Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Kettős állampolgár (magyar-...

Kettős állampolgár (magyar- szerb) utazhat szerb útlevéllel Tunéziába Magyarországról?

Figyelt kérdés
Vízumra nincs szükség, csak 60 napig érvényes útlevélre?

2014. jún. 24. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincsen olyan, hogy kettös állampolgár. Lehet, hogy jogod van mindegyik állampolgársághoz, de egyszerre csak eggyel élhetsz. ìgy általában azt szokták választani az emberek, amelyik országban életvitel szerüen élnek. Ha nem tudod, melyiket hsználod, akkor kérdés, milyen útleveled, milyen személyid van, akkor pont azt használod. Hívatalos papírokon mindig csak egy állampolgárság szerepelhet. Jogod viszont lehet többre is.
2014. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászóló! Nem ezt kérdeztem.
2014. jún. 24. 11:11
 3/4 anonim válasza:
Üdv! A második kérdést nem tudom megválaszolni, de az elsöt igen szerintem megvalósítható mert családtagjaink indultak már magyar utlevélell Bécsböl osztrák utazásiiroda által úgyhogy szerintem az állampolgárság nem befolyásolja hogy melyik országból indulj.
2014. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem az állampolgárságodat kérdezik hanam az útleveledet. Elmégy a Tunéziai nagykövetségre és ott meg kérdezed, de a választ nem arra fogod kapni, hogy hány és milyen állampolgárságod van, hanem milyen az útleveled. A hatóság mely az útleveledet adta ki annak viszonya országonként eltérö, és a te esetedben is a célország viszony az utleveled kiadandó országával szembeni viszony számit, ezért kell az útlevél.

Vannak országok melyeknek útlevelébe, nem kell vízum, de még az utlevél érvényessége is maximál 6 hónappal lejárhat. Csak az nem a szerb.

2014. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!