Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tényleg ennyire veszélyes...

Tényleg ennyire veszélyes Tunézia?

Figyelt kérdés
Többen probálnak lebeszélni a nyaralásrol,mert nagy a fertőzés veszély,koszos,büdös.Ha tényleg ennyire tragikus akkor miért nyaralnak ott sokan?
2010. ápr. 8. 17:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Mert olcsó és egzotikus! Én személy szerint még nem jártam ott, de ismerőseim nekem is ezt állították. Koszos, büdös, minden igénytelen. A ***hotelben mocskos volt a pohár, tányér! Vizet csakis palackozottat szabad inni, az árusok az utcán nagyon erőszakosak, a látnivalók sincsenek megbecsülve, ott szarnak ahol rájuk érik, a tenger is gusztustalan... Ha lehet ne oda menj!
2010. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz!!

mi egy 3*-os szállodában voltunk,és tökéletes volt az ellátás.

Persze nem szabad csapvizet inni!+pl.utcáról vásárolni gyümölcsöt..

de semmi gond nincs az országgal.

bátran ajánlom.

nem kell annyira besz*rinak lenni...

2010. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

vagyis a tisztaság,higiéna volt tökéletes ezt akartam írni.

előző voltam

2010. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak:ti hol voltatok?Melyik részen?
2010. ápr. 8. 19:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut nem mondanam koszosnak.

Az arusok pedig annyit engednek meg amennyit megengedsz nekik.

Muzulman orszag, tehat azert kerulendo a tul rovid es a tul nyitott ruhazat.

Persze, hogy tiszteletlenek, ha valaki ugy nez ki mint egy prosti.

Javasolt inkabb felso kategorias hotelt valasytani.

Mi az El Mouradi Skanes beachben voltunk.

Ezkozigazgatasilag Monastirhoz tartozik, de Sousse-hoz van kozelebb.

Azert valasztottuk ezt mertkiesik a kozpontbol, igy egyreszt olcsobb, masreszt csondesebb is.

Es tobb marad a zsebedben, mert sokkal tobb a kulonbseg egy kozponti es egy kulteruleti hotel kozott, mint amennyit elkoltessz taxira, hogy bemenj a varosba.

Monastirt onalloan is meg tudjatok nezni.

Tunisz, Sidi Bou Said, Karthago tura szerintem hanyagolhato.

Viszont a 2 napos kortura az viszont minden penzt meger.

A teger tenyleg nem valami hude, de ez sajnos az aramlasmiatt van igy, a meduza is eleg sok.

Szal, ha a jo tenger a celpont akkor ne oda menjetek, ha amugy az orszag, es 2 hetre megfelel a hodaly medence ami a hotelben van akkor tuti.

2010. ápr. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves gyerkőccel nyaraltunk Sousseban. Nekünk nem a tenger volt a lényeg, hanem a látnivalók, ezért kora tavasszal mentünk, amikor már jó meleg van (napközben 20-25 fok volt), de nincs kánikula. A sivatagi túrát a kicsi miatt kihagytuk, de taxit béreltünk egy napra és KArtagoba, Tuniszba elmentünk. Szép ország, de más kultúra, el kell fogadni olyannak, amilyen. A konyhájuk ízletes, erős francia beütéssel. Mi sima három csillagos szállodában voltunk, de a szoba, az ágynemű, a fürdőszoba ragyogó tiszta volt, az étterem hasonlóan, az étkezések kitűnően szervezettek és finomak (senki sem lett beteg, a gyerek is bármit ehetett), a személyzet végtelenül udvarias és segítőkész, a belső és a külső medence szintén tökéletes.

Utcán nyilván nem ajánlott enni-inni, a piacon frissen (de csakis frissen!) sült húsokból válogathatsz bátran.

Mi nagyon jól éreztük magunkat.

2010. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Fertőzésveszély van, csak figyelni kell mások által is leírt dolgokra. Elég erőszakosak a bazárban, de talán egyszer ki lehet bírni. Vannak fixáras bazárok is. Van amelyik hotel pocsék és a strandja is rossz, én láttam elég ilyet, van hotel, ami az út szélén van, forgalom mellett. Mi évek óta a hotel marhababa járunk sousse-ban, remek hely, jo kaja, finom, szép part, elfogadható ár.
2010. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

6x voltam Tunéziában.

A 3 csillagos hotel tényleg elég ótvar volt.

De azt leszámítva minden alkalommal nagyon jó hotelben voltunk, finomak voltak az ételek, nem volt semmi baj.


Tekintve hogy 40 fok felett volna a hőmérséklet én rövid szoknyában és atlétában voltam legtöbbször de így sem voltak tiszteletlenek vagy pofátlanok velem szemben.


Szerintem nem lesz semmi para.

Melyik hotelbe szándékoztok menni?

2010. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Mi négy csillagosban voltunk, de sehova sem mertünk menni, a helyiek úgy néztek, mintha apjukat-anyjukat megnyúztuk volna. Gondolom az is számított, hogy nem volt velünk pasi, de...
2010. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Furcsa

én volt hogy shortban trikóban mászkáltam a szőke anyukámmal és senki nem nézett ránk csúnyán , pedig még a medinába is bementünk.

2010. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!