Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szeretnék tudni mindent...

Szeretnék tudni mindent algériárol. Pl:budapestről hogyan jutok oda,? Mennyibe fog kerülni oda-vissza? , eurót elfogadnak? Dínárt hol tudok váltani? Milyen védőoltás kell? mi kell a vízum mellé? Stb

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia megnéztem neked a Pelikan.hu-n a repülőt, mintha 2 hónap múlva mennél. Ez esetben a legolcsóbb oda-vissza jegy illetékekkel együtt 145000Ft, Rómában kell átszállni. A vízumról a magyar külügyminisztérium honlapján ezt találtam:

A magyar állampolgárok Algériába érvényes útlevéllel és vízummal utazhatnak be. (A diplomáciai útlevelekre kölcsönös vízummentesség van érvényben.). Vízumbeszerzés előtt kérjük, feltétlenül érdeklődjenek a vízumkiadásra jogosult külképviseleten.


Az algériai vízum kiadását az algériai konzuli hatóságok többnyire meghívólevélhez kötik. Ez elsősorban az üzleti és családi látogatásokra vonatkozik. Jelenleg gyakorlatilag nincs magyar turista forgalom Algéria irányába.


A hosszabb idejű munkavállalási vízumot a munkaadó vállalatnak kell beszereznie az algériai hatóságoktól. Csekély számú magyar munkavállaló francia olajipari cégek alkalmazásában dolgozik Algériában.


Hosszabb idejű tanulmányok folytatására jelenleg nincs lehetőség.

Az Algír külügy honlapja csak franciául, meg arabul elérhető, én egyik nyelven se tudok. Eurót nem hinném, hogy elfogadnak, de ha viszel magaddal a reptéren 99,9999%-hogy át tudod váltani. Védőoltás: hepatitisz A és B, tifusz

2009. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jah meghivolevel kell!

Most a focis esemenyek utan nemnagyon mennek oda!

Egyszeruen nemnormalisak!

Mar reg vege a meccsnek nyertek es meg mindig feszengenek es fenyegetoznek.

Valassz kulturaltabb arab orszagot jobban jarsz!

2009. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem az algír barátaim nem nagyon ajánlják a saját hazájukat, főleg nem egyedül. Dinárt ott tudod váltani, valamelyik helyi bankban, eurót érdemes kivinni. Állítólag drága hely, nem biztonságos.

Vízumról már fentebb írtak, magyar ismerősöm sosem kapott külön védőoltást, amikor kiment. Sokan úgy csinálják, hogy Tunéziába vesznek jegyet, Tunis-ba(főváros) és az algír barát átmegy érte.

2009. nov. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nagyon veszélyes ország. Nem ajánlom... rengetegen kerültek már ott bajban. Ismerősömet is megtámadták, agyonverték. Meg akihez kimentek, átverték őket, szerencse, hogy maradt annyi pénzük, hogy visszajöjjenek. Hallottam, hogy egy magyar nő hozzáment egy algír sráchoz. Azelőtt még kedves volt, de miután hozzáment, verte, ütötte, gyerekeivel ugyanígy viselkedik. És ez már többször is előfordult. Senkinek nem ajánlom az országot.
2010. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!