Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hol tudok tájékozódni Egyiptom...

Hol tudok tájékozódni Egyiptom és Magyarország között?

Figyelt kérdés
A leendő párom jönne Egyiptomból Magyarországra, de se ő, se én nem igazán tudjuk mit kell tenni ezért. Hol tudok tájékozódni vizum ügyben? És mit kell elintéznie kiutazás előtt?
2018. dec. 16. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
konzulátus
2018. dec. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én nem nem vagyok Pesti.... Vagy csak hivjam fel őket?
2018. dec. 17. 04:02
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Igen, hívd fel őket. De a kedves leendő párod is lehetne anynyira értelmes, hogy utána néz, milyen feltételekkel utazhat ide
2018. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
Magyarorszagon van meg gondolom egyiptomban is akad egy rossz konzulátus amit legrosszabb esetben is fel tudtok hívni azt megmondják mi kell hozzá!
2018. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Hmhm, azért az egy jó szűrő, hogy a leendő párod mennyire tud tájékozódni a világ dolgaiban. Annyit segítek, hogy a helyzetben legkézenfekvőbb angol nyelvű keresőszavakat megadva az ismert keresoben, az első találat egy meglehetősen informatív hivatalos weboldalra juttat.
2018. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerencsétlen éjjel nappal dolgozik, én csak segítek neki és utána nézek a dolgoknak. :)
2018. dec. 17. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Számítson rá, hogy úgyse kap vízumot (tapasztalat), de megpróbálhatjátok. Neki a kairói magyar nagykövetségen kell megigényelnie a vízumot. Ehhez emelt díjas számon vízumigényléshez időpontot kell kérnie, plusz egy csomó papírt beszereznie. Itt vannak infók:

[link]

Neked is be kell szerezned papírokat: hivatalos meghívólevelet küldened neki, ami pénzbe kerül, és kérnek ahhoz is papírokat, pl. bankszámlakivonatot.

Egy csomó utánajárás, pénz, és várhatóan nem kapja meg a vízumot, csak szólok.

2018. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Vigyázz: a meghívólevél azt (is) jlenti, hogy pénzügyi garanciát vállalsz a szállás és megélhetés tekintetében. Ha tehát ideérkezése után pár nappal felszívódik és (Eu-n belül) Hollandiában bukkan fel, akkor a te házadnak annyi és még el is adósodsz... (a hollandiai menekült segélyt is te fizeted).

(Az amolyan "össze akarunk házasodni" dumát sem veszi be a hatóság, azt válaszolják: először keljetek egybe Kairóban, aztán idejöhet).

2018. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!