Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Mennyi ideig kell élnem...

Mennyi ideig kell élnem Angliában ahhoz, hogy utána vízum nélkül kimehessek Ausztráliába?

Figyelt kérdés
úgy hallottam talán 5 év, de nem vagyok benne biztos...Mo-ról közvetlen nagyon nehéz kijutni, ezért kérdeztem inkább Anglián keresztül...
2011. máj. 4. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem attól függ,hogy hány évig élsz kint,hanem,hogy van-e állampolgárságod.

ha 30 évig élsz Angliában, de nincs állampolgárságod,akkor ugyanaz vonatkozik rád,mint más magyarra

2011. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor egyszerűbb, ha brit állampolgár leszel. A brit állampolgárság megszerzése ca. 5-6 év.
2011. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy sem sok a különbség. Ismi direkt ezért megszerezte a brit állampolgárságot és most ott szív Ausztráliában, mert mire ezt elérte már betöltötte a 30. életévét és hiányszakmában meg nem szerzett végzettséget és így töröltehi ki a brit útlevelével. Semmivel sem könnyebb neki, max az egészségügyért nem kellett fizetnie valamit.


Inkább arra menj rá, hogy minél fiatalabban juss ki és legyen valami olyan szakmád, ami hiánynak számít kint, hogy minél több pontod legyen. Ez ér ugyanis valamit, nem a brit állampolgárság.

2011. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 4. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Most se kell valódi vízum. Van egy ilyen hasonló rendszerük mint az amcsiknak, hogy utazás elött regisztráltatnod kell magad a neten és ha elfogadják akkor 3 hónapot kint tölthetsz. Mondjuk lehet ezt is éppen vízumnak nevezni.

[link]


Egyébként e szerint a link szerint a briteknek is kell ez a regisztráció.

[link]

2011. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes kérdés..

Angliában élek egy jó ideje,és van két nagyon aranyos kollégám akik ausztrálok..Ők lassan 3 éve dolgoznak itt Angliában,és amikor kérdezem tőlük,hogy mi vitte rá őket,hogy a napos,csodás helyet felcseréljék a ködös,hűvös,eső Angliával mindig azt mondják,hogy otthon náluk egyre nehezebben jönnek a ki a pénzből..Egyre drágább az élet ,és a fizetésük nem lett több..Az árak emelkednek a bérek nem..Egyébként született ausztrálok,és diplomásak..

Hát jó lenne,ha az ember tényleg képet kaphatna az országokról,mert nagyon sokan vagyunk akik álomvilágban élünk,és azt hiszük máshol jobb..(én is azt hittem Angliára,hogy kolbászból van a kerítés,amíg ki nem jöttem)

2011. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
JA! és az ausztrál kollégáimnak kell vízum,hogy Angliában élhessenek..Gondolom ez fordítva is így van..
2011. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező pontosan mit is szeretnél?


Vízum nélkül utazni Ausztráliába turista vagy üzleti útra?

Mert ezt most is megteheted. Évente 3 hónapot vízum nélkül tartózkodhatsz Ausztráliában. Csak beutazás előtt regisztráltatnod kell magad a neten.


Vízum nélkül akarsz letelepedni és munkát vállalni?

Ehhez pedig a brit állampolgárság is kevés. Briteknek is kell munkavállalási engedély. A legtöbb esetben ugyanazon elbírálás alá esik az unió összes állampolgára. (Csak néhány kivétel van a briteknek)


(Ja és szerintem a brit állampolgárság megszerzése sem olyan könnyű. Gimnáziumi osztálytársam legalább 10 éve él kint, brit férje van, két gyermeke és még mindig nem kapta meg az állampolgárságot.)

2011. máj. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok ha néhányatoknak hülye kérdésnek tűnik, így visszaolvasva már nekem is elég bizarr elgondolás, csak olyan nehezen engednek be oda bárkit, hogy már mindenféle nyakatekert ötletek jutnak eszembe. :)
2011. máj. 6. 13:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Ausztráliába a legegyszerübb kijutni ha igénybeveszed ezt a 3 hónapos vízumot, majd ott helyben beiratkozol valami bóvli államilag elismert olcsóbb suliba és mellette heti húsz órát legálisan dolgozhatsz (de egyébként is a végén csak fektén foksz dolgozni).

De lehet, hogy neked szerencséd lesz. 100 ból 1 nek mindig bejön, még a mai nap is :)

Sok sikert!

2011. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!