Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomban vagy esetleg...

Egyiptomban vagy esetleg Tunéziában élni?

Figyelt kérdés

Hol találok olyan oldalt ezáltal embereket akik kinn élnek?

Szeretnék történeteket "hallani" hogy hogy kerültek oda , milyen ott az élet stb?!


Igaz én még fiatal vagyok (suliba járok) és azt is tudom hogy rengeteg történhet még velem. Ez csak álom vagy ilyesmi.


Én már jártam 1-2x Egyiptomban nyaralni és azóta különös képpen vonzódok a helyhez. Gyönyörűnek találom, ha neten képeket -videokat nézek róla majd kiugrik a szívem.

Egyszerűen csodálatos, szerintem. :-)

De tisztába vagyok vele hogy egy nyaralás alatt nem tudtam meglátni az igazi életet ott, épp ezért lennék kiváncsi azok történeteire akik ott élnek.


Ha valaki tud valamit, informáljon már légyszíves! :)


Még megjegyezve annyi hogyha nem is kint élnék de reménykedem hogy ha majd dolgozom jól keresek annyira hogy bizonyos időközönként kiutazhassak.


2010. ápr. 23. 21:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom én is az előttem szólóhoz, szerintem a legtöbb szálloda alkalmaz fodrászokat, érdemes lehet erre rámenned (meg persze a nyelvtanulásra - angol mellett még legalább egy, de inkább két idegen nyelv: német, orosz, Tunéziában francia)
2010. máj. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
49%
háát..szerintem inkább Tunézia. tisztább. voltam ott vagy 5x, meg tavaly egész nyarat kinn töltöttem rokonoknál, ugyanis ők kinnn laknak. Nabeulban. olvastam most itt, h tampont (xD) sem lehet ott egyiptomban kapni..itt lemész egy boltba, aztán ottvan. sőőt!! it Magyarországon mennyi is a benzin?o.o. a dízel: 317 ft. a benzin: 346 ft. körül van. nah h eláruljam Tunéziában 96 FORINT!!!! igaz, ott is vannak ugynevezett "nyomornegyedek..", de azokat leszámítva, nameg a prostikat.(xd) ott van egypár(millió) ugyanis nincs semmi rossz. én inkább azt választanám. voltam Egyiptomban is sokszor, de Tunézia jobban bejött. jha meg egyiptomi szállodánkról van egy sztorim.: durva. jöttünk fel a tengerpartról, és elmentem zuhanyozni, mert jött a vacsora. hát ez a zuhanyzás nem is volt olyan jó. leveszem a zuhanyrózsát, megengedem a vizet, és az, ami tartotta az egészet, kiesett a a falból. bazz ugymegijedtem most meg miwan. xD
2010. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is ! :)


Hát nem tudom még hogy lesz-milesz . Majd csak lesz valami :D :)


Kedves utolsó , nekem is bejön Tunézia , bár mind2 csodálatos szerintem. :)

Amúgy vicces az a szállodás sztori :D

2010. máj. 11. 19:22
 14/19 Nitókrisz válasza:

Nem tudom aktuális-e még a kérdés :-)


Én azt tudom javasolni, ha meg tudod oldani, gyere ki hátizsákos turistaként is, hogy jobban megismerd az itteni kultúrát, embereket - ja, amúgy Egyiptomról beszélek :-)


Én évek óta kijártam ide a szakmám miatt, ugyanis egyiptológus vagyok - én is beleszerettem ebbe az országba. Igaz, vannak negatív oldalai is - akinek nem tetszik, nem muszáj itt élni!!!! Senki nem kötelezi erre. Én úgy gondolom, hogy mostanában már Magyarország is majdnem olyan mocskos, mint Egyiptom... Igen, van itt is szemét, van ahol koszos a wc - de sajnos én "otthon" is láttam elég sok undorító dolgot, elég egy aluljáróba lemenni, amit viszont itt nem látsz. Itt kimehetsz az utcára éjjel, nem fog egy bunkó csöves, vagy részeg megtámadni, mint otthon. A Ramadán és az Eid el-Adha ünnepe - ez egy muszlim ország, meg kell ismerni a kultúráját, mit miért csinálnak. Igen az utóbbi alatt folyik a vér - de miért? Mert Ábrahám áldozatára emlékeznek és a feláldozott húst szétosztják a szegények között. Mindennek van pozitív oldala is. Persze, sajnos vannak hiányosságok, nem mondom, de azért nem oylan vészes a helyzet, mint ahogy azt az első hozzászóló írta :) Persze mondom, minden attól függ, hogy valaki szereti-e ezt az országot, vagy csak kényszerűségből van itt. Ha utóbbi lenne az én esetemben is, biztos én is utálnék itt lenni. De ennek az országnak van egy sajátos varázsa, amit szerintem csak az érthet meg, aki szereti ezt az országot és az itt lakó embreket is.

2010. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Nitókrisz válasza:
Ja, vizsont azt felejtsd el, hogy itt egyedülálló nőként dolgozni és élni - hacsak már előre nem kötsz szerződést valamilyen céggel, mert különben nem vállalhatsz munkát, csak illegálisan. És arról ne beszéljünk, hogy ilyen esetben szabad a vásár a férfiaknak.
2010. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

jé, én is Egyiptomban élek.


jó tudni , hogy nem lehet egyiptomban tampont venni... hahaha igen az emberek sok baromságot összehordanak.


nem egyszerűnn itt lakni és bizonyos időközönként hazautazni?


jó, putri, koszfészek meg ronda, meg 90%-ban idegesítőek az emberek, pláne akik vérfertőzés következtében kicsit degeneráltak (sok embernek unokatestvérek a szülei) stb.


de valamiért egzotikus, a vörös-tenger élővilága miatt megéri (már ha búvárkodik az ember), mindig meleg van, van Mc Donalds házhozszállítás, és 1-2 éve normális kenyér és 100% narancslé és slim cigaretta is, így már kibírható, már csak a szalonna meg egy újságosstand hiányzik.

2010. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

ja, bocsánat, visszavonom hogy baromság, én Hurghadán élek na itt annyi tampon van amennyit akarsz


Kairóban sajnos tényleg borzalmas lehet én egy napot bírok ott ki maximum :-(

2010. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 30. 13:02
 19/19 anonim válasza:
Van itt valaki? magyar aki most kint él Kairóban?
2010. júl. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!