Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomban vagy esetleg...

Egyiptomban vagy esetleg Tunéziában élni?

Figyelt kérdés

Hol találok olyan oldalt ezáltal embereket akik kinn élnek?

Szeretnék történeteket "hallani" hogy hogy kerültek oda , milyen ott az élet stb?!


Igaz én még fiatal vagyok (suliba járok) és azt is tudom hogy rengeteg történhet még velem. Ez csak álom vagy ilyesmi.


Én már jártam 1-2x Egyiptomban nyaralni és azóta különös képpen vonzódok a helyhez. Gyönyörűnek találom, ha neten képeket -videokat nézek róla majd kiugrik a szívem.

Egyszerűen csodálatos, szerintem. :-)

De tisztába vagyok vele hogy egy nyaralás alatt nem tudtam meglátni az igazi életet ott, épp ezért lennék kiváncsi azok történeteire akik ott élnek.


Ha valaki tud valamit, informáljon már légyszíves! :)


Még megjegyezve annyi hogyha nem is kint élnék de reménykedem hogy ha majd dolgozom jól keresek annyira hogy bizonyos időközönként kiutazhassak.


2010. ápr. 23. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen... 5 csillagos turistanak mindenhol jo lenni! :)

Egyiptomban lakom. Kerdezz nyugodtan.

2010. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Addigis irok nehany dolgot.

Szoval, ha itt elnel akkor valoszinuleg, hacsak nem valami udulo paradicsom valszeg nem sokat ugralna a szived.

En Cairoban elek.

Tobb tonna mocsok, szemet mindenhol.

En csak without culture citynek hivom.

Kvazi, Egyiptomi kultura...hat nem ezek az emberek epitettek azt amit latvanyossagkent megnezhetsz, ezeknek az embereknek a kulturaltsagi szinjuk messze elmarad.

Ugy nagyjabol mindentol.

A mezitlab setalo kuldus ugyanugy eldobja a szemetet, mint ahogy egy Posche elektromos ablakabol kidobjak.

A wc-k legtobb helyen undoritoak, husztustalan az arab nok mit muvelnek, s ha meg csak az lenne, hogy sz@arnak arra, hogy lehuzzak a wc-t, de sz@rnak azok mindenhova.

24 oraban rettenetes dugo, kornyezetszennyezes a felso fokon.

Az orrodbol fekete leleteket fujsz.

En szemely szerint minden kb 4.-5. heten allergias rohamot kapok, es taknyam nyalam egybe kb 4 napot, miutan kitisztultam jobb.

Aztan kezdodik elolrol.

Nah meg itt megelni a muszlim unnepeiket.

A sajat ferjem rosszul van ezektol a dolgoktol, pedig o muzulman.

Ramadan: ugye a bojt

Ehezo emberek az utcan rengeteg, varjak, hogy usson az ora, es vegre a felellitott satrakban hozzajussanak nemi elelemhez.

Mindaddig amig a lakossag egy resze a legdragabb vendeglokben eszi magat degeszre a jobbnal-jobb kajakkal, olyanokkal amit o eleteben nem evett es nem is fog.

Erts ugy nincsen sem kis sem 5 csillagos vendeglo ahol lenne szabad hely beulni.

Hug: zarandoklati unnep

Ezt utalom a legjobban.

Az utcan olik le az allatokat, borjut, birkat.

Ugynevezett gyors halalvagassasa.

Most ehhez annyit, hogy annak az allatnak ki kell verezni hogy meghaljon, szal hol van itt a gyors halal.

Az emberek viszik a kisszeket a leolesre mert a legjobb cuccert varnak sorba de van olyan abberralt, hogy vegignezi az egeszet.

Ezutan legalabb 3 napig az utcan vertocsak mindenutt.

Verszag, es allati maradvanyok, a baranylabszartol a brju fejig.

Egyszeruen undorito.

Minden mellett meg a napi jelenzeg a vad kutyak mindenfele.

(Zamalek, Tharir nem)

Meg egy kukaban 6 macska.

Az utcan meg van, hogy csak egy fel macskva vagy meg annyi se mert epp elotte kaptak szet a kutyak.


Termerszetesen turisztikai szempontbol csodas Cairo.

Hiszen itt van a Muzeum, a Khan El Khalilli, az Al Azzhar park, a Mohamed Ali mecset, a Cairo tower, a Piramisok es a Szfinx. De ez 2 napba belefer.

De egy eleten keresztul mit csinalsz itt.


Oszinten szolva, alig varom, hogy koltozzunk haza!


