Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Zanzibárba utaznék milyen...

Zanzibárba utaznék milyen védőoltás kell?

Figyelt kérdés

2018. jan. 7. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, a sárgaláz kötelező, én beadattam a Hepatitis A és B-t, meg a tífuszt. Itt van, mi ajánlott:


[link] (Tanzánia)

2018. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én úgy tudom az sem kötelező, csak javaslott nem? Mert igaz Tanzánia de mégis egy különálló sziget.
2018. jan. 7. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kell sárgaláz oltás így nincs kötelező oltás de én biztosan beadatnám a Hep A és B és esetleg a tífusz ellenit.

De nehogy oltóközpontba menj hanem a háziorvoshoz, negyed áron megvan.

2018. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor tehát a háziorvos is be tudja adni ezeket a védőoltásokat?
2018. jan. 7. 16:49
 5/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos felírja, te elmész kiváltod és az asszisztens beadja, én még a sárgaláz elleni oltást is így oldottam meg.
2018. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2018. jan. 7. 16:59
 7/10 anonim ***** válasza:
A sárgaláz-oltást igazoló könyvecskét kérhetik a reptéren, attól függően, hogy KÖZVETLENÜL honnan érkezel, amúgy pedig endémiás Zanzibárban is, úgyhogy jobb megelőzni a bajt. Én nem tudok arról, hogy a háziorvosnál lenne az a sárga színű nemzetközi oltáskönyv, ahová ezt bejegyzik, az itthoni magyar nyelvűvel meg hiába hadonászol ott.:-) Egyébként semmivel nem olcsóbb háziorvosnál beadatni, mint államilag fenntartott oltóközpontban.
2018. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, mi Isztambulból mennénk. Csak azért lenne jó a háziorvos, mert akkor nem kellene csak ezért felutazni Pestre az oltóközpontba.
2018. jan. 7. 17:58
 9/10 anonim ***** válasza:

na ne rohogtes hogy semmivel nem olcsobb, nekem a sargalaz elleni oltas 60 szazalekkal olcsobb volt mintha oltokozpontban adtak volna, a sarga kis konyvet meg 250 forintert beszereztem a nyomdatol

a tobbi oltas kb 50 szazalekkal olcsobb, nincs konzultacios dij, oltasi dij es nyilvan az oltoanyag is dragabb

2018. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kötelező oltás elméletileg nincs, sárgaláz elleni oltást akkor kérhetnek, ha fertőzött területről jössz, tehát pl. Nairobi átszállással. Ez viszont keményen Afrika, szóval attól függetlenül, hogy a szabály szerint nem kérhetik, előfordul, hogy mégis ellenőrzik a meglétét. Ha ilyen esetben valaki nem tudja igazolni, azt a reptéren egy "instant oltóközpontban" oltják be 50 dollárért, ami eleve értelmetlen, mert az oltás után pár napnak el kell telnie a védettségig, másrészt egy európai nem biztos, hogy ott szeretne bármilyen oltást kapni.

Szóval ha biztosra akarsz menni, én azt mondom adasd be, egy darab oltás az új szabály szerint már élethosszig tartó védelmet nyújt.


A Hepatitis A+B és tífusz Európán kívül pedig mindenhol alap (bár sehol nem kötelező).


A malária miatt a szúnyogokra figyelni kell, tehát vagy légkondi éjszaka vagy pedig szúnyogháló fontos, ha Zanzibáron maradsz, akkor elvileg nem kell tablettát szedni, nekem az orvos standby-ként írta fel, amit csak magas láz esetén kellett volna bevenni, de ilyen esetben úgyis rögtön orvoshoz kell menni.


Nekem nagyjából ezeket mondta az orvos egy német trópusi intézetben.

2018. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!