Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Mit gondoltok Ausztráliáról...

Mit gondoltok Ausztráliáról és Új-Zélandról?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Messze van.
2020. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
December, Január és Február náluk a nyár... lol
2020. okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Még sosem jártam ott, de Új-Zéland az első a bakancslistámon. Imádom a természetet, mindenképp szeretném élőben is látni ezeket a csodálatos tájakat.

Van elég sok ausztrál haverom, mindegyik bolond jó értelemben, nagyon laza, barátságos, vicces emberek.

2020. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Egyikben sem jartam es soha nem is fogok.
2020. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Voltam mindkettőben és imádom őket. Kedvenc 10 országok között van mindkettő. Én a meleget kevésbé szeretem (az ottani tél idején voltam) ezért nekem New-Zealand a kedvencem a kettő közül azon belül is Queenstown és környéke+Fjordland national park. Bármikor mennék újra csak sajnos nincs rá pénz hogy minden évben menjek.
2020. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

#3, igy van.

Nem ertik, hogy a hulye europaiak idegbolondok, sztresszelnek mindenen.

Csak nevetnek rajtuk. Ok nem lesik, hogy a szomszed mig csinal minden nap. Az mottojuk: Live and let live.

2020. okt. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon vágytam oda sok éven át. Könyvekből sok mindent elolvastam róla, nagyon csábítónak tűnt, amiket megtudtam. Már a vizummal is foglalkoztam. Aztán megismertem Spanyolországot, azóta nem érdekel Ausztrália.
2020. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Jártam mind kettőben. Ha van lehetőséged ajánlom nagyon. Az út nagyon hosszú, illetve drága a repjegy. Új-Zélandot érdemes körbejárni, Ausztráliában egy egy államban is simán ellehet tölteni egy hónapot. Én NSWben és Victoriában voltam. Min. 3 hétre érdemes menni ilyen útra. Autót érdemes kölcsönözni, főleg Új-Zélandon. Drága mind kettő, de rengeteg ingyenes látnivaló van. Két tipp, Új-Zélandon óvatosan vezess, képesek kiküldeni Európába számlát, mert 100-nál 104-el mész. Mind a két országban nagyon komoly karantén van, a belépési kártyát nagyon pontosan kell kitölteni, mert mindenkit ellenőriznek megérkezéskor. Ha pl nem vámolod el a repülőgépen kapott almát már azért is megbünthetnek.
2020. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Én Brisbane-ben elek. Nagyon élhető, szép ország, de megvan a maga hátulütője is. Nagyon messze van mindentől, európaiként nagyon hamar hiányzik a kultúra, természet az van, de azonkívül nem sok, mindenhova sokat kell utazni és drága is, ezért pedig álltalaban ázsiai országokat kapsz, nagyrészt ugyan úgy csak tengerpartot és meg rosszabb a színvonal is. Meg országon belül is drága repülni és végülis sok látnivaló akkor sincsen, 3 nagyvároson és persze a partokon kívül, ahol sokszor nagy a hullám és tele van meduzaval. Brisbane baromi meleg kb 6 hónapig, és párás is, a nap nagyon eget, rengeteg a bőrrákos. A lazaság szuper, de egy idő után zavaró, hogy mindent letojnak, semmiért nem kapkodják magukat, a melohelyen 70%-ot teljesítenek. Sok a segélyen elő is, nagyon sokat isznak és megy a drog is ezerrel és sokszor igényteleneknek, a fiatalok mezítláb mászkálnak a közértben, köz wcben. Választek nem sok van semmiből kb, ételek, ruhák, bútor lakberendezés. A vírus kapcsán meg inkább kiderült, hogy mennyire el van zárva mindentől. De persze a fizetés jó, nem kell szét hajtani magad, az emberek sokkal kedvesebbek mint Magyarországon, tisztak az utcák, nagyon más. Csak ne lenne a világ végén. Hiába a jó idő, én Kanadába vágyom, Európa és az USA közelsége miatt, illetve sokszor hiányzik a 4 évszak, az igazi karácsony a hideggel, hóval. Minden országnak megvan a negatív oldala is.
2021. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvilága,és a természeti tájai csodálatosak,messzefelül múlja a többi földrészét! :D :)
2021. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!