De aki tud dolgozni, lakni Sharmon es hasonlo udulo paradicsomokban, biztosan mas velemennyel van, hiszen ezek a helyek tenyleg csodasak.

2010. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Köszönöm szépen az eddig leírtakat is.


Igen Caioról már olvasgattam hogy ott élni nem egyszerű mondhatni nem bizalom gerjesztő. Nyaralásunk során ott nem jártunk de nagyon kiváncsi lennék így is. Nem rémiszt el a sok szörnyűség :)


Igazság szerint élni vagy több időt ott tölteni nem Cairóra gondoltam hanem valami "elitebb" helyre(városra).

Egyiptom is olyan hogy vannak szebb városai, "kerületei" nem ?

Ott nem oszlik meg hogy a gazdagabb réteg területei és mondjuk a szegényebbeké?

Most ezt úgy értem mint mondjuk azért itt Budapesten is van külünbség a Rózsadomb és a 8.ker között .


Lenne még sok kérdésem ami érdekel :)

Ha szeretnéd privibe is kültheted, vagy ahogy gondolod.


Tehát:

- Mióta élsz ott?

-Milyenek voltak az első hetek-hónapok?Hogy szoktad meg,hogy illeszkedtél be?


- A férjed révén tartózkodsz ott?

-Hol éltek? Milyen házban? Az ott jónak számít ?:)

-Te mit csinálsz? Házi munka vagy dolgozol rendesen valamit?

-Szabadidőd mivel telik ott?

-Az árak milyenek ott? Értem ezt házfentartásra vagy egy bevásárlásra (étel stb.) ?

-Vannak ott barátaid ? Esetleg kint élő magyarok ?


Húú most így ennyi jutott eszembe.

Ne haragudj ha így is túl sok :) De nagyon érdekel a dolog. :)

2010. ápr. 23. 22:43
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Huha hat gaz, hogy nem latom az osszes kerdest ez hulyen van megoldva de megprobalok emlekezni :)

Szoval egy eve elek kint, Cairoban, Naser Cityben azon belul is a 7. keruletben.

Persze vannak kulonbsegek a keruletek kozt, de ez inkabb a fekveset illeti illetve azt, hogy regebbi vagy ujjabb epitesu.

Ahogy mondtam teljesen mindegy, gazdag, vag szegeny, iskolazott vagy iskolazatlan, ugyanugy nulla igenye van arra, hogy a szemetbe tegye azt ami oda valo.

Persze, van olyan kerulet, ahol tobbet fizetnek a tisztantartasra, es monduk ott kevesbe retkez, de meg mindig sokkal retkesebb mint Budapest.

Beilleszkednem nekem konnyu volt, nekem vallasilag nem kell alkalmazkodnom a ferjemhez, o nem tartja a szokasokat, csak nem eszik disznot, de azt en sem szeretem.

A csalad egy reszevel tartjuk mi a kapcsolatot. Anyosommal lakunk egy lakasba es a parom egyik noverevel, a tobbi emberke a szelrozsa minden iranyaba haha

Nehany barat van csak, parom baratai.

Csak a kovetsegen talalkoztam meg magyarokkal, sehol mashol.

Az arak europai szemmel elenyeszoek, de ugy, hogy tudom mennyi itt a kereset ugy ugyanogy horibilisek az arak mint otthon.

Az atlag kereset itt 800-1500 EGP.

Egy alberlet, no extra ugyanennyi egy honapban.

Egy normalis ami mondjuk tiszta is 1400 plussz aram es viz.

Arakat irhatok, ha akarod, de neked olyan lesz, hogy hu de olcso, mint nekem, csak itt a lakossag 90%nak draga ez.

En itt nem dolgozom, parom nem szeretne, hogy nelkule kelljen atmenjek a varos masik felebe.

Igy is beszolnak ha egyutt vagyunk, pedig nem egy kis darab.

Es direkt nem is oltozom kihivoan es megis.

Meg isgazsag szerint nem terveztunk mi itt lenni 1 evet, mar karira szerettunk volna hazakoltozni, de a kovetseg szorakozik.

Mint kiderult jogtalanul, es tobb Unios jogszabalyt is sertenek, ugyhogy majd azert egy ugyvedet rajuk kuldok amit hazamentunk. De ez mas story.

Muszaly megneznem mit kerdeztel :D

2010. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy normals 5 emeletes tarsashozban lakunk a 3. emeleten.

A mi kornyekunk eleg jo,de se a kornyezetszennyezes ellen nem tudsz mit tenni, sem a szemet ellen mert eldobjak es kesz.

