Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Jártál már Egyiptomban? Mesél...

Jártál már Egyiptomban? Mesél egy kicsit!

Figyelt kérdés
Minden érdekel!
2010. febr. 6. 19:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Analfabéta, mesélj akar lenni :)
2010. febr. 6. 19:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én két hetet töltöttem kint. Elmondhatom, hogy életem egyik legnagyobb és legjobb élménye volt. Annyira gyönyörű minden. Mármint ez alatt a látnivalókat értem, mert pl. Kairó elég koszos és nagy nyomor van. Az emberek elég közvetlenek, ami sokszor nagyon idegesítő. Főleg amikor már több napja ott vagy és eleged van abból, hogy rád akarnak tukmálni mindenfélét. Ha lány vagy, akkor meg a bókokból. :D Meg abból, hogy mindenki simán letapiz.. Hmm nem igazán tudom mit írhatnék még, de kérdezz nyugodtan és szívesen válaszolok. :) A lényeg az, hogy kihagyhatatlan élmény. Legalább is szerintem. Persze nem mindenkinek jön be az arabok mentalitása és emiatt lehet, hogy soha többé nem vágyik vissza az ember.
2010. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Mi nászúton voltunk egyiptomba nagyon-nagyon jó volt.Gyönyörü a tengerpart. Érdemes kipróbálni a búvárkodást ha már ott vagy.Mi voltunk sivatagi túrán quaddal,az is nagyon jó volt.Meg Kairoba meg voltunk luxorba is kicsit hosszú az út de mindenképp megéri elmenni.Felejthetetlen élmény lesz ha oda utazol:)
2010. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én elősször 2007ben voltam Egyiptomban egyszerűen le írhatatlan ,gyönyörű és nagyon rendesek az emberek annyira tetszett hogy 2008ban is voltam és ha tehetném most is mennék nagyon szép hely és az ételek is finomak ami nem mindenországról mondható el
2010. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valoban Egyiptom turisztikai szempontbol fantasztikus, rengeteg latnivalo van.

Carioba konkret cellal erdemes jonni, mert allati retek van.

Itt leginkabb a muzeumot, piramisokat, sfinxet, a Khan El Khalilli bazart, a Mohamed Ali mecsetet, es az El Azzhar parkot erdemes megnezni.

Amit leirtam ez ket napba fer bele kenyelmesen.

Erdemesebb inkabb maganuton jonni, mert az idegenvezetok csak vegighajtanak.

Es csak es kizarolak feher taxit hasznalj, mert a tobbiek siman elkerik a 10szeres arat.

A taximeteren pedig nezd meg hol van a tizedesvesszo amikor indultok, hogy tudj mihez viszonyitani fizeteskor.

Soha ne fizess tobbet mint ami az oran van!

Kiveve pl repter de csak akkor ha te vagy az aki bemegy a taxival, az fizeti a taxisnak a belepodijat amugy 5font, ha kifele mesz a repterrol, akkor nem jar neki az 5 font.

A vendeglatohelyeken a feltuntetett ar meg altalaban nem tartalmazza az adot, pl mc donalds sem, es meg rajon a kiirt arra a vegen par font.

2010. febr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!