Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomban turistaként...

Egyiptomban turistaként milyen ételeket tudnék enni?

Figyelt kérdés
Nagyon finnyás vagyok, viszont jövő nyáron szeretnék kijutni. Szeretném megérdeklődni, aki volt kinn utazási irodával 4 csillagos szállodában, milyen ételt kaptak.
2010. jún. 22. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, mi tavaly voltunk a Prima Life Makadi-ban, ez 5 csillagos volt. Az éttermük elsőosztályú volt. Biztos hallottál már róla, hogy csapvizet nem szabad európainak fogyasztania, mert hasmenést, hányást, rosszullétet okoz. Ebben a szállodában vigyáztak a vendégekre, még a jégkockát is palackos vízből készítették. 4 csillagosban viszont általában a gyümölcsöt, salátákat, zöldségeket folyóvízzel mossák, az okozhat gondot. Nagyon finomak a reggeli péksütemények, a felvágottak olyasmik, mint nálunk, semmi különös, a sajtoktól sem voltunk elájulva.

A levesek finomak, minden nap volt hal, rák az asztalon, a tintahal karikájuk fenséges. Sertés húst ne keress, mert az egyáltalán nem volt (vallás miatt), viszont csirke, marha igen és jól elkészítve. Mi is ínyencek vagyunk, és próbálgattuk az ételeket, nem sokban kellett csalódnunk, jól főztek, jól fűszereztek általában.

A nap fénypontja az édesség volt, óriási választék és egytől egyig finomak, talán ebben a legügyesebbek. Gyümölcs is sokféle volt.

Az italokkal egyáltalán nem voltunk viszont elégedettek, ahhoz képest, hogy 5 csillagos és all inclusive, minden ital gagyi volt, a rövid italok, a sörök, mind utánzat, de egyiptomi gyártmány, némelyiknek borzalmas íze volt.

A fagyi sem volt finom, több helyen kipróbáltuk.

2010. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm szépen a választ. :) Nagyon örülök, hogy értesülök róluk, mivel fel kell készülni, meg minden.

A gyümölcsöket szeretem (kiwi, banán) kivételével, viszont a zöldségeket sajnos nem. Péksütemények voltak simák? A krémmel töltötteket nem minden esetben szeretem, de pl. az ilyen vaníliával töltött bajorkiflit szeretem. A lekvároknál volt amiben csalódtam. A felvágottak... hm szeretem a pick szalámi szerűséget, vagy a sima parízert, hasonlókat. Sonkát is bevállalom. A csirkét epdig imádom, sülve főve, persze szétfűszerezés nélkül. Ott milyen csirkés étel volt? Sütemények hááát... lehet azzal nem lenne gond. :P

Italból volt valami szénsavas vagy rostos, hasonló, mint nálunk?

2010. jún. 22. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggelinél volt helyben sütött kis zsömle (fehér, barna), kifli, kalács, volt sima toast kenyér, amit magadnak meg tudtál pirítani. Volt egy szakács, aki reggelenként tojást, sonkát, zöldségeket sütött, elég népszerű volt mert sorba kellett állni, de bármit elkészített, amit kértél (tükörtojás, rántotta, hússal, hús nélkül, zöldséggel, nagyon átsütve, kevésbé... ). Csirke volt sok formában, különféle raguk, sütve, bundázva is. Üdítőket nem nagyon ittunk, mert a narancslé is agyoncukrozott lötty volt, de volt alma, narancs, mangó is. A kóla pl. az étteremben nagyon gagyi volt, kb. mint régen a kóla szörp, a bárokban és a strandon viszont szerintem eredeti. A koktélok mind fizetősek voltak, átlag 1-2 euro, szóval nem vészes, viszont nagyon finomak. Ravaszak ám az arabok, mert jöttek oda a strandon is, hozták a koktélokat mosolyogva, mi azt hittük, hogy ez is a szolgáltatás része, lepakolták, hagyták, hogy beleigyunk, aztán tartották a markukat :) Arra készülj, hogy a strandon ha meglátják, hogy új vagy, egyből letámadnak, menjél masszázsra, menjél henna tetoválásra, mindenféle hülyeséggel ami méregdrága. Elég rámenősek tudnak lenni.

A boltokban nagyon eltérő árak vannak. A reptéren pl. olcsóbban vettünk ajándékot az otthoniaknak, mint a városban, érdemes körülnézni. Alkudni kell mindenhol, mert először mindig pofátlan árakat mondanak. A nőknek nagyon tudnak udvarolni, de nem szabad bedőlni mert mindegyikkel ezt csinálják :)

Minket nagyon átvertek az utolsó nap, mert a strandon mindig jöttek programajánlatokkal. Egyik nap is jöttek, hogy nem akarunk-e részt venni különleges hal vacsorán, lesz homár meg mindenféle ínyencség, mondtuk, hogy talán lehet, megadtuk a szobaszámunkat. Amikor mentünk haza és fizettük volna ki a számlát, láttuk, hogy van rajta egy 40 euros tétel, kérdeztük, hogy az mi és azt mondták, hogy a halvacsora. Fel voltunk háborodva, hogy ott sem voltunk, az mindegy, de feliratkoztunk és számítottak ránk... szóval ilyenekre nagyon kell figyelni.

A másik, hogy amikor odamentünk, a lehető legrosszabb szobát kaptuk. De ezt direkt csinálják ám, kértük, hogy lehetne-e másik szobát kapni, csak itt leszünk 10 napig, persze lehet, 50 euroért plusszba. Kaptunk is egy csodálatos szobát, nagyobbat és tengerre kilátással, de később tudtuk meg, hogy hülyék voltunk, mert ilyenért általában 10, max. 20 eurot adnak... szóval jól át lettünk verve, de tanultunk belőle :) én visszamennék ide akár minden nyáron is, mert életem legszebb nyaralása volt.

2010. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Minek mész nyaralni, ha nem eszed/iszod/próbálod végig a helyi dolgokat?
2011. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!