Elit... meddig elit az elit.

Hat ezekkel a szintu emberekkel akik itt elnek egyiptomban gyanitom nem sokaig. Sajnos.

Mint emlitettem annyi, hogy max ujabb epuletek vannak, de az elit is a Hammerbol kib... a szemetet.

Az elit kornyek annyit tesz olyan ember lakik ott, akinek van penze megfizetni azokat a lakasokat.

De ez nem jelenti azt, hogy a kulturaltsai szintje magasabb sokkal a sarkon dolgozo kukasenal.

Lehet, hogy van egy diplomaja, vagy a csaladja vett neki egy diplomat, pl Budapestrol (tudok ilyet is), es ezaltal van egy jol fizeto allasa, ezaltal el ott ahol el.

De az alapintelligencia meg nincsen neki csatolva a diplomahoz.

Szoval ezek az emberek amig elnek, ilyenek lesznek.


Az lehet, hogy az amit irok nem riaszt el, de ha itt kellene elned mamrint Cairoban valszeg visitva huznal haza.

Megjegyzem, legszivesebben en is csak visitanek es huznek haza!

Ilyen helyen szembesulsz tudod azzal, es ebredsz fel, hogy mekkora luxusban elunk otthon.

Hogy mennyi minden alapveto, es itt mondjuk nincsen.

Vagy teszem azt masfel orat kell utazzal azert, hogy megvedd.

Pl.: tok egyszeru dolog. Tampon!

Nincs! Ez engem ugy sokkolt le, amikor ezzel szembesultem, hogy a siras kerulgetett.

De aztan megtalaltuk a helyet ahol van.

Csak es kizarolag turista negyedben, es kizarolag patikaban.

Itt Naser Citibol Zamalekbe kell atutaznunk, vagy, bemenni a City Stars-ba az olyan mint a Westend ahol van egy supermarket es ott lehet venni.

Szoval olyan nincsen, hogy leugrassz a sarki boltba azt veszel.

Ram meg az itteni patikaba is hulyen neztek, mitobb fogalmuk se volt rola mit keresek.

Ha szeretned irhatok arakat, de ez europai szemmel nevetsegesnek fog hatni.

Csak ha az itteni fizubol elsz, tudod, hogy ez biza olyan mintha otthon lennel.

Egy napom haha

A dog unalommal egyenlo.

Semmi a nagy semmi ami itt van.

Egy pad nincsen amire leuljel.

Park van, pad nincs.

Illetve bent varoskozpontban a Nilus menten van pad.

Miutan tul vagy es megnezted az osszes turista latvanyossagot, utana no extra.

Ugyanolyan utcak, ugyanolyan emberek mindenutt.

A legnagyobb program, amikor setalunk a parommal, vagy beulunk egy moziba, vagy egy teara pipaval.

Es a net. Felteve ha van aram.

Mert heti legalabb 3 alkalommal napi 2-4 szer elszall az aram, ugyanez vonatkozik a vizre is heti egyszer legalabb.

Szoval, ha vege a latnivalonak jol jon nehany konyv :D

Voltam otthon ket hetet toltodni, regeneralodni, es hoztam magammal most 3-at :D aztan remelem nehany het es huzunk innen haza!

2010. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak. :)


Igazság szerint én még csak 15 éves vagyok. 10éves koromban voltunk először Egyiptomban az is egy véletlen révén mert a Görögországi útra már nem volt jegy vagy nem is tudom mi volt már. De nagyon szerencsésnek érzem magam hogy akkor ez a véletlen szerű uticélpont lett. Mert azóta "beleszerettem". És nem mondanám hogy afféle kis hóbort vagy fellángolás hisz 5 majdnem 6 éve tart ez a nagy rajongás. :)


2x voltunk Hurghadán majd 3.-ra Sharm-on.

Aztán voltunk Tunéziába 1x de ott elmentünk a szálloda által szervezett kirándulásra , sok helyen(városba) megfordultunk. Na ott viszont láttam hogy az üdülő paradicsomon kívűl mezitlábas gyerekek futkároznak és a homok buckán focizni a játék. Meg egyéb dolgok...


Megértem hogy miről beszélsz, hogy európainak ez akkor is szokatlan sőt elviselhetetlen.

Végülis énse álítom hogy biztos jól érezném magam sokáig egy olyan környezetben.


De hogy ezt megtudjam mindenképp szeretnék több időre kijutni valahogy, remélem tudom teljesíteni az álmom valamikor.



