Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Szerintetek ez megvalosithato?

Szerintetek ez megvalosithato?

Figyelt kérdés

Nagyon regota tervezgetem a jovomet mert nem szeretnek magyarorszagon maradni. Ausztraliaban szeretnek tanulni(egyetem), vegul letelepedni. Ha vegyeszi palyara keszulok, szerintetek tudnek a kozepiskola vegen egyenesen egy ottani egyetemre felvetelizni(foleg Melbourne a vagyam) illetve van-e ott ilyenfajta egyetem? Es lehet hogy csak en gondolom igy, de ha sikerulne ott befejeznem az egyetemet akkor nagyobb eselyem lenne a letelepedesi engedely, allampolgarsag megszerzesere?

Angol nyelvtudasommal egyebkent minden rendben mar most van kozepfokum pedig meg van 4 evem.


Kerlek hogy normalis valaszt irtjatok, nagyon fontos ez nekem


15/f


2011. nov. 1. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nos jól gondolkodsz szerintem , Magyarországon semmiképpen nem érdemes maradni.Az angolból felsőfokúra lesz majd szükséged egy speciálishoz ami Ausztráliához tartozik.Elég jó érettségit kell majd írnod meg kelleni fog minden pont.És igen Ausztráliában sokkal könnyebben le fogsz tudni telepedni ha egy ottani egyetemet végeztél , a munkavállalás is könnyebb lesz.Csak így tovább!
2011. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem pont kell, hanem kinézned az egyetemet és minden infot megtudni mi a felvételi követelmény és hogyan is van.


Amire számíts hogy kb 2000€ egy repjegy oda vissza, és aztán kell szállás, és étkezned is, néha enned is. meg kell tudnod hogy van-e ösztöndíj, vagy egyebek amivel finaszírozni tudd az ott töltött idöt.


én nem ajánlanám ausztráliát mert olyan hihetetlenül messze van, onnan nem ugorhatsz csak úgy haza ha falami fáj. és én éltem usaban 19 évesen majd angliába és már jó pár éve németországba, de az usa-i út volt a legrosszabb honvágy szempontjából, mert tudtam hogy 1 évet ki kell bírnom akárhogyan is. aztán most 30 évesen is sokszor elfog a honvágy, de innen egy napos út haza, vagy felülök a repcsire és otthon vagyok, vagy valaki meglátogat.


miért nem akarsz pl egy német egyetemen tanulni?

itt pl nagy divat a diákok együtt lakása, így sokkal kevesebb a költség, és akármikor haza tudsz menni, a búsz jegy olyan 15.000Ft körül van csak.

2011. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság hogy valóban nagyon messze van de én mindenképp képes lennék bevállalni, az a legnagyobb álmom hogy egyszer majd ott éljek, és megkapjam az állampolgárságot. Egyébként köszönöm az első kommentelőnek a jókivánságot! :)
2011. nov. 4. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!