szóval ha lehet, konkrétan ilyen EVS programot keress...
2014. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ravel válasza:

Na, az utolsó jó nagy hülyeséget írt.

Az EVS-European Voluntary Service=Európai Önkéntes Szolgálat. A hangsúly az EURÓPAIN van! Na már most, amit te említesz, h az eu kifizeti a 90%-át az ugyan igaz, de ez európai országokra vonatkozik! (persze vannak egyéb szervezetek is amik akár valamilyen szinten kapcsolódhatnak az evs rendszeréhez akik szerveznek utat afrikába, de az nem az evs és nem vonatkozik rá a 90%os támogatás!) Amiről még szintén nem szóltál, az az a tény, h egy ilyen programba nem egyszerű bekerülni. Kell egy életrajz szerű színes portfóliót csinálnod amit elküldesz a célország kiválasztott önkéntes programjára. Azok a leírások mind angolul vannak ahol az egyes programokat, tennivalókat és egyebeket leírnak szóval angol nyelvtudás KELL (egyéb más nyelv előny). Plusz nem úgy van, h ma kitalálom, h megyek és jövő hónapban már megyek is. A jelentkezéseket a program indulása előtt fél-egy évvel le kell adni. Továbbá szükség van még magyar küldőszervezetre és ugye ne felejtkezzünk meg arról sem, hogy minden helyre rengetegen jelentkeznek az összes többi eu-s országból, így az elküldött maileket százas nagyságrendben számolhatjuk. Továbbá vannak még finomságok, h pl angol anyanyelvű országokba még nehezebb bekerülni és egyebek.

A kérdezőtől elnézést kérek, de az ilyen fokú félinformációk rendesen kivágják nálam a biztosítékot.

A kérdésre válaszolva: én konkrétan az európai országokat vettem célba mikor informálódtam (az is jó sok idő volt amíg végigrágtam minden infót a neten) Amit én leszűrtem ezalatt az idő alatt az a következő: az önkéntes munkánál a legtöbb esetben neked kell fizetni az utiköltséget és hozzá kell járulni eltérő mértékben az ott tartózkodásod költségeihez. A fejlődő országokba való utazáskor előny, ha olyan szakmád van ami az ott is használható. Ezzel az uticéllal együtt jár, hogy hetekre nem igazán érdemes kimenni - és amiket én láttam azok min. 2-3 hónap, de ezek még a ritkábbak, inkább fél-egy évesek az adott programok.

Ezen kívül, olvastam egy olyan programról ami két éves volt. Az első "betanuló" évben Dániában v Norvégiában (erre már nem emlékszem pontosan) kiképeznek olyan dolgokra amiket majd hasznosítani tudsz ott, és a második év volt a tényleges önkéntes meló.

Én ennyiről tudok, de mivel engem nem ez a rész érdekelt így egyéb részleteket nem ismerek.

Szerintem ha komolyan gondolod ezt az egészet, akkor állj neki te magad és olvass el mindent a témában a neten. Ez nem lesz egyszerű és rövid időnek sem mondanám. Én annó heteket töltöttem azzal míg megtaláltam minden infót amit akartam. Aztán ha már tájékozódtál és vannak ismereteid, h az afrikai önkéntesség hol tart most és h megy, akkor már érdemes fórumokat keresni és ott még a maradék kérdést feltenni, de azt ne várd senkitől, h majd az egészet leírja neked. Ezt a netes utánajárást nem lehet és nem is érdemes megspórolni, ha nem akarsz pofára esni - vagy belefutni valami kamu programba.

Szóval ha komolyan gondolod és kitartó vagy akkor sikerülhet, de nem lesz egyszerű. Sok sikert!

2014. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Utolsónak:Tényleg nagyon komolyan gondolom és kitartó leszek mert ez a legnagyobb álmom:)

2014. febr. 11. 16:27
 7/8 anonim válasza:

Itt van ez:

[link]

Szomáliföld sokkal kevésbé veszélyes mint Szomália többi része. Itt taníthatsz angolt, meg ha orvos vagy akkor az még jobb.

Ha ide mész szólj, mert én is ide akarok.

2014. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kongóban még a gyerekek is fel vannak szerelve lőfegyverrel. Sok sikert!
2014. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!