Szóval akkor téged nem érint az ottani vallás, kúltúra? Kell kendőt hordanod ? (a fejeden xD)

A szüleid, családod hogy reagált hogy kimentél?

2010. ápr. 26. 14:58
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem nem kell kendot hordanom.

A csaladunkbol egyedul egy sogornom es az anyosom akik tartjak a szokasokat.

A ferjem nem vallasos. Hisz Istenben de nem vallasos, nem tartja a szokasokat. Annyit, hogy nem eszik disznot.

O tolem annyit var el, hogy ne legyen ki a hasam es a derekam, de ne oltozzek tul kivagottan.

De en meg nyaron leszek 30 eves, ugyhogy ez azt hiszem nem egy nagy keres, meg mar igenyem sincsen arra, hogy kivillantas magam.

Viszont szereti es igenyli is, hogy csinosan oltozzek, ugyhogy szo nincsen arrol, hogy en itt lfedve vagy barmi jarnek.


Tudom mit erzel! En is igy voltam!

Eloszor amikor 20 eves voltam jartam itt, es mi is veletlen soran jottunk ide es nem Torokorszagba.

Persze nagyon tetszett es oda voltam vagyok a kulturaert.

Mar ami a nevezetessegeklet illeti :D

Az nem is csodalom, hogy megfog, hiszen fantasztikus, utanozhatatlan dolgok!

Tunezia is tetszett nekem is.

Ajanlom meg Jordaniat ha esetleg kiruccannatok a szuleitekkel, meg segiteni is tudok, eleg nagy kint az irmeretsegem.

Szoval, igen, en nekem is nagy szerelmem volt Egyiptom!

Csak mas itt elni.

Azaz jobban mondva mas Cairoban elni.

Mert nyilvan nekem is konnyebb lenne, egy Sharm ElShelikh-en, vagy egy Taban :)

De ez van, egyenlore.

Azt tanacsolnam Neked, hogy tanuld az angolt ezerrel, es miert ne, ha az az almod, gyere csak ki ide vagy mashova idegenvezetni vagy barmi.

Probald ki magad!

Es vigyazz majd a pasikkal :D

Most biztos nevetsz hiszen nekem egyiptomi ferjem van, de en most sem mondom,, hogy arabhoz kell hoizamenni.

Azert nekem baromi nagy szerencsem van vele, hogy olyan amilyen.

De ez egy olyan dolgog, hogy barmilyen nemzetisegu is lehet egy angyal es lehet egy ordog is.

Nem kell arabnak lennie, vagy magyarnak, hogy jot vagy rosszat csinaljon.

Van ilyen is, van olyan is.

Csak itt a vallasbol kifolyolag, le vannak fogva, es egy kicsit tulfutottebbek mint az europaiak ezert ramenosebbek is. Annyi a turista, nagy szamok torvenye alapjan, ha probalkozik be kell jonnie :)

Meg hat nem mindegy honnan valosi, jart-e akarmilyen iskolaba vagy nem.

Mert hat itt a lakossag nem kis resze iras es olvasas tudatlan meg mindig.

2010. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jah a szuleim.

Szuleim jol reagaltak, tobbszor beszeltek vele interneten mielott kijottem.

Meg elso korben ugy volt, csak masfel honapra jovok, csak aztan kint ragadtam :D

Szerettunk volna mar hazakoltozni, de a Magyar Kiralysag csak a kinaiak bevandorlasat tamogatja de azt nagyon.

Mindent osszevetve jol reagaltak, meglepetes nem volt, hogy nekem kulfoldi ferjem lesz, mert en 10 eve mozgok arab kozegben otthon is es kulfoldon is.

Es a magyar ferfiak mentalitasa olyan szinten esik tolem tavol, hogy nagyon. Tisztelet a kivetelnek!!!!!

Persze ezt mint mondtam az itteniekrol is termeszetesen elmondhato, nyilban azert tobb millio olyan van akivel eszembe se jutott volna hazasodni.

Ugyhogy nem volt nagy meglepi.

Apukamra gondoltam, hogy neki nehez lesz ledolgozni, de nagyon jol fogadta es mindenben a segitsegunkre volt o is meg anyu is.

Battyam volt aki pattogott egy darabig, de igazsag szerint, bar 11 evvel idosebb nalam, sosem erdekelt a velemenye.

O mindig egy nyulbela volt en meg mindig a bevallalos.

