Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Kenyaba szeretnek menni,...

Kenyaba szeretnek menni, Mombasa vagy Nairobi?

Figyelt kérdés
Hova erdemesebb menni,esetleg tudnatok hotelt ajanlani, hogy lehet szafarit szerveztetni
2010. jún. 14. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy te ebben? Nairobi az egyik legrosszabb, legkorruptabb, leglehangolóbb afrikai nagyváros. Inkább a kenyei vidéket ajánlanám, tuti érdekesebb, és szebb. Viktória tó, stb :)

De én még nem voltam kenyában. Viszont van egy lány, blogot írt afrikai napjaim címmel, keress rá a neten, ő Mombasában lakott 3 hónapot. Ő tudna mesélni :)

2010. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nairobi europaibb mint Mombasa.ha a vadonban akarsz kavarogni akkor Mombasa.
2010. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

kenyában, nairobiban élek 5 éve, így sejtem a választ:). nairobi egy tipikus afrikai nagyváros, de azok közül a jobbak közé tartozik. nairobi környékén elég sok mindent lehet csinálni, kb 100km-es körzetben több nemzeti park van, megmászható hegy, meseszép táj. a városon masszivan látszódik a brit gyarmatositás keze nyoma, a belvárosba bőven vannak felhőkarcolók, a külvárosba meg afrika legnagyobb bádogvárosai.

mombasa, indiai óceán, kellemes, de esetenként zsúfolt tengerpartok. a városon masszivan érződik az iszlám befolyás, hajnal a muezin énekére kelsz. amugy elég zajos, poros város, óriási kikötővel, ami kb egész középafrikát ellátja. a tengerpartról is tudsz menni safarizni, akár tsavo, amboseli. amugy kenyába inkább a természetet ajánlanám, max megfűszerezve nairobival vagy az óceánpartal:). a végtelen savanna az ami utánozhatatlan, meg a millió állat. a legjobb idő menni az augusztus közepe-vége, akkor van a great migration, amikor több millió állat vonul át a masaii maran...

2010. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Kenyában 4 hónapot, 3-at Nairobiban, 1-et Mombasában. Én imádtam mindkettőt, mindegyiknél van pro és kontra is. De, ha ismét választhatnék, Mombasára voksolnék (de persze attól függ, milyen beállítotságú vagy). Én nem kedvelem a nagyvárosokat, és a vízek szerelmese vagyok. Emberek sokkal közvetlenebbek Mombasában,nyugodtabbak és barátságosabbak. Írtam blogot életem legcsodálatosabb időszakáról, olvasd el, ha érdekel :) afrikainapjaim.blog.hu
2010. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!