Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tunéziába vagy Egyiptomba...

Tunéziába vagy Egyiptomba érdemesebb nyaralni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sokszor kérdezték már ezt,ezért bocsi.

Szóval 2 hétre mennénk pihenni.Tudom,hogy mindkét országban viszonylag nagy a kosz,ami itt nincs,de ezt belekalkuláljuk.

Ami érdekelne,melyik helyen kedvesebbek az emberek a turistákkal,hol jobb a kaja úgy általánosságban,milyen a közbiztonság a szállodán kívül (főleg a nőket hogy kezelik),víztől,vagy mástól hasmenéses betegség,vagy ilyesmi mennyire jellemző?

Na meg mivel 2 hétre mennénk,nem ártana fakultatív programlehetőség.Gyerek nincs,tehát nem ez a szempont.

Ha valaki volt már mindkét helyen,érdekelne a véleménye,ha van konkrét szálloda,azt is szívesen venném..

Viszonylag nyugisabb helyre akarunk menni,ahol nem a bulikról szól minden,mert pihenni szeretnénk.


2014. dec. 1. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szálloda költségvetés és igényszint kérdése.

Az én tapasztalatom szerint Tunéziában kedvesebbek az emberek és nőként mindenképp szerencsésebb mert az arab világ nagyon világi részéhez tartozik.

Ugyanakkor a tenger Egyiptomban összehasonlíthatatlanul szebb és jobb szállodákat tudsz választani, ugyanakkor ez erősen pénz kérdése.

Hasmenéssel mindkét helyen találkozhatsz, csapvíz, fogmosás csapvízzel, hámozatlan gyümölcsök és natúr saláták felejtősek. De ez is egyénfüggő mert van akinek semmi baja nem lesz pedig összeeszik mindent és sajnos az is előfordul hogy valaki kórházba kerül pedig nagyon vigyázott magára.

Fakultatív programok mindkét országban vannak, mindkettő élvezhető ha még egyik helyen sem jártál.

2014. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pihenni akartok akkor teljesen mindegy. Nekem Tunezia erdektelen. Mi most Luxorban vagyonk, eddig az orszag latnivaloi fantasztikusak. Barmelyik orszagot is valasztod ott teged csak egy ket labon jaro ATM-nek fognak latni szoval ez sem szempont. Beteg meg Magzarorszagon is lehetsz, mi gond nelkul ittuk a csapvizet Kairoban. Szoval abba menjel amelyik teged jobban vonz.
2014. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Egyiptom! Voltam mindkét helyen, Egyiptomban kétszer is, de százszor inkább oda mennék vissza!
2014. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha csak fürödni, pihenni, napozni szeretnél, akkor Tunézia. Ha vonzanak a történelmi látványosságok, fakultatív kirándulások (Luxor, Királyok völgye, piramisok, Asszuán, Khan el Khalili bazár stb) akkor Egyiptom.

A kosz, hozzáállás, kaja, hasmenés stb kb ugyanaz.

2014. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Egyiptom.:) Sok helyen jártam, de Egyiptom vitt mindent...:))
2014. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 demonlord90 ***** válasza:
Egyiptomba egyszerűbb sokkal kijutni
2015. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mostanában egyikbe se nagyon kell utazni, ha szeretsz élni. Amikor épp nincs polgárháborús helyzet, akkor terrorveszély van. Lehet, hogy épp semmit nem tapasztalsz, de ha igen, arra rá is mehetsz. Megér Ennyit?
2015. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!