Amig o szepen csendesen jatszott 10 evesen,( a nagyi elmondasa szerint), en csuzdlival, kopocsovel, meg gordeszkaval rendetlenkedtem a telken ugyanennyi idosen vagy meg korabban haha

Szoval a belevagos mindig en voltam! De jol tettem :D

2010. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Na az jó hogy nem kell kendőt hordanod és hogy a szülőkkel sincs "baj". :)

Lehet hogy Cairó nem egy luxus hely de szerintem valamilyen szinten akkor is szerencsés vagy, hogy belekostólhattál abba az életbe. :)


Én ebben a tanítási évben /2009-2010/ kezdtem a közép sulit. Fodrásznak tanulok. De úgy érzem, hogy megbántam :S ... nem rossz szakma a fodrászat mert maga a haj alkotás gyönyörű kreativitás lehet ...

De ez a suli....hát nem is mondom nagyon hogy milyen :S


Rájöttem hogy ez nagyon gyenge suli, alig van követelmény ...ami persze jó, hogy haza jövök és egésznap gépezek...vagy valami.

De jobban belegondolva többre is vihetném :S Szívesebben lennék idegenvezető vagy valami ami turisztikával kapcsolatos, hogy valóra válthassam az álmom. Egyiptomot vagy még Tunézia se lenne rosz :)


Most 9-10.-ben még csak szakmai alapozás van, nincsenek komoly dolgok. Van ugyan gyakotlat, de még csak "bohockodunk".

És nagyon erősen gondolkodom rajta hogy 11.-ben átmegyek a rendes szaközéprészére ahol már nem fodrászatot tanulnak.

Aztán éretségi után valami idegenvezetői.

De ezt még nemtudom, át kell gondolnom. De ha becsukom a szemem és belegondolok az életembe, az töltene el hatalmas boldogsággal ha abban a gyönyörű országba járkálhatnék. :)


Mondjuk még itt ezen az oldalon olvasgatva az idegenvezetésről, nem olvastam túl jót... pl hogy kezdőknek nem lehet szinte sehol elhelyezkedni, ezért abba is hagyták :S Na mindegy majd lesz valahogy :)


Visszatérve rád és a férjedre :D meg úgy az arab pasikra :D ...

Hát igen bár 12 voltam mikor utoljára jártam Tunéziába de már akkor bepróbálkozott némelyik :D

Vannak nagyon helyesek és édesek :))) De én nem holmi ribi akarnék lenni hogy b@sszanak meg az arabok, mert ugye sok embernek ez a véleménye azokról a csajokról akik szeretik az arab dolgokat :S

Nem kimondottan a pasit keresném ott, hanem élveznem azt a csoda helyet :) aztán ha összeismerkednék egy olyannal aki .....hát akkor majd kialakulna valami :D :)


Te hogy ismerkedtél meg a férjeddel ?:)

2010. ápr. 28. 22:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En a ferjemmel egy kozos baraton keresztul ismertuk meg egymast, es egy evig mi is csak baratok voltunk.


Hat a sulival kapcsolatban azt mondanam, hogy ha mar erre vitt az elet, tanuld ki ezt a szakmat mert kesobb meg nagyon jol johet.

Utana pedig tanulhatsz idegenvezetonek.

Ha ennyi az idod mellette akkor nyomd melle a nyelvet ezerrel!

Nem ertek egyet azzal, hogy nem vesznek fel kezdot az utazasi irodak!

Dehogy nem! Pont azert mert szart se fizetnek, es egy profi inkabb marad otthon vagy makasabban kvalifikalt orszagokba megy idegenvezetni.

Ha arra szanod, magad, hogy idegenvezess arra szamits, hogy keresni nem fogsz vele!

Viszont ott tolthetsz egy par evet ahol szeretnel, kiprobalhatod magad, johetsz-mehetsz.

De egyebkent eleg keneny nekik neha.

Nincs pihi, van, hogy nem tudjak kiadni a szabadnapokat, van, hogy kesnek a fizetessel is, es te meg kussoljal, mert szalodaba laksz kajad meg van. Szoval nem fenekig tejfel, es mellesleg rengeteg turista olyan sotet mint az allat, es nem gyoznek utanuk rohangalni, meg fixalni a problemaikat.

De, hogy kiprobald magadat annyit meger.

Esetleg ha erdekel a buvarkodas, az jobban megerheti hosszabb tavon, ha levizsgazol stb.

Masreszt az arab orszagokban nem TE vagy az idegenvezeto, hanem az idegenvezetot fordithatod.

Visszaterve a fodraszatra, nekem van egy ismerosom, aki kiment fodrasznak UAE-Dubaiba.

2010. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!